Kõik Bradti reisijuhid -50%

To take advantage of this offer visit www.bradtguides.com and use the discount code DECEMBER50. Alongside the 50% discount we are giving away a free copy of Tips in Tipping with every order placed through the Bradt website.

Vähemalt Aafrikas konkurentsitult parimad reisijuhid. Sooduskood kehtib detsembris. (Hoiatus: on oht, et pärast ei taha te enam Lonely Planetit nähagi)

Ma võimaluse korral ostan mõlemad, üks täiendab teist.

Miks nad paremad on kui LP?

Nad on rohkema ja täpsema infoga, vähemalt nende kahe Aafrika riigi põhjal otsustades, kus mul oli võimalus LP-d ja Bradti võrrelda. LP oli nagu ülejala lastud. Eks Veigol ole nüüd peale nende kahe veel vähemalt neli riiki Aafrikast juures, mulle tundubki et Veigo on viimastel aastatel Aafrikale spetsialiseerunud.

Jah, info kvaliteet on Bradtil tunduvalt parem. Näiteks pole ma Bradtis veel sattunud kaardile, kus asjad kapitaalselt valesti oleks. Lonely Planeti kaartidel juhtub seda alatihti, sõltumata sellest, mis riigi reisijuhiga on tegemist. Viimane näide Tansaanias Moshis. Guesthouse asus tänaval, mille Lonely Planetis pakutud nime polnud ükski kohalik kuulnud. Üks internetikohvik oli paigutatud majja, kus polnud ühtegi äri. Üks suur tänav oli kaardilt puudu, paljud nurga all ristuvad tänavad olid joonistatud 90-kraadistena. Jäi mulje, et autor pole ise kohal käinudki. Ka öömajade valik on Bradtis tunduvalt rikkalikum. Selgelt põhjalikum uurimistöö.

Ma hakkasin sealt lehelt otsima Aasia ja Austraalia reisijuhte, ja mis leidsin(nimekirjas kolmas) - Baltic Cities - Tallinn· Tartu· Riga· Liepaja· Vilnius· Kaunas· Klaipeda· Kaliningrad Geograafias nad küll väga tugevad ei paista olevat :)

Kaliningrad koos Baltikumiga on taotluslik. See on umbes sama, kui mõnes Hispaania reisijuhis võib olla ka Andorra või Rwanda reisijuhis Goma (Kongo DV).

Minu jaoks täiendas Bradt oluliselt infot nii Venezuelas kui ka Vietnamis. Bradti info tundub olema detailsem.

...tasub omada mõlemat (LP & Bradt), nad ei kata üksteist üks - ühele, mis puudutab hotelle. Bradt on täpsem kindlasti. Otsisin just LP Southern Africa 2013 väljaandest Gweru (Zimbabwe) kohta infot. Puudub...

LP Southern Africa 2007-s (4th ed.) on Gweru ja selle ümbruse kohta mingi info näiteks olemas. Aga Aafrikas töötab päris hästi see taktika, et suhtled kohalikega ja tulemus on tihti parem/odavam, kui reisijuhis pakutu.

...vastab tõele, üldjuhul töötab. Seda lähipiirkonnas muidugi.

...kahjuks tuleb kinnitada eelpool kirjutajate sõnu, lisaks mainiksin, et ostes LP mõne Aafrika riigi või piirkonna kohta, kulutad mõttetult kaks korda:

  • esiteks LP raamatu ostmiskulu (10 - 20 €),
  • teiseks selle järgi sihtmärgi otsimiskulud kohapeal (X summa, 0 - lõpmatus :) )

...õnneks on olemas muud reisijuhid ja meetodid.