Kõik mida peaks teadma FinnAir-ga lendamisel USA-sse lapsega

Hei hei!

Ootan igast soovitusi ja nõuandeid. Nimelt sai just ostetud FinnAir-i lehelt lennureis Helsingi-NY-Helsingi ilma istekohtade ja muu valikuta mida kodulehekülg broneerimisel pakkus.

Kes on lennanud pikamaa lendu 1,5 aastase lapsega? Kuidas lend on möödunud? Mul natuke hirm kuidas poja selle 8,5h lendu ja kõik see muu aeg (check in, toll) vastu peab. Ma ei ole kunagi ühtegi pikamaa lendu lennanud. Mis lapsed lennukil teha saavad? Palju lennukis ruumi on liikuda tal, ilmselt ju paigal ei püsi terve see aeg. Lennukil wifi ikka on?

Kuidas olete rahul olnud FinnAir toitlustusega, mida seal pakutakse? Ilmselt oleks mõistlik lapse jaoks ise kaasa võtta asju. Siit järgmine küsimus - kas lennukile võib lapsele piima kaasa võtta? Täiesti tavalist poe piima mõtlen. Kas seda saab kuskil soojendada ka? Või siis jogurtit jms, need ju vedelikud. Ja üleüldse kuskilt siit foorumist lugesin, et kuskil loeti ka juust vedelikuks!? See on küll väga kummaline.

Kas FinnAir-il on ka mingeid eripärasid pagasi suhtes? Lapsel eraldi istekohta pole, kas muidu võib täiskasvanu enda pagasiks lugeda ka lapse käru? Täiskasvanuid reisijaid meil 3tk.

Ja igast muud näpunäited on teretulnud :)

  1. Ära põe.
  2. 1.5 aastast tead sina ja mitte meie. Ja ka sina tead teda vaid niivõrd-kuivõrd. Ette ennustada ei ole seega mõtet, vt ka punkt 1), ära põe.
  3. Üle-Atlandi lennukid on lapsi alati täis, kõik saavad kuidagi hakkama.

Mul omal on kogemus lennust 2a0k lapsega. Laps oli nii elevil, et kell 1 öösel, kui kogu lennuk magas, ronis ta mind mööda ringi ja oli pmst täiesti sillas.

Ringi liikuda saab minimaalselt. Vahekäigus võid jalutada, aga see üldiselt segab teisi ja teenindust.

Söök - võta muidugi kaasa, mida saad. Ehkki teenindus lennul pingutab ka kõigest väest, et teil hea olla oleks (sest kui laps pole rahul, on probleem eelkõige teistel reisijatel, keda tema kisa segab). Osta igaks juhuks jaamast mõni mahl jne lisaks.

Piima ega jogurtit lennujaamas minu arust ei müüda. Ja miks sa neid veel soojendada tahad?

Võta kaasa paber-pliiats, joonistage koos. Mõni pisem pusle või muu mänguasi, mis pikemalt aega võtab. Raamat. 1.5a võib muidugi 10 tundi ka tahvearvutiga maha veeta, iseasi kas see lapsevanemale meeldib.

Wifi - kontrolli, aga moodsatel aegadel on. Kuidas see su lapsesse puutub?

Tagasilend tuleb hullem, kuna sinna lendad päeval, aga tagasi - öösel. Kui laps magab, on hästi. Kui ei maga, on tüütu.

Ja ära unusta tagasi lennates virmalisi vaadata!

Aitäh tripp!

Piima oleks tahtnud soojendada seetõttu, kuna laps harjunud sooja jooma. Nii palju kui külmemat pakkunud olen, ei ole meeldinud. Okei, kui lennujaamas ei müüa, kas pardale enda oma võib kaasa võtta? Need on siis sellised 200ml tetrapakendite sees.

Eks siis elame ka meie selle lennu üle, ilmselt pabistan rohkem kui asi väärt.

Küsiks veel kindlustuse kohta. Kas reisitõrkekindlustust oleks vaja teha. Selles mõttes, et oleme seda reisi nii kaua oodanud ja haiguse tõttu (lapsel väike palavik, või ise haige) ära ei hakka küll jätma. See reisitõrkekindlustus moodustab poole kindlustuse summast, kogu kindlustus maksab mingi 550€ neljale reisijale. Pagasikindlustus tundub ka natuke mõttetu, otselend ju. Ei tea kui suur tõenäosus on, et pagas kaduma läheb või mis iganes, et katki läheb.

Tänud vastajatele!

