Kreekaga pidu läbi?

Kel ees paketikas või otselend Kreetale? Tänasest Kreekast naastes eneseisolatsioon. Mis aga Kreeta saarest kuulda on? Mida reisikorraldajad räägivad?

Jah, huvitaks sama. Kas tasub hakata lennupiletite raha tagasi nõudma?  On karantiin põhjus, et raha tagasi antaks?

https://www.facebook.com/groups/12595297590/permalink/10158453596367591/ Lugedes kommentaare , siis Nova lendab edasi, lihtsalt saabudes 14 päeva garantiinis.

Endal paketireis otselennuga Tallinn-Heraklion 19.august läbi Wris'i (ametlik korraldaja Tui Baltics). Kahtlustasin juba poolteist nädalat, et ''läheb lõbusaks'' kui Kreekas numbrid tõusma hakkasid. Kui tänased andmed avalikustati, võtsin koheselt reisikorraldajaga ühendust. Vastuseks sain: ''Kui Kreetale lähenetakse kohalike näitajate (mitte kogu Kreeka keskmise) alusel, siis on veel võimalik, et 14-päeva liikumispiirangu vajadust ning tõrkeid ei teki. Hetkel on see valitsuse tasandil otsustamisel ja sellest sõltub ka reisikorraldaja edasine toimimine.''

Kuna Kreetal 14.08 seisuga 91 juhtu 634000 inimese kohta, siis jääb alla näitaja alla 17. Enamus nakatumisjuhtumistest Attica (Ateena) ja Kesk-Makedoonia (Thessaloniki) maakondades. Enamjaolt on tegemist kohaliku levimisega, turistide seast sissetoodud juhte on protsentuaalselt vähem. https://www.zarpanews.gr/anevainei-o-arithmos-ton-kroysmaton-koronoioy-stin-kriti-o-chartis-tis-geografikis-katanomis-toy-eody/

https://www.zarpanews.gr/nea-megali-ayxisi-254-ta-kroysmata-simera/

Seega esmaspäeval saab targemaks. Ent ei looda väga ''puhta nahaga'' pääseda ning olen valmis ka 14-päevaseks liikumispiiranguks kui Tui ise reisi ei tühista.

Huvi pärast helistasin täna ka kriisiabitelefonil 1247. Konsultandi jutu järgi olevat pakutud nädalavahetusel lahkuma pidanud lendude (reiside) eest 100% raha tagasi...ei tea kas see vastab tõele. Kui kellelgi kogemust võiks jagada.

Meil oli TezTour Riga pakettreisi Kreetale väljumine Riiast 19.aug. TezRour teatas, et raha ei anna, kuid pakkus voucherit, mida peab kasutama kuni 30.06.2021.

Ma usun, et Kreetal on kõik hästi ja tundub, et seal on kord majas. Ei maksa sinna minekut küll karta, kui just hilisem eneseisolatsioon teeb muret. Turiste ei ole väga palju, enamjaolt poolakad. Suured ja laiad rannad, mingeid rahvamass seal ei ole. Kõige rohkem inimesi oli Balos Bay rannas, kuna umbes lõuna paiku toodi sinna meritsi kolm laevatäit inimesi (ka eestlasi). Lennujaamas, poodides jne on kõigil inimestel ilusti maskid ees. Restoranides ja kauplustes on kõigil müüjatel/teenindajatel/kelneritel alati maskid eeskujulikult ees. Rendiautol (www.justrentals.gr) oli roolil, käigukangil ja käsipiduril kile peal. Öeldi, et autod desinfitseeritakse peale igat klient ja pannakse peale puhastamist kiled peale. Ma usun, et sarnane OK olukord on kõigil Kreeka saartel.

dero

Kas sa läksid Soome kaudu või Tallinnast? Kas mingeid teste, viivitusi ka oli?

Jagan dero seisukohta, Kreetal on tõesti kõik hästi. Olin seal perioodil 08.08-15.08. 

