trip-krainetrip-ukraine-dark
Korsikal kes käinud-palun nõu!

Plaan suve lõpus üritada Korsikale minna. Teadjamad, kes käinud, kuidas seal inglise keelega hakkama saab? Või on prantsuse keele oskamine vaat et vältimatu? Kuna plaanime seal olla 3 nädalat, üritades saarele tiiru peale teha, on esialgu raske ette planeerida, kus just ööbima satume. Küsimus ongi, et kas on võimalik ka ilma broneeringuteta eluaset leida või on pigem parem ette ära broneerida? Igasugused nõuanded varem käinutelt väga teretulnud! Aitäh!

Õige valik teil Korsikale minna! Käisin seal paar aastat tagasi oma autoga. Kohapeal ca nädal. Saar on ilus, eriti põhja ja loodeosa. Samuti väärib käimist läänesektor ja lõunatipp. Inglise keelega saab ilusti hakkama. Elasime kämpingutes mis euroopalikult heas korras ning vabade kohtade leidmisega probleeme polnud. Hotellide kohta ei oska öelda. Arvestama peab sellega, et sõitmine väiksematel teedel võtab ettearvamatult palju aega (oluliselt rohkem kui näit. Alpide mägiteedel) ja pimeda peale jäämine on suhteliselt ebamugav (palju sigu (!) teel ja teed kohati halvas seisukorras). Kolme nädalaga jõuaks tegelikult rahulikult ka lisaks Korsikale Sardiiniale ringi peale teha.

Bastias, Ajaccios ja ka Calvis saab inglise keelega kuidagimoodi ikka hakkama...väiksemates linnades-külades tuleb käed-jalad appi võtta. Samas on väiksemates kohtades inimesed väga sõbralikud, aga ntx Bastias kohtasime oma inglise keelega suht mühaklikku teenendamist - prantsusekeelsetega suheldi samas naeratadaes. Midagi hullu muidugi polnud. Kui Te lähete Korsikale juulis-augustis, siis võite olla suht kindlad, et Te ei leia kohapeal normaalset ööbimiskohta. Soovitan juba braegu bronnimisega pihta hakata. Samas on see täpselt õige aeg minna - päike on mõnusalt palav ja meri soe. Minu arust olete Te teinud suurepärase valiku - Korsika on mõnus koht puhkuse veetmiseks ja kui Teil on aega 3 nädalat, siis jõuate nii lebotada kui ka saare fantastilise looduse ja veel fantastilisemate väikeste siniveeliste randadega tutvust teha.

Aitäh vastajatele! Plaanisimegi alguses teha Korsika-Sardiinia tuuri, aga siis, lugedes Corsica RG reisijuhti, tundus, et teha ja näha on seal nii palju, et otsustasime ainult kolm nädalat Korsikale pühendada. Sardiinia ju mitu korda suurem saar ka, meie põhjalikkuse juures kardame, et ei jõua siis kummagi saarega korralikult tutvuda. Ööbimise broneerimise teebki veidi keeruliseks see, et ei tea ju täpselt, kus piirkonnas kui kaua läheb. Iseenest oleks mõnus reisida põhimõttel täna siin-homme seal, aga suure tõenäosusega võib see pidev öömaja otsimine liiga palju väärtuslikku aega röövida ja see pidev kohvrite kokku-lahti pakkimine muutub ka tüütuks. Kõige targem on vist ligikaudu 3 ööbimiskohta otsida, igaüks nädalaks broneerida ja siis vastavalt sellele reisitrajektoor koostada. Eks vaatab. Tegelikult oleks tahtnud väga septembri lõpupoole minna, et siis saar rahulikum, aga mis teha, töö ei võimalda ja päris käimata seetõttu ei taha ka jätta.