Kreeta - Adele

Tere Plaan mai lõpus minna Kreetale ja peatuspaigaks Adele küla, Rethimno linna lähedal. Lähme kahekesi ja oleksime ülimalt tänulik, kui jagaksite oma kogemusi ja ideid mida seal kandis teha ja kuhu kindlasti tasub minna. Aega meil seal vaid nädas, seega väga suurejooneliselt ei jõua tuuritada. Tänud juba ette!

Ise Adele väike kohake aga poekesi, söögikohti ja auto rent kohti küll ja veel. Iseeneses peale söögikohti ja merd seal midagi teha ei ole-heas mõttes, selline hubane ja rahulik koht. Lähiümbrusest; kindlasti käige Rethymnon-is ja Chanias. Kui viitsimist siis rentige auto ja käige Balosel ja Elafonissil, need kohad on seda väärt, isegi tee sinna on elamus oma ette !!! Muidugi minu arvamus, et nädalast reisi ei tasu väga koormata, tuleks valida näiteks, kas teed kaks linna või ranna ekskursiooni. Mina otsustasin ranna kasuks. Rentisin kaheks päevaks auto, esimesel päeval käisin Elafonissil ja teisel Balosel. Jäi ka vedelemiseks aega. Kui miskit veel huvitab siis küsi julgelt. Juunis 2012 peatusin ka Adele külas.

Tervitus! Oleme samuti sinnakanti minemas, hotelliks Rethymno Residence, Adele. Kuupäevad 19.-26.mai. Huvitab sama teema. Kuna me kumbki kaaslasega pole autojuhid, oleks tore võimalusel kellegagi kampa lüüa ja koos põnevaid kohti avastada.

Meil sama hotell, aga saabume alles 26.05. Kas ma saan aru, et Khania ja Balos jäävad samasse kanti, ning kui rentida auto siis võimalik ühe tiiruga neis kohtades ära käia.

Heh, meil oli ka sama hotell, täitsa ok koht. Tegelikult Chania jääb mõlemal juhul tee peale,aga....mina küll ei viitsiks peale Balos-t minna veel Khania-sse. Muidugi kui teie olete sportliku eluviisiga inimesed siis võibolla see ei olegi probleem. Minule kui tugitoolisportlasele Balose laguuni mäkke tõus oli oi kui raske,samas ülesse ma ronisin, sinna ei jäänud aga mingit isu rohkem kuskile minna enam ei olnud. Mina ühendaksin pigem Elafonissi ja Chania.

Minek mai algul ja paika pandud selline plaan:

  1. Saabumise päev -Rethymnon bussiga
  2. päev- Hania bussiga
  3. päev-7.päev - autorent 4-5 päevaks, sõltuvalt, kas saab kohapeal osta Gramvoussa ekskursiooni laevaga või peab ise sõitma. Marsruudid: a)Adelianos Kampos-Falassarna rand-Sfinari rand-Chrissoskalitisasi klooster-Elafonissi-Topalia kuru-Adelianos Kampos; b)Adelianos Kampos-Kourtaliotiko kuru-Preveli klooster-Amoudi rand-Plakias-Chora Sfakion-Imbrose kuru-Adelianos Kampos c)Adelianos Kampos-Zoniana koopad-Arkadi klooster-Ad.Kampos d)Ad.Kampos-Omalose platoo(ilma Samaaria kuru matkata)-Paleochora-Kournase järv-Ad.Kampos e) Gramvoussa kas ekskursiooniga või ise. Liikumise kiirus 30-40 km/h enamusel distantsil ja rannas pole ühel kohal üle tunni, kui sedagi. Kui kellelgi on häid ettepanekuid marsruudi muutusteks, olen väga tänulik.

Tere.Kas on veel inimesi minemas Rethimno Resdence alates 26 mai?Võiks üheskoos Kreetat avastada.Oleme kahekesi 50+

Meie lähme samuti 26.05 ja oleme samas hotellis!

Meie viibime perega Adeles (ja hotellis Rethymno Residence) 23. juunist kuni 7. juulini. Kui selles vahemikus satub puhkama veel eestlasi , kel plaan saarega tutvumiseks auto rentida ja selles 2-3 kohta üle jääb, siis pakuks meeleldi seltsi ja aitaks kulusid optimeerida. Autojuhti meie seas pole, aga muidu oleme naise-lapsega (oma arust) normaalsed inimesed, tühja-tähja pärast ei virise, teistele peavalu ei tekita :) Kreetale läheme kolmandat korda, aga saare selles piirkonnas varem viibinud ei ole.

Jätan igaks juhuks meiliaadressi ka - toomas@audentes.ee

Kuidas on Rethymno Residence hotellis viibijatele koht ja hotell meeldinud? Plaanime ise sel suvel sinna minna. Palume tagasisidet.

Rand on üle tee, läbi teiste hotellide territooriumide ja nigel. Hotellis võib olla, kui aknad sisehoovi ja kõrgemal, võimalusel 3.korrusel, sest hotell asub aktiivse liiklusega tee ääres ja need, kel olid aknad tänava poole, kurtsid küll, et kogu liiklus segab. Toit keskpärane. Arvestama peab, et hotelli majutatakse palju vene turiste ja kõrvaltuppa võivad sattuda peolembesed inimesed. Ekskursioonid ostke kohalikelt - kohe hotelli vastas üks autorendi koht, kust pakutakse nii inglise kui vene keeles Spiridon reise. Spiridon ise muhe kreeklane.