Kindlustusega on lihtne valik - kui sul on lihtsalt (nii, et ei tunnegi) võimalik katta kõik muidu kindlustuse poolt kaetavad kulud - ära tee kindlustust. Lihtne näide - mõne kuu eest käis seltskond sõpru Ameerikas, ja neil varastati autost päev enne tagasilendu kõik: järgi jäid plätud ja ujumispüksid. Kindlustus kattis nende 5 päeva pikemaks läinud reisi majutuse, uued tagasilennupiletid (ja neid ei saa enam soodushinnaga) ja kingitusi täis ostetud reisikohvrid. Ehk - sõltub su rahakotist.

mul tekkis küsimus, kuskohalt te suutsite nii kalli reisikindlustuse leida, ise aastaid kogu pere kindlustuse eest alla 50 euri maksnud aasta eest ja seal on ka reisitörge sees.

Tere Istekohtade pärast ära muretse,36 tundi enne väljumist saad teha Check-inn,i ja piletid välja printida Finnairi kodulehel ja valida TASUTA istekohad,kui teed varem maksad a´20.-eur ja saad palju halvemad kohad.

http://www.finnair.com/FI/FI/home-all-booking-options?SERVICECARD=3

Piima ja jogurtit saad osta lennujaamas, aga alles pärast turvakontrolli, sest seal vöetakse köik vedelikud ära.Lennupersonal tuleb kindlasti vastu,kui palud soojendada. Helsinki-New York liinil on kaks korda toitlustus ja köik joogid (va. kange alkohol ) on tasuta ja vöid kysida lisa kui on vajadust. Finnairi lendurid teevad yldjuhul töususid ja laskumisi rahulikult,et körvad löhki ei lööks. Airbus A330 on igalyhel oma viihdejärjestelma,kus löputu hulk filme,mänge jne.,komplekti kuulub ka tekk,padi ja körvaklapid. Kohvri purunemise korvab Finnair ka ilma reisikindlustuseta, lähed ja valid omale Stocmannist uue .

Lastega reisijatele on asjad natuke lihtsamaks tehtud. Eelmine aasta oma 1a3k lapsega pikemale lennule minnes uurisin seda ja leidsin, et beebile/väikelapsele kehtivad mõned erandid. Meie võtsime lennukisse kaasa tetrapakis piima ja nokaga joogipudeli, mis oli täidetud teega. Mõlemas mõistagi rohkem kui 100ml vedelikku. Lennujaamades tõstsin need eraldi välja ja näitasin turvakontrollides. Kõik läks sujuvalt. Vabandan siinkohal, et ei jõua ühtegi konkreetset viidet välja otsida. Vähemalt tead nüüd, et see on võimalik ja saad ise täpsemalt guugeldada.

USA lennuväljadel enne turvaväravaid on igal pool sildid väljas, et babymilki võib lennule võtta ja sellele ei kehti 100 ml mahulimiit. Ilmselt ka Soomes?

Meie käisime 1a10k lapsega Flybe-Finnair-British lennuga Miamis ja New Yorgis. Piima saab kaasa võtta nendes valmispakendites, head oleks need keeratava korgiga sinises pudelis valmispiimad mis Prismades müüakse, lennujaamas eraldi lastetoitude vedelikukontroll nüüd (minul paluti veel ise maitsta toitu, kuid viimati nägin juba kuidas masinast läbi lasti). USA-s on samuti eraldi ka keemiatest lapse toidule, pead samamoodi eraldi pakkima ja näitama neile ning suunatakse kuhu vaja. Lapse kergkäru saad tasuta võtta ka siis kui laps ilma istekohata (kaalu ja suurusnõuded lennufirma kodulehel), Tallinnas pead käru kohe ära andma pagasisse, kuid mujal saab üldjuhul sõita pea lennuki ukseni ja seal alles ära anda, pagasiandmisel antakse vaid vastav silt ja kleeps juurde. Käru tagasisaamisega ka üldjuhul nii, et mujal saab juba lennukipealt maha tulles kuskilt ukse kõrvalt kätte (kus ratastoolidki seisavad), kuid Tallinnas alles pagasilindilt. Seega kui võimalik soovitaks ise kilesse mähkida või teenust kasutada, meil kaotas Finnair käru ära (õigemini unustas selle peale panna soomest), aga saime tänu kindlustusele Britishilt uue (kõige lihtsama) kergkäru ning vana saadeti ka hiljem järgi, kuigi küll ühe katkise rattaga. Kindlustus tasub seega alati teha lastega reisides! Minu last häiris lennul kõige enam see, et pidi selle turvavööga kinni olema päris pikalt tõusudel ja maandumistel ja vahel turbulentsi ajal ka lennu ajal ning isegi magades. Tegutsemisruumi lennukis väga ei ole, seega tuleb kaasa võtta istuvat tegevust (raamatud, meisterdamistarbed, DVD mängija või arvuti), laadimisvõimalust lennukis ei ole, seega lisaakud oleks hea variant, wifi võimalust ka silma ei hakanud, kui, siis mingi tasuline variant. Lennujaamades küll on, kuid tavaliselt ülekoormatud. Kõige parem oleks kui saaks lennud vähemalt osaliselt lapse uneajale, siis selle ülejäänud aja sisustab ikka kuidagi ära. Meie oleme pikkadel lendudel saanud palumise ja ilmselt ka õnne peale (et selleks hetkeks veel need kohad vabad on olnud) lapsele eraldi magamiskookoni seinale, kuid seda pakutakse ainult siis, kui teil õnnestub turistiklassis esimeses reas keskel istuda, seal on vastavad kinnitused enamasti olemas. Kui laps seal on nõus magama saate ka ise magada, muidu magavat last süles hoides ei tule endal magamisest midagi välja ja kohale jõudes võite nagu zombid olla, sest ajavahe on ka ju päris märkimisväärne. Ja juba vähegi haige lapsega lennukisse kindlasti ei tohiks minna, õhkutõusmisel ja maandumisel muutub kõrvades rõhk ja kui on väiksemgi haigus, mis seda võib võimendada, siis karjub laps teil terve lennu aja valutavate kõrvade pärast ning USA-s ootaks kohe üüratu arstiarve (seal tuleb kohapeal tavaliselt ise kõigepealt maksta ning kindlustus pärast arvete alusel kannab raha tagasi). Ühesõnaga kui asjad hästi läbi mõelda ja ette planeerida on asi täiesti teostatav. Kindlustus tasuks aga väikse lapsega reisides kindlasti teha.

