Kõige hullemad turistid

Teema lähtub sellest artiklist: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=343565 Brittide meelest on maailma kõige hullemad turistid venelased, "auväärsel" teisel kohal on nende meelest saksa turistid.

Vastav küsitlus viidi läbi enam kui tuhande Hispaanias, Prantsusmaal, Küprosel, Maltal, Türgis, Kreekas ja Portugalis puhanud briti hulgas ning brittide hinnangul olid kõige hullemad just vene turistid, kirjutas The Sun.

Kuid mida siis britid venelastele ette heitsid?

Nii kurtsid britid

...., et vene turistid võtavad hotellitubadesse ööseks kaasa päevitustoole, et järgmisel päeval oleks rannas tool omast käest võtta.

..., et vene turistid laiavad rahaga ja jooksutavad hotelli personali.

..., et vene turistid ropendavad ja röhitsevad avalikes kohtades.

Samuti ei meeldinud brittidele vene turistide riietumisstiil, kuna Vene turistid riietuvat nende hinnangul nagu agulinoored kandes dresse ja massiivseid kullast ehteid.

1
23

Tõsi ta on. Tiheda Prantsusmaal käijana tean toimunud muutustest vene turistidesse suhtumises. Kui veel 5-6 aastat tagasi kummardati neile Nices-Cannes's-Monacos ette-taha ja "spassiibo" oli iga kelneri-teenindaja suus, siis viimastel suvedel on näha, kuidas neid igal pool just erilise mõnuga ei teenindata, kirtsutatakse nina ja tehakse selja taga nägusid ning sisin a'la "merde russo" on minu kõrvu jäänud rohkem kui kahel korral.

0
0

Venelased üllatasid mind Hiinas Hainani saarel. Keskmine Hiina teenindaja ei oska ühtegi keelt... aga Sanyas purssis seesama teenindaja vene keelt. Restos süües toodi alati meile venekeelne menüü ja kui ma palusin ingliskeelset, siis vaadati, et vau see on päris turist. Üldjuhul on venelased ja nende keelteoskamatus paratamatu ning seda toredam on kohtuda uue põlvkonna haritud noorte venelastega. Mõned naljakad juhtumid venelastega Hiinast - Vene perekond on restos toitu valimas, enamasti näidatakse näpuga menüüs mingi asja peale ja hiinlane kirjutab lihtsalt enda jaoks toidu nr üles. Järsku küsib pereisa: "A u vas morozhennoe est?" Loomulikult ei saanud hiinlane sellest midagi aru. Teine juhtum oli pangas, kus vene naine vahetas raha ja sai vähem jüääne vastu, kui ta kursi alusel oleks pidanud saama. Põhjuseks oli see, et valuutavahetuselt võeti nn teenustasu maha (suht sümboolne summa). Vene tädi karjus nii palju kui kopsudest aga tuli ja Hiina pangateenindaja üritas käte-jalgadega teha selgeks, et teenustasu võeti maha. Peale 15 minutilist tsirkust jäi võitjaks venelane, kuna mingi suurem boss tuli tagaruumist ja palus talle see nn puuuolev raha kätte anda. Kõige ebameeldivam juhtum on aga iisraellastega Türgist. Puhkusele oli kaasa veetud terve suguvõsa ning nende meelest olid nad koos oma umbes 10 toaga ära ostnud puhkuse ajaks ka peaaegu kogu hotelli + selle territooriumi. Lisaks lärmakusele loopisid nad oma tühjasid alkoholitopse lastebasseini, tegid 1 m sügavusse vettehüppeid (mõte oli see, et kes suudab basseinist rohkem vett välja ajada) jne.

