Küsimus interneti levi ja kasutusvõimaluste kohta Kanadas

Ostsin just laptopi ja sooviksin tarbida web teenuseid mööda Kanadat jalgrattaga sõites, see tähendab, mitte linnast linna, vaid pidevalt. Kuna olen IT alal rumal, siis kas targem rahvas teab soovitada, kas koha peal peab ostma mingisuguse seadme või sõlmima kohaliku operaatorteenuse pakkujaga lepingu. Kui palju ja kas üldse annab midagi ette võtta selles osas või peab lootma wifi levialadele. Aitäh ette, eriti SNOOPle, kes juba eelnevalt aitas mind avastada pricelinei olemasolu!!

Tere,

Oleneb provintsist, kus reisid. Vaata täpsemalt rogers.ca ja bell.ca lehtedelt, ning otsi sealt .. portable internet. Belli puhul on see hea, et hinna sees on ka interneti kasutamine Starbacksi kohvikutes. Erilist kiirust ja kvaliteeti ära looda. Kasutasin mingi aeg Rogersi oma ja kuigi oli lubatud kiiruseks 3Mb-s , venis ikka keskmiselt 500kb+s ja vähem. Hullem veel kui kõu Eestis. Asja ajab aga hädaga ära. Mõlemal on olemas nii auto modem, kui ka USB pulk, mis vist sind huvitab. Uuri enne nende veebist kindlasti järgi , kas piirkonnas on levi. Ontario on praktiliselt täielikult kaetud, muud ei tea.

Kallis on see lõbu kohe kindlasti ka Eestiga võrreldes... Siinsed mobiilteenused on Kanada konservatiivsete valitsusasutuste poolt kuidagimoodi reguleeritud, mis tähendab lõppkasutajale seda, et maksad hästi palju hästi nigela teenuse eest. Õnneks on see trend vaikselt muutumas.

Paljudes kaasaegsemates kohvikutes ja restoranides on muidugi ka tasuta internet, näiteks Blenz kohvikutes.

Et veidike norida, siis 500 kbit/s (0.5 mbit/s) on Eestis 2/3 majapidamistes tavaline kiirus ;)

Ja Kõu pakutav kiirus on 2 mbit/s, ja mõtlesid sinagi 3 mbit/s, mitte 3 mb/s, mis oleks 30 mbit/s.

Ääremärkusena mainin, et 500 kb/s on kiirem kui 3 mbit/s, aga niisama lahmida ja vinguda on tore, või mis? ;)

Eelmisele - hoia oma tehnilised teadmised endale, või kasuta neid mõnes tehnilises foorumis. Küsimus oli millised võimalused on siin, Canadas ja originaalse postituse autor sai kindlasti aru, mida vaja. See oli talle infoks. Mul on olnud nii Kõu Eestis, kui Rogers portable Canadas ja kumbgi pole suurem asi, ajab asja ära, kui paremat valikut ei ole.

Hind. Bell 512Kbps kiirusega teenus on umbes 25.00 CAN ehk 250.00 EEK kuus. Kui terve aasta võtad, siis on odavam. Pead ostma modemi välja ja see on umbes 1000 EEK.

Kui nüüd võrrelda Eesti Energia Kõu teenusega, siis modem oli seal mingi 2000.00 EEK ja teenus vist 300.00 EEK kuu.

Nii et pigem tuleb tsipa odavam, kui Kõu Eestis, mitte kallim.

Just, juttu oli võimalustest, seega oma faktivead ja muu vingumise võid järgmine kord endale hoida.

Vihjeks, Kõu modem on odavam, ning nüüd pakuvad seda üldse poole hinnaga.