Koristusfirmad

Hei, tore rahvas! Kas keegi teist on kunagi kasutanud koristusfirmade teenust? Ma mõtlen just eraisikuna? Olen ainult nii palju kuulnud, et teenus ei pidanud eriti kallis olema..kui nii, siis miks mitte lasta koristada oma korterit inimestel, kes on selle ala spetsid. Nüüd siit küsimus: kas keegi oskab kedagi/midagi soovitada?

Odav on sellel juhul, kui maksad koristajale / koduabilisele mustalt kätte.

Kuid soovitan oma sõbra firmat: http://www.eldola.ee/

Mnjahh, aga su sõber määras min. hinnaks 600,00. Aga kui mul, näiteks, on pisike ca 45 m2 kahetoaline korter koristada? Kas ka siis selle kahetunnise töö eest peab välja käima 600,00? Paljuvõitu nagu..Või ta niisuguste pisitöödega ei tegele?

Teie täpset jutuajamist ei tea. Aga 600 kr ehk 300 kr/h ei ole kallis. Võta see tunnihind firma poolt vaadatuna osadeks lahti. Ainuüksi käibemaks moodustab sellest 50 kr.

300 kr tunni hinnaks??????????? No niisugust hinda ma pole kuulnudki! Uurisin mõningais Eesti firmasid - pakuti 150 kr. tunnihinnaks. Soomes pidi tunnihind hoopis 5 euri olema. Ja Inglismaal minu tuttav teeb niisugust tööd 25 paundi (ca 450 kr) eest, koristades 5-toalist maja. Nii et see 300 kr/h on ju ropphind!Aga noh..kui kundet jätkub, siis, nagu venelane ütleb, FLAG v RUKI!

Olemata kuidagimoodi asjaga seotud. Näiteks kui ettevõte kõik selle 600 krooni vaid töötasuks kulutaks, saaks töötaja kätte 245 krooni. Ülejäänud osa moodustavad riigimaksud. Paraku on ettevõtte toimimiseks vaja ka muid kulusid teha ja kogu summat palgaks maksta ei saa. Katta tuleb näiteks nii backoffice kulud kui ka koristusele kuluvad puhastusvahendid. Ja loomulikult on suurema maja ühe m2 koristuse püsikulu ettevõttele odavam kui väiksema töö oma. Musta töö puhul riigimaksusid üldse ei maksta. Selles mõttes ei saa juhuslikult kokku korjatud tunnihindasid võrrelda.

Kõik spetsialistid maksavad. Ka koolitatud koristusoperaator on oma hinda väärt :). Teenust hulgi ostes on hind loomulikult odavam.

Ei hakka teisi hindu kommenteerima, kuna hind sõltub erinevatest asjaoludest.

Eks pead järeldama seda, et selline summa motiveerib seda firmat nii väikest mahtu ette võtma.

Palka endale pensionärist koduabiline. Saad maksude võrra odavamalt hakkama.

Palka endale pensionärist koduabiline. Saad maksude võrra odavamalt hakkama.

Mitte palju odavamalt. Makse peab maksma temagi. Tõsi, ainult tulu-, mitte sotsiaalmaksu ega töötukindlustust.

Ehk: legaalse teenuse ostmine ongi kallis lõbu. Kui tahad odavalt, pead riiki petma.

No kui ma pinsiunäri palkaks, siis see oleks otse loomulikult ainult tema ja minu asi!!! Ei mingeid ameteid me küll oma vahele sekka ei lase...Aga kussssss -see on suuuur saladus! :-)

Palun saatke vähempakkumine mulle erasõnumitesse. Aga töö olgu korralik.

Vähempakkuja ohtlikkus peitub sageli pikkades näppudes. Pigem maksta korralikult ja saada korralik teenus. Ise olen maksnud mustalt 500.- 2-3 tunni eest nädalas ja olen rahule jäänud. Kogu aeg sama inimene, teab mida teeb.

Eestis koristusteenus 150.- eeku tund?? Soomes 5.- EUR-i tund??? Crazy. Mustalt, neegrile või kilile?? Kahtlen teenuse kvaliteedis ja pakkuva ettevõtte jätkusuutlikkuses.

See on küll nüüd teemaväline aga mina pigem võtaks sinu asemel kellegi koristama mitte firma. Minul on töökogemus ISS-is ja seda ei soovitaks vaenlasele ka mitte. Räägiti ühe korruse koristamisest, välja tuli aga, et tuleb koristada hoopis 2 korrust pluss trepid. Töövahendid olid puudulikud (näiteks tolmuimejat ei tehtutki kogu selle nädala jooksul korda, mis ma seal olin) ja näited võib tuua veel. Mis kõige toredam on see, et tunnipalk oli 16kr tund ja boonus 5kr tund, ehk siis 21kr tund. Asja iva oli selles, et tööaeg oli piiratud 17.15-21.00 ning maksti maksimum kolme tunni eest. Ja see ei olnud MASU aeg vaid veel see hiilgeaeg. Panin nädalaga pillid kotti, sest ma ei kujuta ette kui peaksin seda tööd kauem tegema. Aga jah, eks kõik tahavad ju elada. Just hiljuti kuulsin kuskil ühte naisterahvast teisest taolisest firmast kurtmas, et näed pakun tööd ja palk on isegi 22kr tund aga keegi ei taha, kui ei eksi oli firmaks SPS Grupp. Ma küll ei tea, palju sellest 300kr reaalselt koristajale makstakse aga ei saa ta teps nii palju sealt mitte ja ei maksa need vahendid ka midagi nii palju. Meie oma salongis lasime ISS-i koristaja lahti kuna viimane varastas jne, tegime adminnidele koristamiskoolitusi, tegelt teeme siiani, tellime vahendid ise ja adminnid koristavad ja pole veel keegi kurtnud ja ütleks, et salong on puhtam, kui oli siis kui oli palgatud koristaja. See on küll ebaseaduslik aga mina sinu asemel otsiks eraisiku ja maksaks otse talle, kui mingi suurfirma läbi. Neil on ikka eesmärk suurte hangete pealt taskusse keerata.

Tere, mul teeb koristust korista.ee töötaja ja teeb korralikult ja põhjalikult :)

Minu Läti-tuttaval Siguldas on koristajaks FIE, maksab talle €5/tund, tööga rahul. Käib 3-toalises korteris 2x nädalas a´2 tundi tavaliselt.

Lugupeetud anna green/anna klein/aili ounapuu: massreklaam erinevates foorumites ei jäta su firmast just kõige usaldusväärsemat muljet.

Koduhooldusega on mul hea kogemus, aga kõik sõltub konkreetsest koristajast.