0
0

Pakun, et varsti jagavad kõige hullemate turistide järjestuses esikohta venelased ja hiinlased. Viimastel ei ole hetkel veel raha, et ohjeldamatult ringi matkata. Samas - majandus kasvab mühinal ja kui nende rahvaarvu arvesse võttes 10-15% elanikkonnast reisib, on see päris suur ja silmatorkav arv turiste. Ma ei mäleta enam täpselt, kus see nähtus mulle esimest korda jalgu jäi (võis olla kusagil Uus-Meremaal) kuid vaikselt hakkab ainult üksnes venekeelsete "ära" siltide kõrvale (umbes taolise sisuga nagu "ära näpi, ära käpi, ära lärma, ära prügista, ära pildista" jne) ilmuma ka vastava sisuga hiinakeelseid silte. Sõbranna elas hiinas üle poole aasta, tönkab natuke keelt ja sestap tõlkis aeg-ajalt, mida hiina turistid omavahel röökisid. Ütleme nii, et kõnepruuk ja üldine suhtumine ümbritsevasse vene turistidele oluliselt alla ei jää. Austraalias ja Okeaanias kakerdab hiina turiste parasjagu palju ringi. Meie saime nendega kenasti hakkama - mõni aasta EL olemist ei olnud meie mälust kustutanud nõukaaegset elukooli. Varba peale astuva ja sinust igal sammul ettetrügiva hiina inimese sai sujuvalt peatada vana hea, terava küünarnukitunde tekitamisega. Eriti naljakas oli lennukisse minemisel - hiinlastel olevat nimelt selline põhimõte, et esimesena kusagile (rong, metroo, lift jms) sisse ja esimesena välja ka enne olümpiamänge näiteks olla Pekingis paariskuupäeviti ülelinnaliselt järjekorras seismist harjutatud. Kohe, kui lällarist kuulutati, et hakkab sisenemine sellele ja sellele lennule, moodustus hiinlastest kohe rüselev kamp (jajaa - ega lennuk ongi nagu Kopli tramm, et istekohti kõigile ei jagu) nii äri- kui muguklassi laua juurde. Äriklassi laua juures kobarduvad hiinlaseid said alles peale põhjalikku teenindajapoolset selgitustööd aru, et neid sinna ei taheta. Reisimas käivad hiinlased samuti kogu kollektiiviga - sõbranna sõnul on loomulik, et kui kellelgi suguvõsast kenasti läheb ja ta kusagile reisib, siis võtab ta nii palju sugulasi kaasa, kui võimalik. Nii, et näis, mis saama hakkab. Tulevik on tõenäoliselt kollane, mitte must.

0
0

Kõige hullemad turistid on eestlased - aitäh ütelda ei oska, tänaval koperdavad inimestele otsa ja ei vabanda, tavaliselt seepärast, et ei saa arugi, et nad seda teinud on; kui kedagi näed vasakust reast parempööret tegemas, siis tal on kindlasti eesti numbriga auto; veel ootavad nad restoranis, et nende ees kummardatakse ette ja taha, aga maksma eriti ei ole nõus - ja on peaaegu isiklikult solvunud, kui satuvad riiki, kus kohalikud inglise keelt ei räägi; on ignorantsed kohalikke kommete suhtes, sest "nemad on kogu elu teisiti teinud" ... :) :)

0
0

Noh ma arvan, et venelased annavad meile silmad ette, kuid oma iva selles jutus on. Aga eks me areneme ja kohaneme, saame rikkamaks ja unustame nõukaaegse mentaliteedi, popsluse ja ratsionaliseerimise. Kui saame aru, et printsiip - klient on kuningas - prevalveerib äritegevuses juhul, kui klient on nõus teenuse eest maksma ja seejuures väärikalt viisakas olema seejuures kohaliku kultuuri ja religiooni eripärasid aktsepteerides, siis on enam-vähem ok. Vene turistid seda vist veel niipea järgima ei hakka, kuid nad vähemasti on nõus maksma.

0
0

Jah Oudekki, muidugi, eestlased on need kõige hullemad turistid ja natsid ning venelasi peame tänava valgustava kultuuri ja mõistlikkuse ja öösärkides ballil käimise kombe toomise eest nii Eestisse kui Euroopa kuurortidesse.

0
0

Snoop, mine tead kuhu turistiks. Loe seda teemat veelkord, siis saad äkki mu jutust aru ka. Igast suvalisest rahvusest turistil on oma head ja vead ning kui juba näpuga näitamiseks läks, siis näitame endale ka.