Ma saan aru, et olete raha kogunud ja ei soovi reisi mitte mingil tingimusel ära jätta aga mõtle nüüd natukene. Kas sa tõesti tahad minna võõrasse riiki (kus arstiabi on üks kallemaid terves maailmas) oma lapsega ning riskida, et midagi võib juhtuda? Ma küll ei taha hirmutada aga hea sõbranna on mul töötanud 6 aastat oma elust Finnairi stjuardessina. Rohkem kui pool sellest lennanud pikkadel marsuutidel nt HEL-USA ja HEL-Aasia. On näinud 5 inimest, kes on haigena (üldjoontes juhtub see nohuga) kelle kõrvakile on katki läinud kuna tulenevalt rõhuvahest lihtsalt nii võib juhtuda. Need on asjad, millega ei teha nalja. Kui tegemist oleks minu perega siis reisitõrke ja pagasikindlustus ei kuuluks arutlemisele vaid oleks juba tehtud koos piletite ostuga.

Tänud info eest!

To norsu: Kus kohast teie küll nii odava leidsite? Vaatasin kõik kindlustuspakkujad enam vähem läbi ja hinna poolest kõik ühte auku.

Lend läheb Helsingist, ehk siis äkki saab käruga lennukini mindud. Uurin seda veel, helistan Finnairi. Ilmselt nii kõige kindlam.

Kindlustusest - tervisekindlustuse ja pagasikindlustuse teeme igal juhul. Pigem mõtlemegi, et kas teha reisitõrge ka. Ilma reisitõrketa tuleks 4 inimese peale kindlustus ca 250€, aga kui tõrke kindlustus juurde siis summa kohe ca 550€.

Kas tõesti nohu korral tuleks ka kaaluda lennu katkestamist :( Oleme seda nii kaua oodanud, ajalises mõttes ei saaks seda edasi ka lükata, ilmselt siis jääkski minemata.

Tänud vastuste eest!

Mina olen igal aastal lapsega pikki lende lennates jätnud lapse koju, et hoida eemal viirustest ja külmetustest. Minul endal algas sel aastal just reisi päeval tugev nohu... millest tulenevalt mul kõrvad valutasid ja olid 3 päeva lukus... seega jah, nohu on lennureisi ajal väga raske haigus. Tulenevalt enda kogemusest ma nohuse lapsega lennule ei läheks. Ilmselt oleks küll andnud asja leevendada allergiaravimite vm, aga reisihommikul mul ei olnud enam aega sellega tegeleda, ui nohu algas.

Vaatasin oma postitust praegu ja edit: olen ENNE LENDU jätnud lapse nädalaks koju :)

Reisikindlustust on mõtet küsida pankadest, kes pakuvad pangakaardi juurde mõistliku hinnaga kõiki riske katva aastase reisikindlustuse. Mul endal on näiteks SEB kuldkaardiga 45-eurone aastane kindlustus(kehtib kuni kahe lapsega perele). Reisimugavuse huvides on kõige olulisem saada kohad esimesse ritta kohe vaheseina taha. Sel juhul saate tellida seina peale kinnitatava lapsevoodi (tasuta). Saab seal istuda ja magada. Ei anna võrreldagi lapse süles hoidmisega. Mis puudutab piima ja igasuguseid muid vedelaid ja poolvedelaid lapsetoitusid, siis nendega (isegi lahtiste pudelitega) ei ole kusagil probleemi olnud (isegi Tallinnas mitte :)) Tavaliselt palutakse küll lahtisest pudelist üks lonks võtta. Lapsevanker loetakse lapse pagasiks ning üldjuhul lubatakse sellega kuni lennuki ukseni. Kätte võib saada samuti lennuki ukse juurest, aga võidakse tõsta ka äraantavasse pagasisse.

