Kreekasse autoga. Telkimiskohad teel?

Kas kellelgi on kogemusi või oskate soovitada telkimiskohti Leedust alates kuni Bulgaariani? Plaanis minna autoga Kreekasse ja tee peal tahaks ööbida pigem telgis kui hotellis. Kahjuks osutus neti teel telkimiskohtade otsiminé oodatust keerulisemaks... Otsingutest võis küll leida infot telkimise kohta Kreekas endas, kuid seal meil enam telkida vaja pole, huvitab just Leedu, Ungari, Slovakkia (vahest ka Serbia?) Tänud ette!

Kui teil Garmini navi on, siis soovitaks hankida https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=38115#overviewTab

Poola, Slovakkia, Ungari kämpingud on seal olemas, Leedu ja Bulgaaria paraku puudu.

0
0

Oleme olnud kahel viimasel suvel sarnase transiidi ajal Horvaatiasse Slovakkia Poola piiril olevas Namestovo kämpingus ( Slovakkia poolel veehoidlat ) Ta ei jää küll traditsioonilise suure trassi äärde, kuid on meeldiv, odav ja meie seisukohalt ka paraja koha peal distantsiliselt. Kahe juhi ja väikese autoga sõidab sinna Tallinnast jutiga ära. Meie liigume matkaautoga veidi rahulikumas tempos ja enne seda teeme lühema peatuse lõuna Leedus enne Poola piiri 6 km keerame korra trassilt ära Kalvarija linnakese külja alla. Seal võib lihtsalt telgi üles lüüa. Järgmise öö peale Namestovotoleme olnud juba Balatoni ääres, aga see jääb teie trassist juba veidi kõrvale. Namestovose sõitsime 1. kord Varssavi- Krakovi kaudu. 2. kord Varssavi- Katovice kaudu ( parem ja kiirem tee ) Peale Katovicet läheb traditsioonoline trass üle Tsehhi nurga Zilina peale. Namestovo võimaldab seda tegelikult pudelikaela trassil vältida ja peale Katovicet läbi Bielsko-Biala, Zywieci, Swinna, Jelesnia, Korbielowi Namestovosse. Hommikul Namestovost läbi Lokca, Hrustini, Dolny Kubini, Ruzomberoki, Banska Bystrica kaudu mööda E77 Budapesti peale. Vahepeal ei ole küll kiire tee enne ja peale Namestovot, kuid tegelikult mõnus ehe Slovaki eluolu ja veidi Tatraid. Ajakadu ehk 1 tund võrreldes Cesky Tesini, Jablunkovi, Zilina kaudu minnes ja Martinist ei ole mõtet mööda 65 teed minna, vaid ikkagi läbi Ruzomberoki E77 peale. Kui on tihe liiklus Zilina kandis, siis minu pakutud varianti kaudu isegi võidab ajas. Kuna suundute peale Budapesti lõunasse, siis ei päästa teid eriti Zilinast Bratislava peale suundumine. Serbiasse ja Makedooniasse sisenemisel veenduge juba Eestis, et kindlustuse rohelisel kaardil oleks nad nimekirjas. Osade kindlustuse lehtedel puuduvad ja siis maksate tarbetut kindlustusmaksu piiridel. Sai väga pikk jutt, kui miski veel huvitab, küsige.

0
0

Just-just saabusime tagasi imelisest soojast Kreekast ja julgen soovitada telkimiseks Serbias Predejane motelli kõrval asuvat telkimisplatsi, kus vist isegi midagi maksma ei pidanud. Slovakkiast sõitke läbi Popradi Budapesti peale, esiteks vahvad tõelised mägiteed imeilusate vaadetega ja ööbimise saate seal ümbruses nn.mägi kodumajutuses(talvel suusatajatele)imeodavalt, nii 5 euri nägu ja väga tipp-topp tuba kõigi mugavustega! Meie kasutasime kodutöös saiti http://www.eurocampings.co.uk/en/europe/riigi nimi. Kui on küsimusi, andke tuld! Minnes meid ei puistatud ühelgi piiril(samas nägime kui teisi võeti rajalt maha ja otsiti), kuigi passidesse vaadati leht lehe haaval läbi kus varem käidud(Serbia,Makedoonia)aga tagasi tulles puistas Ungari piirivalvur tõsiselt otsides alkot,suitsu, narkotsi ja jumal teab mida!?!Pole enam harjunud selliste piiriületustega ja järjekorras seismise ning puistamistega.

