Koola poolsaarele

plaan sõita sel suvel oma autoga, üle Soome - milleks ma peaksin valmis olema piiriületusel Soomest Venemaale. Kas on sama nagu Eestist või üritatakse seal piirivalvurite poolt rohkem "peedistada"? Millised on teed sealkandis, kas sama mis Lõuna Venemaal või hullemad? Ma sealkandis ainult talvel käinud, siis teed väga laiad ja tunduvad suhteliselt siledad olema. Peterburg - Murmansk trassist mul ettekujutus olemas aga Soome piirist kuin trassini? Igasugune asjakohane info teretulnud, nagu sa isegi, kui vaba aega ja tahtmist on, selline seiklus kaasa teha: 5164542.

Kui paberid korras siis piiriületusel mingit erikohtlemist pole. Olen seda piiri kümneid kordi viimastel aastatel ületanud. Võib juhtuda, et "põhjas" uurivad passi vähe põhjalikumalt aga seda lihtsalt, et harva seal peale soome ja vene passide muud näeb. Millisest kohast plaanid üle minna? Ja millise viisaga? Teed nagu vene teed ikka, kõike leiad, talveteed on muidugi suht head. Aga uuri ka enne, millises osas Koola poolsaarel võid oma viisaga liikuda (piiritsoon + militaarterritooriumid), lihtsalt sellepärast, et kui kuskil kinni peetakse, et siis jamasid ei oleks.

vastamast. Salla peaks olema piiripunkti nimi Venemaal, Rukast põhja poole Soomes, umbes samal joonel Valge mere tipuga, Kandalaksa linnaga. Sealt siis enamvähem otse läänest itta kuni Peterburg - Murmansk trassini ja edasi Kirovski suund; viisa ilmselt turismiviisa; ,