küsimus USA lennupileti kohta

Tere, ostsin mõni aeg tagasi piletid Miamisse läbi tickets.ee. Soodsa hinnapakkumise lõppemise tuhinas aga sisestasin ostmisel passinumbri asemel ID-kaardi numbri. Võib-olla on rumal küsimus, aga kas see osutuks probleemiks, kas ma peaksin hakkama seda piletil kuidagi vahetama või eksisteerib ka selline võimalus, et näitan kontrollis nii ID-kaarti kui ka passi, mille järgi ju võimalik aru saada et tegemist ühe isikuga?

Aitäh

Kristo

Ei lase sind USA lennukile keegi nii, et süsteemis pole passi andmeid ning need saab sisestada ka lennujaamas check inni tehes. Tavaliselt check innis tõmmatakse pass läbi ning sellga loetakse passiandmed süsteemi. Peale seda peaks süsteem kontrollima, kas antud passile on väljastatud kehtiv ESTA (võib küll lennufirmati erineda aga nii peaks enamustega olema) ning kui sul on seal ID kaardi andmed siis ei leita ESTAt. Üldjoontes peaksid saama vea parandatud ka ise. Eeldatavasti saatis tickets.ee sulle pileti kinnituse, kus on olemas ka broneeringu number (tavaliselt kirjas kui booking reference ning kood koosneb tavaliselt numbritest ja tähtedest nt L5W4NW). Võtad sellesama broneeringu numbri ja lähed lennufirma lehele. Otsid sõnu "Manage my booking" vms ning logid sisse ja tavaliselt seal juba on võimalik passiandmeid jms sisestada.

Ei tohiks probleem olla - nagu öeldud, ei lõppe USA puhul bürokraatia lennupiletite ostmisega. Soovitatav on lennufirma lehel juba enne check-in'i tegemist kirja panna kogu info kõigi reisijate kohta - rahvus, sünniaeg, kodakondsus, passi number, kontaktandmed, peatuskoha aadress kohapeal ja muu, mida küsitakse. Läheb hiljem kiiremini ;)

aitäh vastuste eest, proovin järele :)

No ärge nüüd üle ka muretsege. Mingit "lennufirma lehel kontaktandmete kirja panemist" pole vaja.

  1. Trüki oma ESTA vorm välja ning tea peast mingit aadressi või hotelli nime.
  2. Lennujaamas näita ESTA-t ja ütle hotelli nimi.
  3. Schengenist väljudes korda punkti 2. Kõik.

USA lennukisse võta pastakas kaasa, kuna sulle antakse lennu ajal tollideklari vorm, kuhu pead panema oma passi numbri, lennu numbri ja üht teist veel. Võid muidugi ka pärast maandumist täita, aga lennukis on lihtsam.

Ma just eile lendasin läbi JFK ja kõik sujus... nagu alati.

ESTA andmed on nii lennufirmal kui ka USA piiriametnikel arvutis. Paberil ESTAt keegi ei küsi. Samas igaks juhuks võib väljatrükk muidugi kaasas olla.

Tripp, inimesed ja reisijad on erinevad. Samuti lennujaamaametnikud. Mina olen kõik veebis enne ära täitnud ning check-ini kodus veebis teinud ning lennujaamas tuima näoga pagasi kiirelt ära andnud ja lennukile läinud. Ei mingit seletamist lennujaamas, mis ja kes ja kus. Välja arvatud kord Istanbulis, kus meie lastega peret vist tõsimeeli terroristideks peeti ning peedistati nii minnes kui tulles.

Tickets.ee laseb ilusti kõiki andmeid muuta, sh passiandmeid - logi sisse sinna lehele ja saada oma broneeringu numbri all teha vajalikud muutused. USA-sse reisides peab sul olema kindlasti õige passinumber kõikidel dokumentidel - sh pilet, ESTA jms.

Kogemus Norras, kus USA lennule minnes küsiti kõigilt ESTAga reisijatel, et millal tagasilend on. Tasub teada ja öelda ka see kuupäev, sest muidu on halvasti. Meie ees juhtus üks naine ainult ühe-otsa piletiga olema ja oleks pea-aegu lennust maha jäänud. Lõpuks ikka lubati.

teisalt... keegi ei kontrollinud, kas päriselt ka tagasilennu pilet olemas on.