Itaallaste üle kurdavad kõige rohkem ettekandjad nagu olen kuulnud: "lasevad lastel restoranis vabalt möllata, ootavad, et lapsi kummardatakse ja siis tipi ka ei anna". :)

0
0

Kõige ebameeldivamalt on mulle(muus mailmas) ikkagi venelased silma jäänud. Jätkuvalt paneb imestama venelaste keeleoskus või õigemini selle puudumine. Nad ei usu vist kunagi, et enamus inimesi ei oska vene keelt. Ometi omal ajal räägiti Venemaal vähemalt haritud inimeste hulgas prantsuse, saksa keelt. Eks see nõukogude aja taak väljendub ka meie, eestlaste, väheses kombekuses. Ühe populaarse turismimaa teenendajad lahterdavad näoilme järgi peaaegu 100%-lise täpsusega ida- ja lääne-eurooplasi. Et siis see, mis su sees, väljendub ka välimuses. Muudkui hakkame ennast paremaks kasvatama!

0
0

Selles vanas teemas ka eestlaste venelasekspidamisest küllalt juttu - http://www.trip.ee/node/42845

Tegelikult pole midagi imestada, et meid venelasteks peetakse, oleme ju nendega segunenud, nedega kaua ühes keskkonnas elanud jne.

Minu kogemuste põhjal mõningad asjad, miks meid siis ikkagi venelasteks peetakse (lähtuvalt puhkusereisidest soojadele maadele):

  1. Riietumisstiil. Üritame panna puhkusereisile oma parimad hilbud selga, et ikka Gucci, DG, Armani või siis Nike, Adidas jne jne riietelt, jalanõudelt, päikeseprillidelt, käekottidelt näkku hüppaks. Ameeriklane, sakslane, britt jne anglosaksi päritolu rahvas seda väga sageli tänavapilti selga ei pane. Ööklubisse - see on teine asi. Ärgem unustagem ka meeste hulgas poppe kuldkette.
  2. Käitumine. Sageli suurustav ja põhjuseta üleolev, kui suheldakse teenindajaga (eriti veel, kui see tumedamat karva juhtub olema). Ameerika mühkam või vene uusrikas käitub sageli samamoodi.
  3. Keeleoskus. Öelgem ausalt - keskmise eesti turisti inglišši tase on nõrk. Noored on küll tublimad, kuid pensionäridel on see sageli null ja minuvanustel hädine. Venelastel on sama probleem. Sakslased, muide, räägivad viimasel ajal inglist järjest paremini, hollandlastest või põhjamaalastest rääkimata.
  4. Etiketi mittetundmine. Shortside ja plätadega võib tõesti Nice's, Mauritiusel või Kreetal restorani sisse astuda, kuid mitte igal kellaajal või igasse restorani. Ka randade söögikohtades söövad ujumispükste ja karvaste rindade ning kuldkettide väel vaid teadagi kes.
  5. Tippimine. Kahe otsaga asi. Venelane tellib restoranis sageli ülikalleid asju, kuid tippima alati ei kipu. Eestlane ei tipiks parema meelega üldse. Liiga suur tipp või täielik koonerdamine võib ka üht koma teist tähendada. Isegi nendes riikides, kus tip arvestatakse nö arvesse sisse on hea teeninduse puhul viisakas kelnerile vm midagi jätta.
  6. Kohaliku kultuuri, tavade, religiooni ja seaduste mittetundmine või tahtlik eiramine. Ei viitsita eelnevalt uurida, kuhu minnakse ja mida seal teha tohiks-ei tohiks.
  7. Joobes olekus ringilällamine. Pea eranditult soomlaste, eestlaste ja venkude tunnusmärk.

Kindlasti veel asju. Kuigi olen juba kogemustega reisija ja ei tahaks venelastega ühilduda, juhtub üsna sageli, et restoranis tahetakse mulle venekeelset menüüd pakkuda. Mis teha - ju siis on ikka otsaette kirjutatud...:PP

0
0

Ma olen elu jooksul igasugu kohtades käinud, aga ei saa öelda, et oleks eriti hulle turiste näinud või et mõni rahvas oleks väga teravalt silma paistnud. Kus te neid jubedaid venelasi, hiinlasi ja eestlasi siis kohtate? Ja kas nad segavad teid tegelikult ka või on nii, et lihtsalt ei meeldi, et teised kombed ja teine olemine?

