trip-krainetrip-ukraine-dark
Küsimus Londoni kohta

Plaan minna paariks päevaks Londonisse. Sain ööbimiskoha Euro Lodge Claphami hotellis. Kas oskab keegi öelda, kas vaatamisväärsused ehk siis kesklinn jääb liiga kaugele? Tänud.

Westminster on 3.5 miili, Tower on 5.5 miili. Aga mis see sulle annab? Jala sa seda maad vaevalt kõnnid. (Või no mine tea?) Metroo töötab, lähimad jaamad Clapham South ja Clapham Common on 2. tsoonis.

Google ja Google maps aitavad sind sellistes küsimustes paremini kui foorum.

Buckingham palee 5,3 km Harrods kaubamaja 5,8 km London Eye vaateratas 5,9 km Hyde park 6,3 km Piccadilly Circus 7,0 km Oxford kaubatänav 7,5 km Tower sild 7,7 km Madam Tussaudi vahakujude muuseum 8,6 km Westfield ostukeskus 8,9 km O2 Arena 14,4 km Thames Barrier 15,3 km

Isegi kui päeva bussipilet ostetud, on ikka kujunenud välja, et piletit ei lähe peaaegu üldse tarvis, kuna Londonis minnakse igale poole jalgsi.

Minu meelest on Clapham igati hea koht ööbimiseks. Londoni vahemaad on suhtelised ehk ainus, milles (enamvähem) kindel saab olla, on kaua su enda jalad sihtpunkti viivad, või kaua metroo kuhugi sõidab. Metrooga ei ole Clapham kesklinnast üldse kaugel, kesklinna st vaatamisväärsusteni (nt Charing Cross peatuseni, mis on Trafalquar Square juures) on Northern Line-ga u 15min, mis on minu meelest vägagi ok. Kesklinnas on kõik suhteliselt jalutuskäigu kaugusel, marsruuudi võiks ainult enne välja mõelda :) Kui kesklinna kauemaks tahad jääda, siis ööbussiga saad 20-25 minutiga tagasi. Lisaks on Claphamis palju toredaid ja igale maitsele baare ning ööklubisid ehk võid päeva aeg kesklinnas vaatamisväärsustega tutvuda ja õhtul hotelli ümbruses välja minna hoopis :)

Küsin, kuna plaanite Londonisse minna ja kas mingi büroo kaudu või ise? Küsin selle pärast, et ise plaanin minna 23-26 oma teismelise tütrega ja kuna väike hirm ka kahekesi linna avastama minna siis oleks julgem , kui keegi oskaks aidata, kui äraeksime!

Kui kaarti oskate lugeda, siis äre ei eksi.

Londonis ei ole mul kunagi olnud hirmu ära eksida, isegi siis kui ma linna veel üldse ei tundnudki. Küll aga on vahel siiamaani hirm Eestis ära eksida:) Londonis on igal pool bussi- ja metroopeatused ja kellegi käest küsida, kui peaks probleem tekkima.

Mina ka ei kardaks :) Kaart näppu ja linna avastama. Isegi metrood ei ole mõtet karta, sest Londoni metroosüsteem on minu meelest üks loogilisemaid, kus ma sõitnud olen. Kui mingi kahtlus tekib, küsige alati julgesti teed. Kasvõi suvaliselt inimeselt, kes vastu tuleb - see on tavaline ja inglased hea meelega aitavad :)

Tänud kõigile, kes viitsisid vastata. "mugule" vastuseks, et minek mai lõpus, koos abikaasaga ja oma organiseering. Olen kindel, et saite siinsetest vastustest julgustust oma reisiks!

Küsimused Londoni kohta - beebi, majutus, transport

Lugesin küll vanemaid teemasid, aga kõikidele küsimustele vastuseid ei saanud.

Kuna on lennukiga minek, siis vist beebotoitu ise kaasa võtta ei saa? Kui palju Londonis beebitoit maksta võiks ja millisest poest seda mõistlik osta oleks? Mõtlen neid purgitoite.

Kas lapsevankriga on väga keeruline ühistranspordiga liigelda?

Kuna läheme suure perega, siis odavam on vist mingi korter üürida. Kui reaalne (kust internetist?) on 10-ks päevaks korterit leida 6-le inimesele? Kuna liigume ühistranspordiga, siis millisesse piirkonda peaks elamist vaatama, et oleks mugav igale poole liikuda?

Kust leiaks ühistranspordi piletihindade kohta infot? Kas on ka mingit soodukat lastele, peredele?

Beebitoidu võid kaasa võtta küll.

Laste purgitoite saad koha pealt igast poest, odavamalt ka kindlasti, kui Eestis. Ellas Kitcheni toidud on saadaval nt Tescos, Asdas, Sainsburys jm suurtes poodides.

Korterit võiksid vaadata www.holiday-rentals.co.uk. Mina olen selle kaudu Londonisse üürinud. Või nt https://www.bookapartmentsinlondon.co.uk/ Ma pigem vaataks, mida seal sinu kuupäevadeks üldse pakkuda on ja siis kasutaks http://journeyplanner.tfl.gov.uk, et näha, kui keeruline sealt soovitud sihtkohta on seigelda. Kesklinnale lähedal asuvad piirkonnad on nt Chelsea, Kensington, Covent Garden, Camden.

Kui sul abilisi on, siis saad ühistraspordis käruga ilusasi hakkama,üksi ma metroosse küll käruga ei läheks (palju treppe, eskalaatoreid, liftid on pigem erand) ja ausalt öeldes, ega eriti seal kedagi käruga ei näegi. Buss on teine asi.

Olime märtsi lõpus kuuekesi Londonis (sh kaks väikest last). Majutuse leidsin internetist Tripadvisori kaudu: http://www.londonholidayrental.co.uk/self-catering-greenwich-riverside.html broneerisime vist jaanuaris, aga praegu tundub, et suveks enam palju vabu aegu polegi. Korter asus Greenwichis, kesklinna sai kõige kiiremini rongiga (Southeastern), u 15 min. Soovitangi korterimajutust otsida tripadvisori kaudu (otsing "vacation rentals). Nooremale lapsele (3a) mõeldes võtsime kaasa Ergo koti, millega saime last seljas vedada. Isegi 5-aastast sai sellega paar korda tassitud. Käruga läheb vist kesklinnas raskeks, metroos on kitsas ja palju treppe.

Aga kuidas Londonis meie pangakaardid toimivad? Meil on nii Swedbanga VISA kui Nordea kaardid (nii deebet kui kreedit), kas pole probleemi või peaks ikka piisavalt sula kaasa võtma (aga kes ütleb kui palju on piisavalt)?

Pangakaardid toimivad hästi. Samas soovitan igal juhul sularaha kaasa võtta, kuna seal esineb sageli seda, mida Eestis mitte kunagi: nt kaardimakse on võimalik alates summast 5£ või 7£ (mõnedes söögikohtades, pubides). Seega võiks sula ikka olla, et saaks osta ühe joogi või näksimist, kui vaja.

Vaatasin, et Londonis on päris mitu turgu. Oskab keegi midagi enda kogemusest nende kohta öelda? Tasub mõnda neist külastada?

Kaartidest soovitan Maestrole lisaks ka Visa või Mastercard kaasa võtta. Maestro deebetiga (mul on Swed) on mul tihti jamasid tekkinud. Kui kaardiga maksta, siis mina olen 20 naela päeva peale arvestanud sularahakulu. Mööda linna käies kulub kergesti :)

Turgudest soovitan kindlasti külastada Borough toiduturgu http://www.boroughmarket.org.uk/

Turge on alati põnev külastada.Portobello turul tasub käia, vaadata melu, tavaliselt on seal nn tänavabändid, mida on huvitav kuulata. Mulle meeldib ka Camdeni turg, kogu turg on täis erinevais mõõtmeis ja asendites hobusekujusid.Pildistamist on seal palju. Vanakraamiturgudest on huvitav ja üks suurimaid Oldspitalfields Market.Väga palju erinevatest aegadest pärit tehnikat, lauanõusid, raamatuid ja muud kraami.Tasub külastada.