0
0

Kas siis Ungaris konfiskeeriti ka midagi või lihtsalt sobrati asjades? Kas Kreekas ööbisite ka kämpingutes või hotellides? Kui kämpingutes siis paluks parimate nimesid ja asukohti! Meie kavatseme alustuseks sõita Halkidikile Sithoniasse ja sinna ka pikemalt peatuma jääda. Ootan huviga igasugust infot teie Kreeka reisi kohta!

0
0

Sithonia on imeline valik. Kreekas võid ka vaiksemates mererandades telkida ja mujal kohalikelt (va võõrastemajapidajad) julgelt telkimiseks luba küsida. Nad lubavad seda kindlasti lahkelt. Iseasi, kas seal üldse telki vaja... Kui vastad lahkelt nende (vahel üsna isiklikele) küsimustele ja huvitud ka ise neist siiralt ja (NB!) ei põlga ära nende külalislahkust (sh vajadusel lõuna- või õhtusööki) ning kiidad nende lahkust, maad ja kultuuri, siis oled nende jaoks oma inime. Kui väikest külakosti ka annad, siis on nad nende kultuuri järgi sulle ka tänuvõlgu ja hoolitsevad su eest uskumatult hästi. Nende riiki ei maksaks arvustada, nagu ka mitte nendega lipitseda. Ma stardin sinna Jumala abiga juba täna. Mina ja Kreeka ootame teineteist!

0
0

Ka meie olime suurema aja Kreekas veedetud ajast just Sithonia poolsaarel ja imetlesime imeilusaid vaateid Egeuse merele! Ööbisime kämpades ja kuna polnud veel tipp hooaeg sai hinda kõvasti kaubelda nt.4 inimest+telk+auto saime päris norm kämpingus 15 euri. Ja minu arusaamise järgi küll suvaliselt kuskil telkida ei tohi ning sildidki väljas igal pool, isegi kohalikud on vedanud oma haagise kämpingu alale ja suvitavad seal! Enne vaata kindlasti kämping üle ja kaalu hinna-pakutava suhet(rand, pood-pubi, bassein, kempsud, puude vari ja kuula kas koduloomi pole kuulda - esimeses kohas oli terve kari näuguvaid kasse ja poolest ööst kirema hakkav kukk!). Kämpinguid on seal palju ja mitte kõigis ei ole hinna-pakutava suhe tasakaalus, nägime selliseid kohti, kus kempsus oli vaid jalakohad ja auk või sellist kus randa piiras okastraataed aga hind oli väga kõrge! Kindlasti külastage ka Punaste kivide koobast Halkidiki pls.-el,kuhu parklast koopani viis tasuta buss ja arvukaid muid väljakaevatuid "kivihunnikuid" nagu meie teismeline nimetas. No ja mööda ei saa minna väikestest veini degusteerimis-ekskursioonidest, mida Kreekas on võimalik teha. Kuna suits ja alko on odav nii Makedoonias kui Serbias(alko ka Kreekas!), otsiti põhiliselt seda ja kolistati kotte lootoses pudeleid tabada ja mis see ungarlase "meta"on mida nii väga otsiti jäigi arusaamatuks mulle. No, samas tuleb aru saada ikkagi EL piir! Igatahes, Kreeka on väga lahe maa külastamiseks ja võrratuks rannapuhkuseks, kus pikalt kulgeval liivarannal on piisavalt privaatsust ja ei ole sugugi kallis maa! Tahaks juba tagasi!

0
0

2004.a sai käidud autoga Kreekas. Telkisime metsikul kus juhtus nii Kreekas olles kui ka teepealsetes riikides. Mitte kuskil ei tulnud keegi pahandama.

Kreekas olles soovitaks vahelduseks rannas lebotamisele ka Olümpose mäel ära käia. Ilma erilise varustuseta saab üles.

0
0

Meie olime Sithonia naaberpoolsaarel Athosel ja seegi oli väga hea valik.

Õigemini olme poolsaare alguses - päris Athosele ei lasta peaaegu kedagi, see on autonoomne kloostririik, unikaalne kogu Euroopas: http://en.wikipedia.org/wiki/Mount_Athos. Naisterahvaid ega emaseid loomi sinna sisse ei lasta. Poolsaare lõpus on 2 km kõrgune mägi, mis kerkib otse merest...

Kui sealkandis olla, siis soovitangi laevareisi Athose juures. Turistikas küll, aga koht on nii unikaalne, et tasub ära. Laevad lähevad Ouranopolisest. Ja binokkel võtke kaasa :)

Olümposel on mitu tippu. Kergeima otsa saab lihtsat jalgrajakest pidi. Kõrgeima (Mytikas / Mitikas) peale tuleb ronida, mina igatahes ei julgenud :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased