Küpros_Ryanair

Tere,

teen siin plaanid augustikuuks. Kas julgeksite pileteid osta või pigem mitte?

Tänud vastajatele.

Tere,

Just eelmisel nädalal tuli meil sama mõte, et augusti kuus Küprosele minna. Lugedes tänaseid uudiseid, et tänasest Horvaatiast tulles pead 14 päeva kodus karantiinis istuma - ei tea... tuju võttis ära igatahes ja ei julge pileteid osta. Mul just isa tuli ja paistab - talle vedas. Ei tea, vb tolleks ajaks juba sisenedes Küprosele pead 2 nädalat karantiinis olema :) :)  siis tuleb eriti äge reis. Meil lihtsalt pole võimalust kodus ´´istuda´´ töö pärast. 

´´tohib siseneda´´ ja ´´ ei tohi siseneda´´ info muutub nii kiiresti...et ausalt öeldes ma ei viisti jamada nende piletitega pärast... Meil on veel novembris Columbia reis õhus... :)

Meie peres vist see suvi on puhka Eestis :)

:)

Arvestades, et Küprosel on nakatunute arv väga väike, siis sellepärast küll ei kardaks.  Välisministeeriumi 3. juuli andmetel on see number kõigest 1,2.

Link: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele

Viimane kord käisime 20€ nägu, sellise hinnaga kindlasti julgeks, iseasi kas on mõistlik:)

 Kui pilet maksab mingi 30.- EUR, siis ostad ära ja kui reisi hetkeks asi kahtlane, kirjutad lihtsalt kuludesse ja unustad.

Tere

Meie oleme hetkel Küprosel. Tulime otselennuga Riiast. Lennujaama sisenedes pead kandma maski ja seda kogu lennu vältel. Lisaks tuleb Küprosele reisides taotleda lennupassi: https://cyprusflightpass.gov.cy/

Lennupilet maksis edasi-tagasi 203 eurot. Küprosel tuleb ühistransporti kasutades kanda maski.

Tere.

Ja kuidas tunne oli, 4 tundi maskiga lennukis? Peab vastu?

Need kirurgilised ei ole kuigi kurnavad. Ei kaitse, ei sega, aga kõigil on turvalisem tunne.

Kohe kriisi alguspäevil sai läbitud üks füüsilist laadi koolitus, kus maski kandmine oli nõutud. 8 tundi läbi kaltsu võimelmist ei olnud mingi probleem.

Kadi K, kas A kategooria riike ka testiti ja kui kaua lennujaamas aega kulus või piisas ainult reisipassist? Kas on vajalik eelnev antikehade testimine ära teha?

Lend toimub järgmisel nädalal algusega Riiast.

Ma ise ka pean plaani, kas minna ja kuhu minna. Tahaks reisile, aga ilmselt mitte enne sügist ja hetkel nii pikalt ette osta ei julgeks.. Ryanairilt on mul aprillis toimuma pidanud Küprose lendude eest raha tagasi saamata ja korra tekkis mõte, et kui niikuinii on kahtlane, kas ja millal rahad tagasi laekuvad, siis võtaks selle voucheri ja paneks septembrisse uued lennud selle eest. See 14 päeva kodus karantiinis istuda pole midagi, aga vot nädalasele reisile minnes oleks küll jama, kui sihtriik 14-päevast karantiini nõuab. :)

Lennujaamas mõõdetakse temperatuuri ja kontrollitakse reisipassi. Larnaca lennujaamas mingit testi ei tehtud. Lennujaamad on tühjad. Küprosel on hetkel vähe turiste. Randades on enamasti kohalikud või mõned üksikud turistid. Ayia Napas on paljud hotellid veel kinni ja tänavad tühjad.

Jah, mul ka sama dilemma, et tahaks kuhugile sooja siin septembri-oktoobri kandis, aga hetkel ei julge üle 4 nädala pileteid ette osta, kui just mingi 9.99 per ots pakkumine ei ole.

Kadi K., kas lennuk oli täis? Kuidas lend sujus?

Meil minek 12.07 Ryanair lennuga otse Tallinnast Paphosele. 

Saan aru, et ainuke tingimus  Küprose lennupass Cyprus Flight Pass ja reisiankeet.

https://reisitargalt.vm.ee/riigid/kupros/

https://cyprusflightpass.gov.cy/

Hei, meie oleme praegu Küprosel. Tulime 5.juulil Paphosele Tallinnast. Kõik sujus kenast. Terve lennu peab mask ees olema, sellega harjub. Tallinna lennujaamas nagu ei pöörata sellele koroona asjale üldse tähelepanu. Aga Paphosel lasti põhimõtteliselt ükshaaval lennujaama sisse. Mõõdeti temperatuuri ja lennupass võeti ära. Paphos üsna rahulik. Turiste on, aga vähe. Enamus hotellid kõik kinni. Eile jalutasime Kato Paphoses ja kõik suured ja ilusad hotellid seisid pimedas.. Ilm on ilus. Vääägga palav. Aga mõnus on :)

Liina, tänan põhjaliku tagasiside eest ja ilusat puhkust!

Meil on lend 12.09 ja plaan on Ayia Napas peatuda.Jõuame Larnacasse 2.45 öösel -hommikul.Kas keegi on veel minemas samal ajal .Ehk saaks transporti jagada.Bussiliiklus sel kella ajal veel ei tööta.Takso 55-60 EUR.On kellelgi Ayia Napas miskeid soovitusi majutuse osas ?

Kalla, soovitan võtta transfeeri. Käisime 3kesi eelmine aasta Küprosel ja sama moodi maandusime öösel kui bussiliiklust polnud. Konkreetne firma oli suntransfers kui ei eksi. Hind tuli umbes 3x odavam kui taksoga. Juht oli nime sildiga lennujaama ees ja andis vihjeid kust võiks öösel süüa saada.

Siiski midagi mida Eesti meedia väga ei kajasta, aga hetkel me Kreetal ja uudistes pidevalt räägitakse kuidas Türgi pinged järjest halvemad (Türgi veab hetkel Süüria piiri äärest tanke Kreeka piiri juurde), paar päeva tagasi lendasid 8-10 hävitajat üle saare ja merel on näha sõjalaevu. Küpros on ilmselgelt üks suurimaid ohutsoone kui midagi päriselt lahti läheb.

Võta parem rendiauto, taksoraha eest saad 3 sõidupäeva, tagasisõiduks ju ka vaja transporti, samas liikumisvabadus kaaluks kõik üles, liiklust kartma ei pea.

Kas Larnaca lennujaamas on ka rendifirmasid mida saab ilma krediitkaardita rentida ?