Koht maailmas.

Tere! Otsiks sellist kohta Euroopas mere ääres soojal maal, kus saaks puhata mingi paar kuud minimaalse raha eest (loe: lennupiletid +10000 krooni). Võiksite soovitada odavaid kohti, ööbimisvõimalusi( peaasi et oleks mingisugune pesemisvõimalus ja et ka kuidagi saaks ka magada(kasvõi Telgis). Ja kas/kus teie aravates saaks veelgi soodsamalt elada.

Neid mõtlesin ma ise ka. Aga oskab keegi ehk öelda, et kui odav seal ka on elada?

10 000 EEK ehk 640 EUR eest 2 kuud ükskõik millisel Euroopa maal ära elada pole puhkus, vaid meeleheitlik virelemine.

Äkki selgitad lähemalt snoop.

Äkki on võimalik ka mingi töö leida?

Telgiga Mamaias kämpas. Seal pesemise ja söögiteemise võimalused kõik olemas ja kuuajane puhkus igati ideaalne variant. Lähedal mitmeid suuri kaubanduskeskusi, kust siis söögikraam osta ja ega seal putkades Shaworma hind ka tea mis kallis pole.

Spoop: Puhkus ei tähenda alati giidiga ekskurssioone, ööklubisid, ohtralt alkot, rendiautot jne. Sellise aktiivse rabelemise asemel naudib mõni hoopis lihtsalt aja maha võtmist, päikest, sooja kliimat, mittemidagitegemist. Telgis elades, kui peamised kulud on vaid söögile, saab 5000 eeku kuus lahedalt hakkama. Eestis vähemalt saaks soojadel kuudel. Kuna Eesti ja muu Euroopa toiduainete hinnad ei ole enam olulise vahega (mujal mõni asi isegi tunduvalt odavam), siis ma ei näe küll virelemiseks põhjust.

Keeks: Kuskile Vahemere äärde vaata siis - kui Türgi veel liiga eba-euroopalik tundub, siis alates Kreekast-Horvaatiast kuni Gibraltarini (samuti Rhodos, Küpros, Kreeta ja muud saared) - ma usun, et hästi majandades saad igal pool selle raha eest elatud. Mis kuus sul plaan minna on? Enne aprilli-maid on Vahemeri vast veel ujumiseks veidi külm. Kui siiski Euroopa-nõudmises väikse järeleandmise saad teha, siis näiteks Sharmis või Hurghadas saad 150 euri (~2300 eeku) eest kuus korteri rentida ja ülejääva raha eest saad vast kohalike söögikohtades einestades kõhu ka täis. Nii saaks 10000 EEK eest vabalt 2 kuud soojas merevees varbaid leotada.

Suur täna hea ja asjaliku vastuse eest.

Mulle pakuti Türgis korterit kuuks ajaks ka 100 euro eest+ maksud, mis ei tohiks ka päris kirves olla:)...

Ma pole just eriline telgis elaja, aga siiski...

Kas keegi arvab, et Euroopa enam-vähem asustatud kohas on tänapäeval telgis kuude viis ööbides tõesti turvaline? Lahe on telgis küll, aga paar kuud ainult telgist 100 m raadiuses veeta pole vist eesmärk? Jättes telgi valveta, pole seda telki või seal sisalduvat üsna varsti olemas. Aga ei saa eitada - see on "odav".

Järelikult tuleks mingi korralikum eluase leida. Ja see peaks olema võimalik ka piiratud eelarve juures. Aga püha naiivsus on seda antud tingimustel teha interneti kaudu. Seda tuleb teha kohapeal.

Minu isiklik arvamus on, et kõik on võimalik, aga tänapäeval tuleb paratamatult maksta ka teatava turvalisuse eest.

Ah jah, unustasin. Egiptus ja Türgi on perfektselt Euroopa.

Veigo: Eks telgi saab ju kokku lapata ja selga võtta, kui soov edasi rännata (või kasvõi poodi minna üksi olles). Aeg ei ole sellise puhkuse korral raha, seega ei ole mõtet telgi ja muu kraami igapäevast kokku-lahti lappamise kilplaslikkust või aja raiskamist ise lõkkel/priimusel süüa tehes ette heita. Sellisele reisule ei minda üldjuhul kibeda tööaja vahelt näpistatud nädalaks-paariks. Niiviisi sooja otsima minnakse kas mõne tervisehädaga või lihtsalt, kui kõigest on kopp ees ja tahaks mõneks ajaks olmemuredest ja muust rahu. Seega tuleb oma reservide (koondamisraha näiteks) kasutamine prognoosida võimalikult väikeseks, et pikemat aega hakkama saada, mitte endale rahapuudusega lisastressi tekitada.

Turvalisus - jah, üksikul naisterahval ehk ei ole tõesti turvaline telgis elada, enda eest seista suutev mees aga saab hakkama (siinkohal võiks keeks oma soo avaldada). Kogu oma raha ei pea ka vöö vahel kaasas kandma.

Sharm ja Türgi pakuti välja alternatiivina, kui siiski koht väljaspool Euroopat ka kõne alla tulla võiks. Kui praegu kohe plaan minna, siis Euroopa lõunarannik / Vahemeri on ikkagi veel külm, Sharmist värskelt tulnuna soovitaks mina aga kliima poolest seda kanti küll.

võib elada edukalt paar kuud 10000. krooniga.

Mingi squattiv hipikommuun on ilmselt parim valik teemaalgatajale. Muidu enamik juttu siin teemas meenutab Lipstoki mula, kes ka teadis suurepäraselt, et Eestis on väga edukalt võimalik 5000 krooniga kuus ära elada, kuigi pole seda kunagi proovinud. Ma kahtlen, kas mõnes Sharmi või Kanaaride urkas passimine ja päevast päeva odavaima kiirtoidu söömine on ikka "edukas elamine" või "aja mahavõtmise nautimine". Aga noh proovi järgi, saad teada. Ma soovitaks siiski mingi töö leida, natuke sotsiaalset kontakti ka.

kamboodza laos vaata aasia riike kamboodzas pidi kuupalk olema mingi 20 usd korraliku öömaja pidi saama 8 usd 1 öö

Snoop: Mõni meist on "edukalt elanud" (keset sadu sotsiaalseid kontakte päevas rabelenud, et oleks liisitud naabrist parem auto, ilusam naine ja targemad lapsed, ise pidevas stressis olles ja järjest hallimaks muutudes) aastaid jutti. Pärast seda, ma kujutan ette, kui näiteks töö, naine ja lapsed läinud, ongi mõneks ajaks just sellist olesklemist vaja. Olenevalt indiviidist mõnest kuust mõne aastani. Mõnele hakkabki meeldima, mõni tüdineb lõpuks ja sätib end jälle töö ja pere lainele. Inimesed on erinevad.

Kui eluasemekulusid ei oleks, elaks eestis 5000.- kuus ära küll. Ma võin kohe ette lugeda kümneid oma tuttavaid, kelle netopalk on 10000 või pisut üle ja kes sellest poole maksavad pangale või korteriomanikule ning jõuavad sealt kõrvalt veel ka autoga sõita. Elavad oma igapäevast elu. Iga kuu reisida ei jõua, aga saavad hakkama.

Silveril: $8/ööpäev teeb $240 (2900 EEK) kuus. Minu ülalpool toodud näite kõrval kirves. :) Eks pikemaajalise kokkuleppe korral annab muidugi paremat hinda küsida.