Kuhu jaanuaris-veebruaris minna?

Tere kõik see pere,

kas on soovitusi kuhu minna reisile jaanuaris-veebruaris, et oleks ka soe? Kuhugile kus saaks ka midagi näha, mitte ainult plääsitada :)

Tänud ette ja kõige paremat uut! Egle

Tere ja head uut!

Sõltub kes mida näha tahab. Egiptusel on soe, näha saab kaamleid- hind: 500,- Madeiral ka soe, näha saab lilli- hind: 600,- Tais on ka soe, näha saab elevante- hind: 1000,-

Kolm suunda, vali millist tahad, vastavalt võimalustele. Täpsusta palun oma kriteeriumid, millised on konkreetsed huvid ja muidugi milline on eelarve reisiks. Muidu pakkuda võib ju midaiganes.

Lisaks veel: Kambodžas on soe, näha saab templeid - hind 1000.- Brasiilias on soe, näha saab vihmametsi - hind 1500.- Singapuris on soe, näha saab kõrghooneid - hind 1100.-

Soovituse andmiseks on äärmiselt vajalik teada reisi eelarvet ja planeeritavat kestust. India - hind 1000+ eur, näha saab elevante ja losse ning Taj Mahali. Mehhiko - hind 1000+ eur, näha saab maya kultuuripärandit. Sri Lanka - hind 1000+ eur, näha saab elevante ja templeid. ... ja nii edasi...

Egiptuses saab näha ka püramiide, Tais on väga palju imeilusaid templeid (isiklikud lemmikud Chiang Mai ja Sukhothai).

Enda eelistus oleks iga kell Kagu-Aasia või India, aga see on mu isiklik kiiks.

Kui Egiptusesse, ja olete 5* hotellide austaja, siis soovitaks tulla Turkish Airlinesiga u 350 euro eest ja broneerida hotell hoopis Kairosse, 5* parimad on ikka veel väga soodsalt saadaval - paari aasta pärast ei pruugi enam nii hästi olla. :) Nt Four Seasons tegi just uue aasta öö promo - u 100 e/tuba, kui harilikult kipub 250-300 kanti neil. Basseinid on soojad ja tuulte eest varjatud, saab nii ujuda kui peesitada. Ja Kairos juba vaatamist jätkub. Hetkel nüüd küll võiks ära oodata rev. aastapäeva 25. jaanuaril ja kaua selle "järelkajad" seekord kestavad :). Kuid Turkishiga ei pea väga kaua ette broneerima.

Odavhotellides käivad inimesed ka muidugi kogu aeg, sh Eestist, omal käel, kuid siis jäävad n-ö "rannamõnud" Kairos küll nautimata sest neis basseine pole ega siis ka kusagil päikest võtta. :)

jaanuaris veebruaris on soe reeglina ekvaatorist ca 2500 km üles poole (välja arvatud kõrgmäestikus) ja ca 6000km allapoole ja vaadata on selles piirkonnas piisavalt, nii et valik on piisavalt suur, vastavalt igale maitsele :)

Tere,

mul oleks sarnane soov jaanuari lõpus või veebuaris minna reisile. Tõmbab kohe hirmsasti Tai ja selle maa ilus loodus ja vaatamisväärsused :). Siit küsimus, et kui maksimum eelarve kahele inimesele oleks 2500 eurot, siis kas selle summaga tuleb kenasti välja või pigem valida mõni teine reis? Kas see 1000, mis siin välja ennist toodi on selline kitsam eelarve või võiks sellega üsna mõnusasti hakkama saada?

Või mille muu poole soovitate veel sellise eelarvega kahe inimese kohta vaadata :)?

Tere!

2500€ peaks olema ok. Olenevalt, mis hinnaga saate lennupiletid sinna. Meie paari päeva pärast algava reisi kulutused on olnud hetkel 1750€/kahe inimese peale. See sisaldab juba kõiki lende (RIX-BKK-HKT-BKK-RIX), bussipileteid ja hotelle koos hommikusöögiga. Ülejäänud kulutused peaksid olema kohapealsed ninn-nänn, toit ja muud lõbustused. Usun, et meil tuleb küll kogu kupatus alla 2500€.

India tuleks vast veidi odavam, aga see sõltub kõik lennupileti hinnast.

NB! Paar teemat allpool keegi muub oma tai reisi 2-le hinnaga 1300€ (eeldan, et see hind 2-le inimesele)

Suured tänud :) Mingi kindlus olemas nüüd vähemasti :)

Ja ilusat reisi ;)!

Illusioone pole mõtet luua. 2500 kahele Tai on ikka paras punnitamine, eriti kui me räägime PUHKUSEST. Kusjuures jaanuar veebruar on seal ikkagi suht tippaeg ja nii kiiresti lennupileteid hea hinnaga leida on ka paras pähkel. Loomulikult võib üritada leida viimase hetke pakkumisi nagu siin olid lennud Helsingist ca 400 Phuketile aga see pole garanteeritud.

