Küprosele piirangud

Pühap piletid Küprosel, Paphos. Kellelgi mingit täpsemat infot piirangute kohta on? Tänud ette

Eile tuli sõber külla ja lennujaamas oli rahulik. Termokaamera ainult nurgas ja muud midagi. Aga kuulsin kuskilt et president pidi täna veel mingi avalduse tegema...

Ja lisaks oli uudistes et hotellide liit soovitab hotellidel uksed sulgeda. Aga noh ei usu et seda järgima hakatakse. 

Igaljuhul homme peaks täpsem info seoses lendude ja piiridega olema ilmselt

PS! in-cyprus.com portaalist saab värsket inffi

Küpros läheb lukku alates 15 märts

Tänane info: riiki sisenemisel on kehtestanud piirangud Albaania, Ameerika Ühendriigid, Austria, Hiina, Hongkong, Leedu, Iisrael, Küpros, Malta, Norra, Pakistan, Poola, Rumeenia, Serbia, Slovakkia, Sloveenia, Šveits, Taani, Tšehhi, Tuneesia, Ukraina, Ungari, Uus-Meremaa ja Vietnam. Tuleb arvestada, et nendesse riikides sisenemisel kehtivad erimeetmed – riiki ei saa siseneda või võib sattuda isolatsiooni või karantiini.

Lisainfo: Küpros sulgeb piirid mittekodanikele, et pidurdada koroonaviiruse levikut, ütles reedel telepöördumises president Nicos Anastasiades.

«Alates pühapäevast on mittekodanikel riiki sisenemine keelatud, kas tegemist on siis Euroopa või kolmandate riikide kodanikuga, kes töötab Küprosel,» ütles president.

Keeld kehtib praeguse otsuse kohaselt 15 päeva.

Minek oleks olnud ka homme(15.03) Ryanairiga Küprosele. Hetkel vaatan et Ryanair lende veel tühistanud pole kuigi piiri sulgemise tõttu ilmselt peaksid? Mis Teie teete kes ka homme sinna oleksite pidanud minema? Edasi lükkamine oleks muidugi variant aga samas ei tea kuna see hullus läbi saab alles.

Mida siin mõelda? Kui piir on kinni, ei lenda see lennuk kuskile või kui ka teeb lennu (algul Eesti, siis Küprose kodanike kojuvedamiseks?), siis kindlasti ei võeta sinna ühtegi eestlast peale.

Piirangud piiranguteks, kuid tahate Te sinna tõesti minna???? Mis eesmärgil?

Ärilisest seisukohast miks peaks lennufirma sõidu ära jätma?Vähemalt Maltal pannakse 14 päevaks saabujad karantiini,ilmselt kui kohe tagasi saata ei saa.Lennukeeldu ju pole peale pandud ,järelikult lendavad tühjalt  kui kedagi peale ei tule ja pole vaja midagi kellelegi tagasi maksta ega ringi bookida.

Endal oli soetatud Tallinn - Paphos - Tallinn lennupiletid järgmiseks nädalaks, ilmselgelt jääb seekord see reis ära. :)

Küll aga lohutuseks rõõmustas täna Ryanair, kes teavitas, et kuni märtsi lõpuni ei küsi piletite muutmise eest lisatasu.

https://ibb.co/1ZpKMJb

Eks tuleb uue olukorraga harjuda ja leppida, et teistesse riikidesse tööasjus minnes, peavad töötajad arvestama karantiiniga. Kes kiiremini harjub, see on võitja. Kulukas, aga see on nüüd uus ja arenev majandusäri. 

Keegi küsis, et miks reisida?  Kas on mõistetav, et kõik ei tööta laudas ja kõigi jaoks ei ole reisimine mitte seljakotiga laudaheintele ronimine, vaid eluks ja äriks äärmiselt vajalik?

Mul küsimus, kuidas saab toimuda homne 15.03 lend Paphosesse, kui mittekodanikke enam riiki ei lasta? Võtavad Tallinnast lennuki peale ja toovad kohe tagasi? Absurd. Samas RyanAir hetkeseisuga lendu tühistanud pole. Praeguses segases seisus pole mingit soovi rebookida, aga see on ainus pakutav võimalus justkui.

@ kaduja

Sinu kui tööandja meelest on majanduslikult tulutoov oma töötajate iga reisi korral kinni maksta nende 14 päeva karantiini eest töötasu (s.t. enne kui nad reaalselt seal riigis tööga tegelema hakkavad)? Reaalselt hakkab iga tööreis olema seega pool kuud pikem varasematest.

Sellist suhtumist omades ei ole sinu ettevõtte pankrot ilmselt kaugel.

Kui aga selle (tegelikult sinu nõudmisel) karantiinis istutud aja eest töötasu maksta ei kavatse, oled varsti ilma mitte ainult viiest oma töötajast, vaid kõigist.

Ja need töötajad peavad ikka väga väga lojaalsed olema, kes on nõus ainult töötasu eest vabatahtlikult karantiini minema. On ju teada, et karantiini tingimused ei ole ilmselt meelakkumine. Seega eeldaks sellega nõustumine ikka väga korralikku lisakompensatsiooni.

Ausalt, nähes ka teisi sinu kommentaare siin foorumis, on mul tõsiselt kahju sinu alluvuses töötavatest inimestest.

Kui saladus pole, siis äkki avaldaksid, mis tegevusala see küll on, kus ilma füüsilise reisimiseta kohe kuidagi äri teha ei saa?

Kaubaveoga tegeledes ei ole saadav kasum küll nii suur, et tasuks ära isegi autojuhtide poole kuu pikkuse karantiini kinniplekkimise koos kompensatsiooniga ning autode/kauba seismisega kusagil parklas. Muud füüsilisel reisimisel põhinevat tegevusala ei tule nagu pähe.

P.S. Kõik koolid Eestis on esmaspäevast kinni, nii et ilusat reisi siis Hispaaniasse.

K33 - lend võib ikka toimuda, lennata tahavad võibolla Küpros elanikud, lennukimeeskond võib sealt olla jne. Ja mõned tagasilennud on ilmselt Eestlaste tagasitoomiseks plaanis.

Infoks. Kes veel siin ja pole kindel et Ryanairiga ära saab siis Airbaltic kogub hetkel infot inimeste kohta kes siin on ja kavandab reisi Riiga. Aeg ja summa on veel lahtine aga option ikkagi. 

Eesti saatkond ütles et see ka eestlastele mõeldud

https://www.airbaltic.com/repatriation

Homsest ju enam Läti Eestlasi riiki ei lase.

Isaac seda ka mina mõtlesin. Aga saatkond ütles et küll nad midagi välja mõtlevad koos lätlastega

Saatkonna tekst - Kui juba Riiga saab, siis kindlasti saab ka edasi. Saatkond hoiab lool silma peal ja kui on abi vaja, siis kaasame ka Riias asuvad kolleegid. Koju peab saama :).

Tervitus! 

Kas kellegil mai keskpaigaks ka lennupiletid olemas Küprosele? 

Kas plaanite minna juhul kui piirid tehakse lahti?

Sensation- on küll, 20 mai, aga peaegu kindel, et jääb ara.., või peab ime juhtuma, ja kui siit välja lastakse ilma tagasitulles karantinita, ja Küprus oma poolt võtab piiranguid maha - miks mitte:)

Hetkel on kuni 15 aprill tühiststud, edasi kõik lahtine..

Kelle piletid teil on? Ryanair ei lenda mais.