Kokkuhoid lennupiletitelt

Kas on kellelgi kogemusi - kas lennureisi mitte Tallinnast alustades on võimalik kokku hoida raha? Millised lennujaamad on näiteks Bangoki puhul reisi alustamiseks soodsamad?

Näiteks see siin http://trip.ee/content/etihad/praha-bangkok-253-eurot.html, paremat hinda lähikonnast ma polegi näinud! Selleks et teada jooksvalt parimatest pakkumistest, soovitan liituda meie FB sõbralistiga siin http://www.facebook.com/tripeeee

See ei sõltu mitte lennujaamast, vaid eelkõige lennufirmadest ja nende sooduspakkumistest.

Ja kui mitte Tallinnast alustada, siis on määrava tähtsusega koguhinna kujunemisele lisanduv kohale saamise hind x lennujaama. Vaikimisi on odav kohale saamine eelkõige Riia ja Helsingi lennujaamadesse.

Artikkel "Startides Helsingist või Riiast võid säästa sadu eurosid" http://www.ohtuleht.ee/516176

Kuid hetekel tuleb kohe Bangkoki hea pakkumine, mis on müügil Stockmanni Hullude päevadel. http://trip.ee/content/finnair/finnair-hullud-p%C3%A4evad-tallinnast.html

Kõik sõltub, näiteks otsisin just pileteid Singapuri. Finnair lehelt ostes Helsingi - Singapur saad hinnaks 1086 EUR aga muutes alguspunktiks Tallinn siis maksab sama lend vaid 774 EUR.

hei seiklejad!

Ma olen ise väga palju lennanud ja panin absoluutselt kõik oma kogemused odavate lennupiletite hankimisel siia kirja: http://www.seikle.me/odavad-lennupiletid/

Vaadake üle ning kui oskate midagi lisada, siis kindlasti andke mulle teada.

Vingeid reise! =)

Üsna mõistlikud punktid. Kohe esimeste sekka - ainult skyscannerile lootma jääda ei saa. Ma ei tea miks, aga mitte alati ei kuvata kõiki võimalusi ja ka hinnad võivad kordades erineda. Seega tuleks kasutada mitme programmiga otsingut. www.skypicker.com on samuti väga hea vahend mingisse piirkonda lendude otsimiseks (mitmesse lennujaama/mitmest lennujaamast) - määrad ära baltikumi ja näituseks kõik kanaarisaared ja otsid variante. Kahjuks ei toeta see veel sellist võimalust, et algus ja lõpp-punkt võiksid erineda. Näiteks ei ole võimalik leida TLL-LPA-RIX koos vahemaandumistega vaid ainult TLL-LPA-TLL või RIX-LPA-RIX.

Endal on enamvähem samad tähelepanekud kogunenud aja jooksul, kuid lisaks mõne veel. Kui mõni reisibüroo teeb ülisoodsat kampaaniamüüki tavalistele liinilendudele, siis suure tõenäosusega on võimalik needsamad piletid osta lennufirma kodulehelt teenustasu võrra odavamalt (u 50-75 eurot). Vähemalt endal on selline asi silma jäänud. Otsinguks kasutan tavaliselt ITA Matrixi andmebaasi, kuid kahjuks ei saa sealt otse pileteid osta ja vahel võib juhtuda, et skyscanneri vms otsingu kaudu ITA hinnaga pileteid siiski ei leidu. Samas on reisibüroost ostmisel omad eelised ning sel juhul võib teenustasu maksmine end ka ära tasuda. Näiteks kui muudetakse enne lendu lennuaegu, mõni lend tühistatakse vms, siis on suuremal reisibürool võimalik asenduslendude otsimises rohkem kaasa rääkida kui üksikisikul ja pakkuda paremaid asenduslende, majutust jne. No ja siis see kulunud trikk, et lisad ostetavale lennule samale piletile mõne kolmanda lennu juurde, mida tõenäoliselt ei kasuta, kuid mis võib tegelikult kasutatava lennu alghinna hoopis soodsamaks muuta.

Samuti lisaks sellised märkused, et kampaaniakoode tasub otsida lisaks lennupiletitele ka autorendile, majutusele jne. Samuti tasuvad kokkuvõttes ära erinevad kliendikaardid, kui nende tegemise või omamise eest mingit tasu ei võeta. Vahel saab juba ainuüksi liitumisega mingi väikse sooduka ning eks vaikselt hakkab lennumiilegi lennufirmade kliendikaartidele kogunema, mille eest saab lennupileteid osta, lennuklassi upgrade-ida, autot rentida, majutust jpm.

@jmets tänan! väga asjalik kommentaar. Skyscanner tõesti tihti ajab sogast. Lisasin skypickeri oma postitusse http://www.seikle.me/odavad-lennupiletid/ Tundub päris äge tööriist olevat. Mul vaja paar piletit osta peagi. Eks siis testin ära. =)

@Stahl Tänan kommentaari eest. =) ITA Matrix - peab järgi proovima. Lisasin selle ka oma postitusse. Fantoomlend - lisasin selle ka. Väga hea soovitus!

Kas kellelgi reaalselt see lennumiilide asi töötab? Kui palju peab umbkaudu lendama, et nt 100 eurise lennupileti osta miilide eest?

Alati otsin väga mitmest kanalist, sest hinnad ja võimalused on väga erinevad. Skyscanneri puhul näiteks on otsitavate lennifirmade valik piiratud (mulle jäi silma, et Egyptairi pole). ITA Matrix on olnud väga palju abiks. Huvitav asjaolu on see, et üsna tihti saab otsingumootori kaudu pileti odavamalt, kui lennufirma enda lehelt. Üks väike nipp, millega olen ühel korral saanud absurdse hinnaga pileti (170€ Tallinn-Varssavi-Kairo-Varssavi-Tallinn): ostsin 2 eraldi otsa st Tallinn-Varssavi-Tallinn + Varssavi-Kairo-Varssavi. Jätkulennuna samadel kuupäevadel ostes oleks hind tulnud tol korral 320€. Kahjuks nüüd see nipp enam ei paista toimivat, aga alati igaks juhuks kontrollin. Kui lendamist vahel ikka jätkub, on ikka mõistlik endale mingi miilikogumise kaart hankida - ühel päeval on endalegi üllatuseks seal piisavalt punkte kogunenud, mida kavalalt ära kasutada.