Lisan siia, et ise lendasin USAsse 3a lapsega ja lihtsamat reisi pole varem olnud - USA lennujaamades (NY ja LA) ei pidanud me üheski sabas seisma, igalt poolt juhatati väljaspool järjekorda läbi :) Lennud möödusid muidu kenasti, 1x laps ehmatas kui kõrvad läksid lukku ja midagi ei kuulnud, aga see läks kiiresti mööda. Ja 1x lennuk raputas maandumisel, laps tahtis sülle ronida aga saime hakkama ikka nii, et jäi oma istmele rihmaga kinni. Täielik jama oli lennuki wc-dega, kuna laps hakkas pärast esimest korda paaniliselt kartma vee tõmbamist kõva müra tõttu, nii et pidin ta iga kord saatma wc-st välja veidi kaugemale, et siis vett tõmmata... Kartis veel kuu aega takkajärgi kodus ka, hoidis kõrvu kinni igaks juhuks. Lapsetoitu /jooki võib kaasa võtta küll lennukisse ja piima soojendatakse soovi korral. Kindlasti peaks olema vett ja kui laps oskab lutsukommi lutsutada, siis neid - juhuks kui kõrvad peaks lukku minema. Istekohad ma valiks kindlasti akna alla, on parem magama sättida nii ennast kui last.

Meelis juba andis viite, mul on samuti SEB võetud kindlustus ja aastaringne. Kunagi juhtus peres õnnetus ja ei saanud reisile minna, tänu aastaringsele lepingule kõik korvati, muidu oleks kindlustuse ostnud ju alles enne reisi, mitte mitu kuud ette. Üks selline ettenägematu juhtum korvab mitmekümne aasta reisikindlustuse maksed.

Tehke oma reisieelarve jaoks excel ja pange sisse KÕIK kulud, k.a kohapealne söök-jook, taksod, suveniirid jms, lisaks veel 10% ettenägematuteks kulutusteks. Siis eraldi reana reisi katkemise kindlustus ja võrrelge nende summadega, mida tagasi ei saa (+katkemisest tekkivad lisakulud), kui reis peaks katkema. Kui need kulud on teie jaoks väikesed ja tühised võrreldes kindlustusega, ei ole kindlustus oluline ega seega vajalik.

Ma selle baby basketi peale eriti ei loodaks, sest on vähe nii pisikesi 1,5-aastaseid, kes sinna ära mahuksid. Korvi pikkus on Finnairil 70 cm ja kaalupiirang 11 kilo, nii et teoreetiliselt on isegi võimalik, aga tegelikkuses tunneb laps end seal üsna ebamugavalt. Finnair ise soovitab korvi kuni 6kuustele lastele, muide.

Esimeses reas pärast vaheseina tuleb arvestada ka seda, et istmetel on fikseeritud käetoed ja seega ei saa last pikali sülle magama panna.

Ega selle baby basketi peale ei saa kindel olla jah, aga vähemalt tasub küsida seda võimalust, endal siis kindlasti mugavam. Meie lendasime kunagi Finnairiga Aasiasse 1-aastase lapsega ja ta mahtus sinna baby basketisse väga lahedalt ära. Nüüd Britishiga USA-sse lennates, ei olnud päris samasugune korv, vaid pigem lamamistooli moodi asi, kuid peaaegu 2-ne laps sai seal ka ilusti söödud ja magatud. Ja meil siiski on pikkadel lendudel alati tooli saamisega ka vedanud. NYC-Londin lennul pandi meid küll alguses tahapoole, kuid kaasreisijad olid ise nõus kohti vahetama. Fannairi pikamaalennu esimest rida nii täpselt ei mäleta aga britishil olid fikseeritud vaid äärmised käetoed, keskmist sai mingil moel siiski nihutada. Ja jalaruumi on ikka kõvasti võrreldes tagumistes ridades istujatega, samuti võimalust korraks laps jalgade juurde jalutama/mängima lasta.

Selge, tänan vastuste eest! 13 päeva veel reisi jäänud, eks näis mis kohad valida saab, sest lennupiletite ostmisel neid ei valinud. Tundus liiga mõttetu raha selle eest välja käia :) Eks näis kuidas lennu pisike vastu peab. Loodame parimat.