trip-krainetrip-ukraine-dark
Kolumbia reis

Tere,Läheme kolmelesi (3naist) märtsi lõpus Kolumbiasse 12 päevaks. Kõik on veel lahtised ja ootan teie soovitusi ja mõtteid.  :) Hetkel on selline reisigraafik.(28.03.2019) - Bogotasse seal oleme 1 päev. (30-31.03)- edasi plaanime minna lennuki peale, mis viib meid Santa martasse.(01-02.04) Siis suundume Tayron parki.03-04.04- Sealt suunduks Cartagenasse, kohapeal plaan olla  04-05.03. 06.04- Amazonas (Leticia) Veeta( 1, 2 päeva). 09.04 - Minna lennuga tagasi Bogotasse.Hetkel vaatame öömaju, kus veeta, kui mõned soovitused palun kirjutage. Eelmine aasta käisime Kuubal, seal oli lihtne leida öömaju :). Kas Kolumbias on sama seis, et üks majaomanik soovitab teist majaomaniku ja broneerib meile ise kohad kinni või pigem mitte ?Tänud ette juba :)

Tere!Teil on kuupäevad (täpsemalt kuu) natukene sassi läinud, aga mõte on siiski arusaadav :)Olen ise ka Kolumbiasse minemas nädal varem. Minu reis kestab siiski natukene rohkem, ca 4 nädalat. Ma ise ei soovitaks öömaja broneerimist kohalike teha jätta, pigem ise olukorra peremees olla (eriti praegusel nutiajastul). Ööbin valdavalt backpacker hostelites ja ilmselt proovin kätt ka Couchsurfinguga. Öömaja leidmine nendes Teie poolt valitud piirkondades ja üldse Kolumbias on imelihtne (läbi Hostelworldi, Airbnb või booking.com-i).Teie poolt välja valitud sihtkohad on suhteliselt must-go kohad, ise külastan kindlasti ka Cali (maailma salsa pealinn) ja Medellini linna.Ahjaa, Youtubes on SteveYalo kanal, kus ta rändab Kolumbia erinevates piirkondades budgeti peal ringi ja sealt saab nt Santa Marta ja Tayrona Rahvuspargi kohta väga ägedat infot (kuhu minna ja mida teha).Aga ilusat ja turvalist reisi Teile!

Hei !Kui huvi pakub, siis mõned aastad tagasi sai ka Colombias käidud ja väike kokkuvõte vaata http://nagi.ee/photos/vespasianus/sets/364215/

Hei!Jaa, nõustun Trav3ll3r kommentaariga, head valikud sihtkohtadena ja usun, et tuleb hea reis :) Tõesti ei jätaks öömaja broneerimist kohalikele, teeks selle töö kasvõi osaliselt varem ära. Cartagenas on minu lemmik piirkond Getsemani, mis on vanalinna üks mõnusam osa oma hea mood'i ja autentsuse poolest. Populaarsed piirkonnad on lisaks vanalinnale Bocagrande ja Manga.Kui tekib tunne, et tahaksite pisut kohvi juua ja juttu puhuda, siis olen Cartagenas ootel :)Kirjutasin pisut oma blogis üldise ülevaatena: https://mylatinway.wordpress.com/2018/09/10/mida-teada-enne-colombiasse-reisimist/HeadMiret

Rohkem midagi, kui et Tayrona pargis ma ainult 1 öö ei oleks. Me olime kaks ööd ja tegelikkuses oleks võinud olla 3. Ööbimist saab booking.com-ist kergelt paika panna.