Kreeta nakatunute arvul pole Kreeka üldiste numbritega mingit erilist seost. Isolatsiooninõue Kreetat otselennuga külastajatele on lihtsalt üks järjekordne näide meie "toredast" süsteemist. 

PRM, mina käisin TUI-ga Helsingist ja mingeid viivitusi polnud. Chania lennujaamas oli koht, kus tehti koroona teste. Olen aru saanud, et sinna suunatakse juhuvaliku alusel. Ise eeldan, et valituks võib osutada ka selle põhjal, mis riike ollakse viimase 14 päeva jooksul enne Kreekasse sisenemist külastatud. 

Mul oli reisi hinnas sees mingi TUI poolne reisi ärajäämise kaitse vms. Kuna sellekohane info oli soomekeelne, mida ma ei valda, ei hakanud täpselt uurima, millega tegu. Aga kellel on TUI reis, vaadake järgi.

Mina läksin ja tulin Kreetalt Viini kaudu (juuli lõpp - augusti algus). Teine variant oleks olnud Londoni kaudu. Lennujaamas olid PPA inimesed Viini lennukil vastas. Austria oli siis juba napilt "punases," aga Kreeka mitte. Neid huvitas rohkem reisi alguspunkt. Mingeid teste Tallinna lennujaamas minu teada ei tehta. Kreeta lennujaamades kutsutakse inimesi lennuki pealt tulles pisteliselt  testima.

Sain siis täna teada, et kõik reisid Kreetale läbi Tui tühistatud kuni 31.08. Ilmselgelt plaanitakse riigi tasandilt sügiseks peaaegu kõik lennud kaotada. Oleks mõistlik hakata pigem saabuvaid inimesi testima...

TUI Eesti omad andsid teada, et tänase seisuga Novatoursil tšarterlende Kreekasse kuni 31. augustini plaanis ei ole. Küll tehakse uus otsus 28. augustil. TUI ise keskpäeval veel otsust teinud ei olnud.

Helistasin täna kaks korda Tui infotelefonil, peale 13:00 ja 15:00. Otsust polnud selleks ajaks tehtud kuni sain kirja 16:00 Wris'ilt, et kõik tühistatud kuni 31.08. Pakuti 2020/2021 Egiptuse, 2021 suvi Türgi või 2020 suvi Tuneesia vastu. Kuna need sihtkohad on veel lahtisemad kui Euroopa Liidu omad, siis tegin avalduse raha tagastuseks. Tui'st öeldi, et tagastus võib aega võtta umbes 3 kuud. 

Kreeta viimase 14-päeva näitaja 100000 inimese kohta u.8,7.

Kas keegi teab, kuidas Soomes nende reisipiirnagutega on? Vaatan tui pakub Helisnkist hea hinnaga Kreeka reise augusti lõpuks (mul pole probleemi olla 2 nädalat kodune) aga kiire otsinguga ei leidnud kohe seda infot, kuidas Soomes piirangutega lood on.

Uudis oli, et see nädal valitsus seal arutab.

Samas oli ka uudis, et TUI pakub ainult lend edasi-tagasi Hel-kreeta al 30 eur viimase hetke kohtadele

Hetkel kehtivad piirangud - https://www.raja.fi/current_issues/guidelines_for_border_traffic

Muudetud piirangud on tulemas. Seega järgmise nädala paketiga ootaks enne need ära.

14nda hommikul saabununa oli piiril (heraklioni lennujaamas) juba laustestimine. Pääsesid vaid kohalikud - kôik teised lâksid koroonatesti järjekorda. Samas vôeti proov kurgust  - mitte ninaneelust. Oluliselt vähem ebameeldiv. Maske kantakse, aga suhteliselt rumalalt ja kaootiliselt - mask käib tihti üles-alla ja kohati kantakse ka niimoodi, et nina väljas. Lisaks igasugused veidrad minimalistlikud visiirid, mis hingamise kergemaks teevad, aga piisknakkuse eest vaevalt kaitsevad.

Mis hetkest see rakendub? Selle kirjutise järgi läheb ka Norra kinni.