Koroonatest Horvaatiast tagasi tulles

Kas on keegi juba Horvaatiast tagasi tulnud? Saan aru, et kojureisiks on taas vaja teha test vaktsineerimata lastele. Leidsin sellise lehe, kus testimispunktid kirjas https://www.koronavirus.hr/testing-centers-in-croatia/764

Hinnad jube erinevad ja kohti justkui on üle riigi, aga pigem mul küsimus, kas ka Horvaatias saadetakse nn digitaalne tõend (see QRkood) ja kas see kajastub minu digiloos?

Ja siis on seal eraldi teenus tulemuse inglisekeelde tõlkimise eest. See siis tähendab, et nad ikkagi väljastavad mingi horvaatiakeelse tõendi? Loodetavalt e-posti, et ei peaks mingile paberile veel kuhugi järele minema.

On kogemusi?

Ega siis kellegi teise riigi testimiskeskus-labor ei pääse eesti digiloo süsteemi andmeid sisestada.

Tõenäoliselt saadavad kas milile või on nt testimispunktil mingi oma netirakendus kust saad selle allalaadida a la meiliaadressi ja salasõna vms alusel.

Kellele ja milleks seda testi tarvis on, kas kardad et ei lasta Horvaatiast koju!?

Horvaatiast Eestisse tulekuks mingit testi tegema ei pea ning isolatsiooni ei pea samuti jääma: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-liikumispiirangute-kohta-eestisse-saabujatele

Tõenäoliselt on kojusõit autoga ja testi on vaja osade riikide transiidiks.

Sõidan autoga. Läbi Sloveenia, Austria, Tšehhi, Poola, Leedu ja Läti. Ma olen aru saanud, et ikka peavad tegema testi need, kes pole vaktsineeritud.

Hyljatud

Mitte keegi ei küsi sinult nimetatud riikidest läbisõiduks mingit testi.

Teab keegi, kas lätlased kontrollivad Leedu piiril ka? Enamus piiridel kontrolli üldse pole. 2 nädalat tagasi minnes paaris kohas taheti dokumente näha, nüüd oleme Poola jõudnud ja keegi pole meie vastu huvi tundnud.

Angela, ole palun hea ja anna teada kuidas Leedu Läti piiriületus sujus?

Eesti -Läti piiril ei olnud eile  ja üleeile mingit kontrolli. Meie jaoks ei ole Läti ka punases enam. Läti covidpass on lihtne, ID-kaartigi pole rohkem vaja kui number kirja panna.

Läti-Leedu piiril pidasid lätlased meid kinni. Kontrollisid oma covid-passe ja küsisid ka vaktsineerimistõendeid. Me ise oleme vaktsineeritud, aga laps on üle 12a. Tema kohta näitasime 2,5 nädalat vana negatiivset testi ja lasti läbi. Nendesse paberitesse nad eriti ei süvenenud.

Muide, Eesti-Läti piiril praegu ka lätlased kontrollisid, võtsid järjest autosid kõrvale. Kui palju masinaid korraga tuleb, siis kõiki ilmselt kontrollida ei jõua. Kokkuvõtteks - tagasiteel läbisime 7 piiri ja ainsana kontrollisid dokumente lätlased.

Natuke teemaalgatusest mööda aga eilse Eesti-Läti piiril kontrollimise kohta, et  peale lôunat Iklas ei viitsinud bussist kontrollid välja tulla, ilmselt pôhjuseks kas lôunapaus vôi pigem môned vihmapiisad, seega  Iklas minu sertifikaate ei kontrollitud ( kuigi kôik vajalik oli esitamiseks olemas ).

Lätlane pidas kinni Eesti-Läti piiril ja küsis EU sertifikaati. Läti deklarit näha ei tahtnud.

Leedukas pidas kinni Läti-Leedu piiril ja küsis dokumente ja reisi eesmärki. Pakkusin sertifikaati, ütles, et kui juba Läti teid sisse lasi, siis tema enam ei muretse...

Leedu-Poola piir oli vaba. Poolakad enam eriti maske ei kasuta, ehkki nõue veel on.

Ise oleme samuti Horvaatiasse võistlustele autosõitu plaanimas juulis. 20-27

3 täiskasvanut - 2 täielikult vaktsineeritut (kolmas ehk saab veel 1 doosilise, muidu jääb teine doos saamata)

2 last 13 ja 15a - esimesest doosist mõlemal möödas vähemalt 20 päeva. Pfizer.  (sõitma hakates)

On vaja lastel mingeid teste teha siis et lätist läbi saada? Kõik räägivad erinevat juttu( ja seda covidpassi asja uurides oleks nagu vaja kinnitada "täieliku vaktsineerimist või testi tegemist" ju ka ainult transiidiks)

Lisaks on vaja Poolas ööbida, seljuhul pole ju enam transiit?

Poolas ööbimisega probleeme pole, keegi ei küsinud midagi. 

Eile küsiti Leedu-Läti piiril nii covidpass.lv kui ka täiskasvanute vaktsineerimist ja 13 a testi tõestavat dokumenti.

Kas on piiril ka siis läti pcr testi tegemise võimalus? olen kuulnud et selle tulemused saab 15 minutiga kätte? Nõme on tagasitulles kuskil poolas hakata testi tegemise kohta otsima kahe lapse pärast.. ja kuskilt lugesin et eestisse tagasi koju tulles peaksid olema testimised tasuta..

To RihoA - Lätis saab pcr testi teha nt lennujaamas, piiril ei tehta  ja huvitav kust lugesid tasuta testi kohta? Eestit ei huvita, et sa reisida tahad, pigem sobiks, et sa puhkad siin, Lätit samuti ei huvita, eriti kui on transiidiga tegemist , seega kes selle testi siis kinni peaks maksma?  Tagasi tulles on odavam Poolas lasta teha.

Terve reisi jooksul nägin piiril covid-bussi ühel korral, see oli Slovakkia ja Tšehhi piiril.