Krabi, Tai. Soovitusi

Tere!

Oleme mehega ja 1,5a lapsega minemas 19.08-03.09 Krabile. Esimest korda üldse nii kaugel Eestist. Meil on ostetud ööbimine Tup Kaek Sunset Beach Resort & Spa's, mis asub 109 Moo 3, Nong Talay, Muang, Krabi. Natuke on see meil ka nagu pulmareis :)

Kui tahaks siiki veidi ümbrust ka näha, siis mis on kohad, kuhu tuleks minna? Kõike pole kohe vaja :) Küll jõuab elus veel reisida, aga midagi ehk ikka oskavad teadjamad soovitada.

Lisaks milline oleks perele mõistlik liikumisviis? Motoroller 1,5a'sega tundub natuke kõhe, aga selline on vist sealne liiklus nii või naa.

Millised on enam-vähem sealsed hinnad (söök-jook)? Sularaha? Kus süüa tasuks/julgeks? Mida võiks üleüldiselt sinna minnes ette teada?

Siiralt tänulik Astra

Tere, Valitud koht on sile ja ok. Taimaal ongi lihtne selle poolest, et ega ise palju mõtlema ja sebima ei pea. Käi ära mõnel saarte tripil, neid pakkumisi on väga palju, veidi annab kaubelda hinnas ja saad ilusaid vaateid reisipiltidele. Ja mõni päev võta lihtsalt endale, ära tee kohe midagi peale ujumise, rannas lebo ja külma õlle. Lihtsalt ole:) Ilusat puhkust Teile.

Saarte tripp võtke jah kindlasti ette ja kui juba paariks nädalaks lähete, siis miks mitte ka mõned ööd Phi Phil veeta...ka sealkandis saab saartetrippe võtta. Lahe oli ka emerald pooli külastus (saate seal veedetud aja jooksul ka blue pooli üles otsida- 15 min kõndimist metsarajal) ja sama tripi hinnas ka elevantsidega sõit Krabi kandis. Endal läks söögi peale max 3euri toidukord, tavaliselt ikka vähem. Vett ostsime pudelite kaupa 7/11st, ka väga odav. Ise sõin enamjaolt riisitoite, ja joogid ilma jääta. Kaaslane sõi samas kõike, mis huvitav tundus ja midagi ei juhtunud:)Ranna ääres ka massaasikohad, ilma õlita oli vist kuskil 4 euri tund. Päris normaalne. Enne minekut millegi vastu ei vaksineerinud ka. Sularaha võiks küll olla nii, et jätkub.

Kas see on mõistlik hind, kui hotelli transfeer Krabi lennujaamast ööbimiskohta on 3le inimesele 800BHT?

Lennujaamast saad odavamalt. Krabi linnast oli 2a tagasi 250bahti taksoga. Ao Nangist tibake kallim.

Aga sõiduki rendist? Kas on mõeldav roller, kui 1,5a laps ka? Või ikkagi auto?

Ja kas seal kohalikud paadi mehikesed, tuk-tuki juhid saavad aru ka kui inglise keeles rääkida või paberi peal meie tähestikus kohanimi näidata?

Sularaha väljavõtmisega on see konks, et korraga saab välja võtta 100 eur väärtuses bahte ehk 4000 ning lisandub teenustasu 100BHT. Eelmise aasta novembris oli igatahes nii ning need on siinsete pankade poolt seatud piirangud.

Korraga saab ikka välja vötta 20000 bahti, ning üks pank nime täpselt ei mäleta oli isegi 30000bahti.Ja teenustasu 150 bahti.

Aitäh naabrimees a need teemad on 2006-2007? Kas ajaga ei ole midagi muutunud? Hinnad nt?

Ja ikkagi tundub vist 1,5a lapsega väga riskantne see rolleri variant. Kuidas te lastega pered seal liigelnud olete?

Meie käisime Tais kui laps oli ombes samavana, ja seekord ringiliikumiseks rentisime auto, rolleri selga mina lapsega ronida ei julgenud igatahes :)

Oskab keegi soovitada mõnda hotelli/hostelit/serviced apartmenti Krabil, kus peatuda pikemalt(kuu või kaks) ja mis oleks ka mõistliku hinnaga? (~10 000 THB/kuu)