Kütusekulu Eestist-Saksamaale

Tere!

Ehk viitsivad need inimesed, kes autoga Eestist Saksamaale on sõitnud, kirjutada, palju neil bensiini peale raha kulus (edasi-tagasi). Täpsustuseks võiks tinglikult lisada ka teekonna ja mis linna Saksamaal külastati.

Küsin, sest suvel endal selline sõit plaanis.

Tänud . . . Kirjavead parandatud! Toimetus

Kui lühidalt vastata, siis vahemikus 3500-13 500 krooni. Ausalt öeldes on küsimus umbes sama üldine, nagu küsida, et kui palju maksab üks auto:

  • Saksamaa pole mingi väikeriik - Tallinnast Frankfurti Oderi ääres on edasi-tagasi ca 3000 km, Freiburgi aga 4700;
  • auto võib sõltuvalt tüübist ja sõidustiilist võtta 6 kr/km, aga ka näiteks 15 l/km;
  • kütuse hind on marsruudil keskmiselt ca 20 kr/l. Kui plaanid sõitu Saksamaale, siis võiks küsimuse esitamise enne natukenegi läbi mõelda. Nt arvutada välja marsruudi pikkus ja auto keskmine kütusekulu. Siis saad ka konkreetsema vastuse.

sõltub autost ja kui kiiresti sõita. mina käisin suvel vw TDI passatiga ,ja 1 kilomeetri hind oli 1 kr. 4500 km ca 4500 eek. kütusekulu 5-6 sajale. siis maksis eestis diisel 13 eek, saksamaal 1,o9 eur ja hollandis 0,99 eur. hetkel maksab eestis diiselkütus 18 eek saksamaal ca 1,37 eur, hollandis natuke vähem. bensiini tankisin natuke aega tagasi jaanuari kuus Saksamaal hinnaga 1,43 eur.(euro kurss on 15,65)

ega jah, küsimus oligi esitatult suht suvalt. tahtsin mingit üldist pilti lihtsalt saada. plaanid pole veel nii paigas. aitäh peepmeez asjalikuma vastuse eest :)

Tean kuidas üks käis escaladega Saksas. Keskmine kulu 25 l/100 km peale. Ise käisin diisel passatiga, keskmine kulu 4,8 l/100 km peale. Arvutage ise...........

minu viga, jäid kahe silma vahele. kuigi, kordamine on tarkuse ema ilusat päeva ;)

see viamichelin on muidu päris hea lehekülg, kuid minul ta viimasel ajal ei tööta, ei suuda välja loadida seda lehekülge. Kas kellegil on veel sellist jama olnud?

Minul ka pikemate teekondade planeerimisel kipub streikima. Kütusekulu osas arvestab ta ka mööda, eelmise suve reis tuli meil veerandiku odavama kütuse maksumusega.

Kütusega on nii, et vajadusel pead Michelini poolt antud hinda ja sõidukitüüpi (st. kütusekulu) korrigeerima. Aga ega ta loomulikult täpne pole.

siin maksab liiter 1, 40 euri keskmiselt, kiirteel vöid söita nii kiiresti kui soovid, välja arvatud kohad, kus on kiirusepiirang, kui on teede-ehitusest vms. tingitud ümbersöit, vöid vabalt arvestada. et söidad 20-50 km ringi. Elan ise siin, kui kuhugi on vaja minna, siis on raudselt mingi teede-ehitus käimas, ümbersöit ja ümbersöitu juhtuivad tähised hullumeelselt väiksed vöi puuduvad üldse. Köva närvi ja rahu ainult rahu, ja muidugi rahakotti, et seda köike kinni maksta.