Kreeta, oktoober, TezTouri kaudu

Hei.

Kas siit grupist on keegi broneerinud reisi Tez Touri kaudu Kreetale, lend oleks 17.oktoober.

Kuna võimalus, et kuhugi saaks minna on põhimõtteliselt olematu, siis kuidas käitute ?

Ootate, kuniks büroo tühistab, tühistate ise, palute võimalust edasi lükata või veel mõni järgmine variant ?

Mul endal on bronn tehtud juba aasta alguses ja ca 30 % veel maksta reisi maksumusest, tähtaeg 16.september.

Kui jätan selle jupi maksmata, siis olen ju justkui vabatahtlikult juba loobunud ? Maksan ära ja reis tühistatakse, siis on vist õigus raha tagasi küsida ?

Lisaks veel turvalisuse pool, mis juba ühes teises teemas kellegi poolt tõstatati, Kreeka vs Türgi.

Andke palun nõu, kuidas ise käituksite või mis võimalused veel on ?

Büroo tühistab ise,mul järgmine nädal Riiast,loomulikult ei saa kuhugi,aga tühistamisega viivitavad  viimase minutini,ootavad samuti igareedeseid numbreid...

Kui võimalik ,otsusta Türgi kasuks,seal küll ka teatud reeglid maskikandmisel.kuid saad suve palju rohkem.

Kuidas saab Türgis suve rohkem kui Kreetal? Kreeta ju tunduvalt lõunapool.

Olles palju aastaid mõlemil pool käinud, siis minu kogemused on näidanud, et Lõuna -Türgis on suved pikemad ja talved lühemad kui Kreeta saarel.

Kui erinevaid meteoroloogiakaarte vaadata, siis need näitavad alati, et mida Vahemere idaosa poole, seda aeglasemalt vesi sügisel jaheneb ja kiiremini kevadel soojeneb.

Ma tänan arvamuste eest, kuid soovin siiski Kreetale minna. Olen seal käinud samal ajal mitu koda ja alati on olnud hea aeg sinnaminekuks :) Pigem otsin enda küsimustele vastuseid ja just järelejäänud summa tasumise kohta. Minu loogika ütleb, et kui jätan maksmata, et siis olengi justkui loobunud ja ei saa mingit raha tagasi, kui  reisid tühistatakse.

Meil oli kevadel TezTouri kaudu Türgi reis broneeritud. Kui ise tühistad, siis oled tõenäoliselt esimesest sissemaksest ilma. Me maksime ikkagi kõik ära. Reis tühistati. Pakuti reisi edasilükkamist. Ma polnud nõus sissemaksuks kõike jätma. Sain 80% tagasi ja lükkasin reisi edasi. Oleks olnud võimalik ka 100% tagasi saada, kui nemad reisi tühistavad ja sissemaksu jätta ei julge.

Loodan ka Novatoursilt septembriks broneeritud Kreeta reisi raha tagasi saada. Nüüd võtsin uue riski ja tellisin Saksamaa kaudu sarnase reisi sinna. Frankfurti saab praegu lennata, näis kas sealt tagasi ka õnnestub saada,  piiranguid võidakse üleöö kehtestada.

Ma näen siin kahte võimalust. 

  1. Maksad puuduoleva summa ja ootad, mis edasi saab. Kui reisi ei toimu, siis mõistagi on sul õigus raha tagasi saada (või valida muude variantide vahel, mida sulle pakutakse, nt reisi edasilükkamine või muu sihtkoht). 

  2. Ei maksa puuduolevat summat ja taganed lepingust. Selle variandi kohta kirjutasin lähemalt siin, ei hakka kopeerima: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/eriolukord-aga-raha-tuleb-maksta

Jätta lihtsalt viimane osa maksmata on kõige halvem asi, mida teha. Kuigi ma pole lepingutingimustega kursis, julgen siiski arvata, et sellisel juhul midagi nõuda hiljem enam ei saaks. Ja isegi kui saaks, oleks see ilmselt mõttetult keeruline. Sest kergekäeliselt ei taheta raha tagastada isegi siis,  kui seda ilmselgelt teha tuleb. 

Esimene variant on kindlasti kõige lihtsam.

Tänane info Tez Tourilt:

"arvestades ülemaailmset olukorda ja klientide ebakindlustunnet, muudame oktoobrikuu (Küpros (k.a väljalennuga 20.09., 27.09), Tenerife, Egiptus) reiside lõppmakse tähtaega - lõppmakse peab olema tehtud 14 päeva enne väljalendu."

Kuigi Kreetat ei ole mainitud,  siis eeldaks, et makse mittetegemine ei tühista bronni ka Kreeta puhul ja saab rahulikult maksega oktoobri alguseni venitada. Aga alati tasub otse üle küsida, mis variandid on.

Nii Teztour kui Novatours  tühistasid eile oma Kreeta reisid septembri lõpuni. Ning mõlematel on viimane maksetähtaeg lükatud 14p enne reisi. 

Kuna septembri lõpuni reise ei toimu, julgen kahelda ka oktoobri reiside toimumises.

Kui aus olla, siis ei saa aru, et miks teema algataja siit nõu otsib. Kui ostate pakettreisi (Novatours, Teztours jne), siis saate ALATI kaasa emailiga info, et mis on tingimused. Kui praegu ei maksa, siis jääte kogu oma rahast ilma. Kui ise tühistate, siis ju ei saa ka raha tagasi. Seega tuleks ikkagi viimane makse ära teha ja jääda ootele. Nüüd enam tagantjärgi ei saa loobuda. Kuna hetkel Kreekas on 100 tuhande elaniku kohta 29.4 ning see võib muutuda, siis ilmselt teie reisi ei toimu. Suure tõenäosusega pakutakse teile reisi edasi lükkamist/vahetamist ja siis on juba teie valik, et mis otsustate. Üks võimalus vist on veel, et nime vahetus aga selle eest maksate ka ja kes ikka teie reisi tahaks praegusel ajal ära osta. (PS! Seda tingimust, et kas Tezil on see võimalus, lugege reisi ostmisel kaasa pandud tingimustest).
Edasi juba, kui reis ei toimu on teil õigus ka raha tagasi küsida ja juhul, kui nad ei taha maksta, siis peate pöörduma tarbijakaitse poole.

Tänud, kes viitsisid kaasa mõelda. Olin ka ise seda meelt, et tuleb ära maksta ja vaatab siis kuidas edasi.

Mis aga puutub teema algatuse arusaamisesse, siis ma ka ei saa alati aru miks üks või teine teema püstitatud on, siis kerin lihtsalt edasi.

Ei ole vajadust kõiki ja kõikjal kommenteerida.

Arvan, et võib teema lõppenuks lugeda :)