Kõige jõmmimat käitumist elus olen aga näinud... Kalvi mõisa restoranis. Eesti seltskond.

0
0

Kui kunagi ammu Marmarises käisin, siis hotellis, kus peatusin (Emre), oli venelastel kombeks nii hommiku- kui ka õhtusöögi ajal taldrik täis kuhjata ning siis enamus järgi jätta.

IMHO hiina turistide miinuseks on see, et vähemalt Hiina vaatamisväärsuste juures peavad giidid pidevalt mikrofoniga teadmisi grupile edasi andma. Ja ega nad detsibellidega koonerda :-). Samas jaapanlased on rahu ise - nii Jaapanis siseturistina kui ka mujal, kus olen neid näinud.

Imestama paneb see, et näiteks Austria afterskidel, kus kohalikud ikka korralikult õlut jms rüüpavad, ei ole kedagi pärast lällamas näha. Suusareiside puhul teeb osa eestlasi juba lennukis algust... rääkimata sellest, et kui lennuki rattad maad puudutavad, tahavad osad juba lennuki ukse juurde järjekorda võtta. Egiptuse charteritel olevat vist veel hullem, kui linnalegende uskuda.

0
0

Aga viimati Sansibaril oma Tansaania reisi lõpetades pidime rannahotellis ühe Briti paari käest kuulma (õigemini teenindajate kaudu), et kogu Euroopa vihkab eestlasi, sest nad läbustavad igal pool :) Ma ei salga, et osa meie seltskonnast seal ka pisut uljalt käitus. Samas- see keskealine paarike oli juba kord hotelli vahetanud, kuna eelmises häirisid neid just oma enda kaasmaalased, st. britid. Et eestlasi venelasteks peetakse...seda küll juhutub, kuid näiteks Dubais eelmisel kümnendil töötades paistis välja, et tänavakaubitsetajatele olid ka näiteks valged põhjaameeriklased venelased, kelle poole nad oma usinalt harjutatud venekeelste fraasidega pöördusid: a la "hei ivan, idi sjuda, umenja otshen haroshije veshi jest".

0
0

Olen giidina palju reisinund, eriti Aasia maades, aga ka mujal. Alati olen kohalike giidide käest üritanud uurida, missuguste maade turistid nende jaoks kõige meeldivamad on ja kellega nad üldse töötada ei tahaks. Pole rahvuslike stereotüüpidega lahmimisse küll kunagi pooldavalt suhtunud, kuid oma informaalse „küsitluse” põhjal julgen väita, et kus suitsu, seal tuld. Meelde on jäänud järgmised tüüpkommentaarid.

Iisraeli rühmad on kohalike giidide jaoks konkurentsitult kõige ebameeldivamad. Iisraellaste rühmasisene läbisaamine olevat alati halb või ülihalb – reisi saadab pidev vaidlemine, sõim ja tülid. Igas rühmas on mitu kroonilist hilinejat, kes kõiki teisi ootama sunnivad. Hotellidest virutatakse valimatult kaasa kraami, isegi lauatelefonid ja pildid seintelt. Käterättidega olevat alati puhas vuuk. Kohalikke giide ja bussijuhte koheldakse jämedalt ja nõutakse igasuguste absurdsete lisateenete osutamist, mis giid sageli lõpuks omast taskust kinni peab maksma.

Väga toredad ja sõnakuulelikud turistid olevat ameeriklased ja inglased. Jootraha suhtes olla ameeriklased kõige heldemad (paljudes maades on kohalike giidide töötasu sümboolne ning põhipalk tuleneb turistide jootrahast, mille suhtes „hea tava” maitsi erineb). Ameeriklased on kõige heatujulisemad, kuid neile midagi seletades tuleb asi viieteist minutiga ära rääkida, sest rohkemaks nende keskendumisvõime ei küündi. Britid teiselt poolt kuulavad süvenenult kasvõi tunnist loengut ja esitavad alati lisaküsimusi.

Jaapanlaste rühmad olevat toredad ja distsiplineeritud, kuid jootraha asemel jäetakse giidile reisi lõppedes tavaliselt mõni „sügava tähendusega” kingitus, nt tillukesed tassid paki teega koduse tseremoonia jaoks. Vaesemate maade giidid ja bussijuhid loomulikult eelistaksid paartsada taala selle asemel. Reisi ajal jaapanlased kunagi ei kaeba, kuid see-eest tagasi koju jõudes kaeveldakse topelt kohalikule reisimüüjale, kes kogu kriitika partnerile edasi saadab, kes omakorda kohalikke giide nahutab.

Enamusest lääneeurooplastest jääv mulje on üsna harju keskmine, erilisi ekstsesse ette ei tulevat. Aga näiteks poolakate kohta olen ainult kiidusõnu kuulnud. Lõpetuseks, keskmist venelast vist pole olemas. Olen nende kohta kuulnud arvamusi seinast seina; on gruppe, kes lagastavad, aga kallistel reisidel käituvad intelligentsed grupid ka ”kulturna”.

0
0

Aga eks vist tõesti on kõige hullemad need, kes harva saavad endale lubada turistiks olemist või kes pole seda ammu saanud. Nõnda siis, ikkagi vaesemate riikide inimesed või need, kes hiljaaegu suht vaesed pidid olema. Ehk ikka ida-eurooplased, venelased ja mandri-hiinlased... Eestlased muidugi sealhulgas koos teiste ida-eurooplastega.

Sest kui reisimine ja välismaal puhkusel käimine ei ole loomulik tegevus, vaid iseäralik ja eriline syndmus, siis, paratamatult, hakatakse ka iseäralikult ja ebaloomulikult käituma. Ei arvestata ymbrusega, teiste inimestega, koha ja ajaga. Jäetakse endast nõme mulje.

Teine asi on need "briti poissmehed" ja muud selletaolised kambad. Nemad elavad oma kamba elu ja samuti ei arvesta ega tahagi arvestada kohaliku keskkonnaga.

Elan ise juba viiendat aastat yhes maailma turismimagnetis ning olen näinud seda kõike.

(Turistlikud kohad pole muidugi midagi sellist, millest peaks iga hinna eemale hoidma ja yksildasi kohti otsima, nagu tihtipeale eesti foorumitest läbi kostab. See on kyll pisut veider. Mille või kelle jaoks siis need ilusad ja hästi läbimõeldud teenindusega kohad yldse siis olemas on, kui mitte turistide jaoks. Ja mille poolest siis eesti inimene nendest "tavalistest" turistidest parem on või "vähem" turist on, ei saa tõesti aru. - Aga see selleks.)

Ise ma pean eestlasi siiski kõige hullemateks, kui nad välismaal reisivad. Korduvalt on väga häbi ja piinlik olnud. Eks vist muidugi ka sellepärast, et lisaks nende käitumisele saan ju ka aru, mida nad omavahel räägivad.

Õnneks aga on meid rahva-arvu poolest nii vähe, et me kellelegi eriti meelde ei jää.

0
0

"Turistlikud kohad pole muidugi midagi sellist, millest peaks iga hinna eemale hoidma ja yksildasi kohti otsima, nagu tihtipeale eesti foorumitest läbi kostab. See on kyll pisut veider. Mille või kelle jaoks siis need ilusad ja hästi läbimõeldud teenindusega kohad yldse siis olemas on, kui mitte turistide jaoks."

Tõsi ta on. Kuigi igaüks reisib sinna kuhu tahab ja kuidas tahab, on siiski veider, kuidas võib verbaalse kambaka saada, kui julged mainida, et läksid N-linna (ja tegid seda äriklassis), peatusid N-hotellis (sviidis) ning sisustasid oma päeva 10 LP andmetel must-go kohaga. See ei ole paljude arvates õige reisimine.

Õige reisimine on see, kui oled kusagil perifeerias, Jumalast ja tulnukatest unustatud kohas, ragistad päeval võsa vahel ning pärast peletad higiselt ihult kärbseid ja valvad hostelitoas 5-kordsel naril, lae all, sinuga ühes toas magava 10 tüübi und.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased