Kos

Kas keegi on käinud? Mida põnevat vaadata? Kuidas eluolu, võrreldes teiste Kreeka saartega?

mõned aastad tagasi, oli mõnus turistisaareke, aga mitte väga ülerahvastatud. nüüd tuttav käis eelmisel suvel ja ütles, et liiga palju rahvast ja tundub, et enam ei jõuta nii sõbralikud olla, kui siis kui meie käisime. jalgratastega oli seal väga mõnus ringi trallida, leidsime ka mere ääres ühe lahe, kus oli vesi väävline ja soojem, kuna mäe seest voolas välja selline tore lehkav (aga puhas) ojake. mõjus haigetele kontidele väga hästi, aga vees sai olla ikka ainult meres, muidu oli vesi liiga kuum. siis on seal muidugi omad muistised, ja neid jätkus. nädal läks lennates. ahjaa, käisime omal käel ka paaril naabersaarel, sadamast leiad sobivaid laevukesi küllaga. ja kreeka toit on muidugi üle prahi, eriti lammas igal kujul. võrreldes näiteks kreetaga väga rahulik ja kodune.

http://www.chiosnet.gr/tourism/more.htm

Mul kaks küsimust: kas mõni Eesti reisikorraldaja ka sinna otselende teeb ja kuidas seal on märtsis ilm?

Nalja teed või?See on nii väike saar et normaalsele lennukile ei jätku maandumiseks maad.Rodoselt laevaga ja seal on üks väga armas mungaklooster (vist 3 mungaga).

Siis oli Kos alles tekkimas sihtkohtade nimekirja. Väike saar, paras rolleriga ringi tiirutada, vesi on mõnus, söögid head, inimesed lahked. Mulle väga meeldis, traditsioonilises mõttes vaadata pole seal aga midagi. Eks ta vist sellepärast meeldiski, et polnud selline disneyland ja mingid normaalse elu jäljed olid veel säilinud. Me elasime kuskil rannas, sealt pealinnast ca 12 km. Kolasime mägedes, külades, kodulooma-aias, "kreeka õhtutel", käisime sukeldumas, jõime Kosi toorest veini ning olime niisama õnnelikud.

Sõbrad kes viimasel ajal käinud on väidavad, et noorema poolsete külastajate poolt ülerahvastatud.

müügiga tegeleb praegu Horizon.Siiri

Kas keegi Kosil käinutest võiks paari sõnaga kirjeldada maastikku. Kas seal on oliivisalusid, vanu armsaid kirikuid jms? Olen läbi vaadanud mõned Kosi turismileheküljed, aga nende põhjal jäi saarest lahja ja üldse mitte romantiline mulje.

No kuulge see link üleval pool on ju hoopis teine saar kui Kos, kakao on ikka tark olnud.

Paluks siis esimesi muljeid ja soovitusi kes Horizoniga seal käinud on?

kuiu tahate teada mis seal saarel on täpsemalt pilte wõi midagi sellist siis tõmmake programm nimega ´´google earth´´ selt otsige kosi saar janäete mis seal on igasugu träni vaat et igast kivist isegi pilt tehtud

Kos'il käidud, esimesed muljed veidi vastandlikud ... inimesed ääretult sõbralikud, supermõnusad rannad (ma ei pea silmas neid avalike suuri, vaid nurgataguseid ), toit tip-top, vaatamisväärsusi oli 1 nädala jaoks parajalt, eriti soovitaks kalareisi. Elasime Kefaloses, mõnus rahulik küla võrreldes saare pealinnaga... küll aga sakkis täiega Horizoni kohalike reisiesindajate töö... majutati meid lubatust oluliselt kehvemasse (hotelli asemel stuudiod, merest oluliselt kaugemal jne), Horizoni poolt ei järgnenud ühtegi vabandust...

suurepärane koht! teiste saartega ei oska võrrelda, pole mujal Kreekas köinud, aga seni on see mul parim reis olnud. Täielik puhkus. Kartsin, et kohalikud on pealetükkivad kui türklased, sest see türgile nii lähedal, aga kaugeltki mitte. Vga chillid ja sõbralikud olid. baari poolt tuli toite ja jooke kui sa neile ainukt vastu naeratasid. Muidugi on nad hindades nende üllatustega arvestanud. Kosilt kohvritäit träni ei maksa kaasa osta, kuid see-eest tundsime endid vägagi teretulnuina ning suurte sõpradena. Ilmad on püsivalt ilusad :D Saar on samuti ilus, seal neid aslusid ikka on, soovitan laenutada AV või olleri, et maastikku lähemalt tunda õppida. Kosil on peamine arveldamise meetod sularaha. Läksin sinna mõttega, et euroopa riik ja infoühiskond jne, pärast aga pidin muudkui sula välja võtma, aga seal on ju see ka, et mingid protsendid lähevad veel maha (teenustasu või midagi). raha soovitan kõik kohe sulas kaasa võtta! Kosi linnarannas ei käinud, küll aga mõnulesime Tigakis. Väga lahe, ei tekkinud küll kilukarbi tunnet. Kalareisil ´kahjuks ei käinud, kuid need, kes tulid, kiitsid seda ikka sajaga. Nissyrose saare ekskursiooni soovitan võtta ette omal käel, kuigi ei tea, kuidas vulkaani otsa saab ilma eksursioonita. Noortel soovitan kindlasti minna Kosi linna Club Fashionisse! See on ainus klubitaoline koht seal. Barstreet võlub oma pakkumistega, kuid tantsimiseks on etem siiski Fashion. Seal toimuvad ka võistlused, vist ligi kolm korda nädalas, 300 euri peale ning konkurents ei olegi väga suur: ehk veab ja saate reisiraha tagasi :D Igatahes on Kosilt fantastilised elamused garanteeritud, kui vaid õige seltskonnaga minna! ;)