Hei kõigile,Tänud kõigile, kes  on kirjutanud. :) Oddity : Uurin kuidas nendes linnades on õhtuste linnas käimistega, pidustused, klubid ja bubid.(Bogota, Santa marta ja Cartagenas) ? , kas on turvaline 3- kesi linnapeal olla või ?Ilusat õhtut! :)

Vastasin sulle, kuid vastan siin ka, sest küsimus on tähtis :)Minu arvates on täiesti turvaline, just turistikamates piirkondades. Bogotas siis La Candelaria peamiselt, Santa Martas ja Cartagenas vanalinn ja Cartagenas ka Bocagrande. Eks mujal ka turvaline liikuda, tõin välja põhilised paigad. Eks on ka paiku, kuhu ei kipuks, nii nagu igal pool mujal maailmas (ka Lasnamäele kõiki turiste ei saadaks).Cartagenas ma käin õhtuti üksi väljas ja tunnen end turvaliselt :)

Lima(Peru), Calis, Medellinis, Bogotas bronnisime elukoha airbnb natuke ennem saabumist....Cartagenas ja San Andresil otsisime jooksvalt kohapealt, aga tuli ikka natuke joosta ringi. Ja kui väsinud oled siis ei ole eriti tore ukselt uksele käia.

Tere,Suht optimistlik graafik. Tegime enam vähem sama tiiru 2 aastat tagasi kolme nädalaga (tagasi lendasime Medellinist). Võib olla meil ei vedanud, aga kõik kolm siselendu läksid errorisse, hilinesid, ei väljunud õigel ajal ja see lõi mõningad plaanid üsna sassi. Põhjenduste kohta ajavad nad seal ka jama. Leticiast lend Santa Martale (läbi Bogota) pidi minema nt 10 hommikul, aga öeldi, et hirmsa vihma tõttu ei saa lennuk väljuda, force majoure. Tibutas tõesti pisut, mis on Leticias sel perioodil tavaline. Saime minema alles õhtul (kusjuures tibutas rohkem) ja seoses sellega ei jõudnud Bogotast Santa Marta jätkulennule. Seiklused on muidugi teretulnud, aga kui päevad loetud ja ööbimised bookitud, siis on see siiski häiriv. Muidu on need märgitud kohad kõik ägedad, me ise oleks tagantjärele mõeldes tahtnud Medellinis kauem olla, jäi ainult 1 päev. Head reisi igal juhul!

Krt alati teeb südame soojaks, kui keegi ütleb, et "Medellini" oleks tahtnud kauemaks jääda" :D Enda reisi järgi võiks öelda, et sul pigem vist ei vedanud jah nende lendudega...meil oli 4 siselenud ja 5 välislendu ja ükski ei hilinenud....aga nii ta juba on.

Tere!Tegime Miretiga hiljuti "Eestlased Ladina-Ameerikas" Facebooki grupi: https://www.facebook.com/groups/359153938197023/Liituge ja kutsuge tuttavaid kes käinud või minemas. Saab loodetavasti varsti sinna rohkem inimesi ja seega kiiremini kasulikku infot vahetada :)Aitäh ja turvalist reisimist!

Hei! Kasutan sama teemat, et ise ka veidi nõu küsida meie Kolumbia reisi osas. Olen täiesti ummikusse jooksnud omadega siin, kui aus olla. Oleme Kolumbias 2 nädalat, 5.-19. märts. Üldjuhul oma reisidel eelistame alati palju ringi seigelda ja matkata, aga asja teeb seekord keeruliseks see, et reisime koos oma selleks ajaks 1 aasta ja 3 kuu vanuse lapsega. Tahaks võimalikult mitmekesist reisi ja palju näha, aga samas ei tahaks ka hullu tõmblemist. Niisiis andke nõu, mida võtta ja mida jätta. Praegu oleme mõelnud sellise plaani peale:5.märts jõuame õhtul hilja Bogotasse 6.märts Bogota 7.märts Lendame Santa Martasse 8.märts Santa-Martast Mincasse tuur 9.märts Tayrona park 10.märts Santa - Martast Cartagenasse 11.märts Cartagena 12.märts Cartagena 13.märts Cartagena 14.märts Cartagena - San Andres 15.märts San Andres 16.märts San Andres 17.märts San Andres 18.märts San Andres - Bogota 19.märts õhtul hilja lend kojuMis mind kõige rohkem huvitab selle kõige juures1. Lendame Santa-Martasse kus meie kaks peamist eesmärki on külastada Tayroni rahusparki ja Mincat ( leidsin sellise tuuri - http://www.junglejoeminca.com/adventures/full-day-minca-tour). Pargus ööbida oleks lahe, aga nagu ma ar saan, siis pargi territooriumil saab ööbida vaid võrkkiikedes ja telkides. Otsustasime sellest lapse mugavuse huvides loobuda. Nüüd on aga mõtlemiskoht, kus ööbida - kas Santa-Marta linnas või El Zainos (kohe Tayrona rahvuspargi väravas praktiliselt). Kui ööbime pargi juures, siis peaks lihtsalt tegema rahvuspargi ennem Minca tuuri ja tuuri päeva hommikul sõitma ise Santa-Martasse, kust nad rahvast peale korjavad. Kus te soovitaksite ööbida? Kas Santa-Marta linnas on üldse midagi väga põhjapanevat teha/vaadata?2. Minca tuur. Lugesin tripadvisorist selle konkreetse tuuri kohta ja kiidetakse väga. Endiselt jääb aga hinge kripeldama Zona Cafetera. Samas tean, et igale poole me ei jõua nagunii ning samas ei tahaks loobuda ka väikesest rannapuhkuse osast, mille oleme jätnud reisi lõppu. Kas leidub keegi, kes on käinud mõlemas kohas ja oskab välja tuua põhilisi erinevusi nende kohtade vahel ja ka just sellest vaatevinklist ka, et kuidas seal oleks lapsega ringi käia. Ei tahaks end pooleks rebida, aga samas ei tahaks ka jätta külastamata kohta, mis võib-olla võiks olla üks reisi põhilisi nii-öelda highlighte ja millestki supererilisest ilma jääda.3. Cartagena - kas 4 ööd kohapeal on ok? Plaan vanalinna külastada ja niisama ringi vaadata. Otsest rannapuhkust ei planeeri seal. 4. San Andres - kas keegi külastanud? Mis mulje on jätnud? Tahaks reisi lõppu jätta sellist mõnusat paaripäevast rannapuhkuse osa, kus veel enne tagasilendu puhata ja lihtsalt nautida/kulgeda.olen supertänulik kui viitsite veidi aidata ja kaasa mõelda :)

Ööbige ecohabsides Tayronas kui väga kallis ei tundu. Kogemus tasub end igatahes ära. https://www.ecohabsantamarta.com/es/ecohabs-tayronaCartagenas on ka kaks päeva piisav.  San Andrés on hullult alla käinud. Täiesti mõttetu.Kui tahad rannapuhkust  lenda 1 tund, 20 min. Bogotast- Arubale :)Zona Cafetera on kõigist soovidest/küsimustest kõige parem. Suurepärane kliima, imeline loodus. Ei tasuks ära jätta.

Eve aga kuidas Zona Cafeteras nende matkadega on, kas nii väikese lapsega kannataks neid teha? Mitu päeva Zona Cafetera jaoks varuma peaks? Mis sa Rosario saartest Cartagena lähedal arvad? 

Rosario saared on toredad, aga valige lapse pärast "transporti" ...et paat ei lekiks ja päästevestid pardal oleks :)Zona Cafetera on lai mõiste ja ma pole seal mingi agentuuriga matkanud muidugi ka.  Ainult  "kand ja varvas" oma pere ja mõned muud loomad. Kuhu te seal täpsemalt olete mõelnud minna? Võid mulle mailile kirjutada (hurtadoeve@hotmail.com).. kolumbia fännid hakkavad mind muidu äkki vihkama. 

"San Andrés on hullult alla käinud. Täiesti mõttetu."? Millel selline arvamus/väide põhineb? Me käisime ja veetsime seal vist 4 päeva, väga tore oli.  Rentisime "Mula" ja sõitsime saare risti-põiki läbi, (päevast piisas) vedelesime rannas ja olime niisama chillid.