Tulime ka Kos´ilt. See oli siis Horizoni teine reis sinna. Muljed kõik positiivsed. Elasime hotellis Astron*** mis vastas Kreekalikult oma tärnidele. Asukohalt Kos´i tsentrumis, kogu möllu ja melu keskel. Kohalik rahvas väga abivalmis ja lahke. Söögid väga maitsvad! Kui keegi tahab näha kuidas õige taverna töö käib, siis otsige pealinnas üles Christiani taverna! Asub Delfiinide väljakult 200m kaugusel. Teenindamine ja toidud oli super. Kos´i rannad on head, kuid pealinna omad ülerahvastatud! Kuna meie seltskonna eesmärk oli võimalikult palju merel olla ja naaber saari külastada, siis seda me ka tegime. Näiteks Kalymnosel käisime lausa kahel korral. Vapustava mulje jättis Nissyros oma vanalinna ja tukkuva väävlihaisulise vulkaaniga. Kes ennem Türgis pole käinud, siis soovitan külastada Bodrumi! Saab väikse türgi maitse ka suhu! Laevad väljuvad igal hommikul kella 9.00 Hind on 20€+(4€ sadamamaks)! Mingit 15 $ viisatasu enam ei lisandu!!! Kokkuvõttes on Kos saar kuhu tasub minna! Midagi kahetseda pole. Saar pakub kõigile midagi nii noortele kui vanadele! Loodan, et Horizonil see Kos ilusasti käima läheb! Mairele ja Kaiele ka palju jäksu!

Horizon Traveli loteriimajutusega ka keegi seal käinud juba ?

Kuidas hinnatase oli, palju peaks raha kaasa võtma, et piisavalt jätkuks- ma mõtlen ilma ekskursioonideta need saab niigi arvestada Horizoni pakkumiste pealt.

Ise lähen 23ndal mõtlesin, et 200 euri kaasa peaks aitama 15 euri päevas söögi-joogi peale plus muud lõbud peaks ära elama küll hommikul eriline sööja pole ja palju sa selle kuumaga ikka süüa tahad õhtusöögist aitab küll :)

mis teised arvavad ?

mina käisin kos´l ja 320 euriga tulin välja. no tegelikult oleks võinud rohkem olla raha, sest suveniire ei saanudki siis enam :S Meie tegime nii, et võtsime kodust mingeid makarone ja siukest muud kiirtoitu kaasa (meil oli apartmendis köök), kohalikku sööki käisime ka söömas, aga kui näksi isu tuli, sai odavalt läbi. Välja minnes (tantsukohad/joogikohad) võid arvestada, et alla 5 euri jooki ei leia...samas on seal happy hour üle linna ja selle ajal saab kaks kokteili ja kaks shoti ühe hinnaga... saare bussiliinid on 1-3 euri, kui tahad ringi sõita.suitsud on 2-4 euri. Söögikohtades on nii, et alla 10 euri üks eine on raske läbi saada.

Samuti nüüd tagasi, väga vahva reis oli, kuigi esimene hetk ehmatas ära. Aga jäägu see reisijatele üllatuseks. Soovitan soojalt võtta Horizoni kaudu Kreeka õhtu ja Nissirose saare reisid, ülejäänud püüdke omal käel ära käia, näiteks Bodrumisse minge Kostakise laevaga ja maksab see ainult 14 EUR ( Horizonil 44 EUR+viisa)- seal on kõik sees sõit, sadamamaksud ja isegi Türgi poolel buss vastas mis viib teid väikesele linnaeksursioonile ning kullakeskusesse ja magusapoodi, hiljem viiakse teid kesklinna tagasi kus jääb ikka mitmeid tunde ise ringi jalutada. Samuti minge saart avastama omal käel- päevaks autorent läks meil 50 EUR + 8 EUR bensiini, saate sõita terve saare läbi. Ka sõitsime kohaliku transpordiga ringi - käige ära Thermides, buss väljub kesklinnast ning pilte üks ots 1 EUR, rattarent 3 EUR aga selles kuumuses oleks vist enesetapp vändata mägedes rattaga. 3 saare reis (Kalymnos, Plati, Pserimos) ise minnes ainult 10 EUR-i eest. Tuleb õhtul minna lihtsalt sadamasse ja teha ise väikeste laeva omanikega diili. Igatahes pettuma ei pea ja ongi huvitavam. Väljas söömas käies tuleb arvestada ca 8-14 EUR inimese kohta.

Tere, kas keegi Olympia hotellis on ööbinud? Kas tasub sinna majutus võtta? Kuhu Horizoni kaudu loteriimajutust võttes olete sattunud? Kas tõesti suisa Kefalosesse???

väga vastust oodates, T.

mina olin hotell bristolis. Mulle meeldis kõige rohkem asja juures see, et meil oli bassein ja baar kuue sammu kaugusel toa uksest. ei olnud vaja kusagil koridorides ringi jalutada. Hästi hubane koht oli. Uksi ukus ei hoidnudki, kõik oli käe jala juures.

Kas on veel värskeid muljeid Kos´ist? Meil minek 6.septembril.