Sõltub, mis on kellegi jaoks puhkus. Ma arvan, et 2500 eur kahe peale on igati tehtav, kui mitte minna ülehinnatud ja kallitesse überpoppidesse kuurortlinnadesse, lendamise asemel liigelda rongi / bussiga ja peatuda korralikes guesthousides, mitte muidugi mereäärsetes resortides. Kõige suurem pähkel oleks nüüd saada soodsad lennupiletid sihtkohta, mis pole kuigi lihtne (va last minute lennupiletid). Söök on Tais soodne, kohalik transport samuti (nt 1h rongisõitu sõltuvalt rongist 11 kuni 20 THB). Lennupileteid saab soodsalt nt Nok Airiga - ise just avastasin, et nendega saab lennata palju soodsamalt kui AirAsiaga isegi, promohinnad neil saadaval ca 2 nädalat enne reisi. Plaanin nendega lennata 3 p pärast BKK-Krabi, hind ca 1500 THB (sisaldab 15 kg pagasit) vs 2000 THB AirAsiaga. 2 nädalat ette oleks Nok´iga saanud sama piletit 800 THB.

India on muidugi veelgi odavam. Samuti on väga soodne Vietnam.

New York-näha saab lund!!!

Tip, päris ausalt, kas sa tunned seda inimest, kes tahab kahekesi 2500-ga puhkama minna? Mina ei tea ja nõu annan talle nii nagu mina oma kogemustega oskan anda, samuti nii nagu arvan, et puhkus võiks olla. Kui kõik foorumis kinnitaks, et jah 2500 on rohkem, kui küll ja jääb ülegi, teadmata millise inimesega on tegemist ja millised on tema ootused puhkusele, võime tema puhkuse täiesti ära rikkuda. Inimene, kes esimest korda läheb aasiasse puhkama, võib saada sinu odavast guesthousist sellise šoki, et ei tule sealt nädal aega välja. Samad lood on odavad söögikohad, kus solk ja söök sama laua peal on. Jah inimesed elavad ka prügimäel ja arvavad, et see on fine, samas ei saa seda ju elustandardiks võtta ja suvaliselt soovitama hakata. 1000 euroste reiside numbreid ma üldse tõsiselt ei võtaks.

Punkel, muidugi kõik sõltub inimesest. Nii nagu Sina jagad oma nägemust, jagan mina enda oma. Ma isiklikult solki ei söö, anna andeks. Samuti ei peatu šokikohtades. Kahel korral, kui olen toidumürgitusega rivist väljas olnud, oli see saadud nn peenematest kohtadest (ka seekord Phi Phi saarel nt). Ahjaa, tänavaäärsetesse urgastesse pole ennast veel suutnud sisse vedada. Siiski naudin täielikult oma puhkust. See küll reeglina rohkem kui 2500, sest lisan juurde kallimad tegevused jne. Aga põhjaliku eeltööga ja hea planeerimisega ei ole keeruline sellist tulemust saada. Sinu jaoks on puhkus kallimat klassi, minu jaoks mitte. Ma saan täiesti endale lubada kallimat reisi, olen seda mõnikord ka teinud. Aga sõltub vaateviklist. Muidugi peaks reisijal omal ka pea otsas olema ja peab teadma, mida saada tahab ja kuidas. Vastasel korral ärgu reisigu kui raha pole 10 000 kahele kogutud - enamiku eesti inimeste jaoks vist üsna keeruline ülesanne.

P.S. loomulikult sõltub kõik eelkõige sellest, mis hinnaga saab lennupileteid sihtkohta. Ja vähetähtis pole ka see, mida puhkusel teha soovitakse.

Loomulikult on nõudmised erinevad, aga teeme väikse matemaatika: lennukipiletid 2 x 500 eurot = 1000 eurot. Loomulikult ei leia selliseid pileteid igal ajal, aga kui soodukaid jälgida, täiesti teostatav. Jääb 1500 eurot, mis kahe nädala peale jagades teeb 100 eurot päevas. Selle raha eest saab Aasias, Aafrikas ja Kesk-Ameerikas luksust ja actionit küll ja veel.

Tere jälle,

mul on hea meel, et nii paljud on oma kogemusi ja arvamusi avaldanud sellele teemale. Asjatundjaid koos kogemustega on palju. Meie eelarve võiks siiski jääda kuni 1000 eurot ühe inimese kohta. Selle hinna sisse võikski jääda piletid edasi tagasi lennuga ning majutus, ideaalis veel hommikusöök ka sees. Sooja maad on muidugi raske leida jaanuar-veebruar sellise hinnaga eks ole, aga äkki ehk on midagi kuhugile veel soovitada? Meie jaoks ongi oluline nautida sooja, loodust ja vaatamisväärsusi:)))

Tänan!

Kindlasti on hulgi inimesi, kelle üheks elu unistuseks on olla üks öö Dubais Araabia purje 7 tärni hotellis ca 300 m2 sviidis 10 tuh $ eest, võibolla ka mitu ööd. Ise olen rohkem vastaspoole sõpruskonnas, kes saavad sama raha eest kaugmaadel eksootikat kogeda ja nautida koos seiklustega. Alanud vaidlus 2500 euro üle on sama eritahuline kui väita, kas Eestis inimene saab 100 € eest söödud kuu aja jooksul.

""Sooja maad on muidugi raske leida jaanuar-veebruar sellise hinnaga eks ole, aga äkki ehk on midagi kuhugile veel soovitada? Meie jaoks ongi oluline nautida sooja, loodust ja vaatamisväärsusi:)))""

Egle,

maakera on kahjuks juba risti-põiki läbi rännatud. Kõik riigid ja rannad on kenasti maakaardi peal kirjas. Ilmasaite maailma kliimakaardi ajalooga leiab ka igale maitsele. Nii, et loota, et siin tripi foorumis kolab keegi, kes omab infot mõne veel avastamata "hüpersuperodava" riigi kohta - no tule taevas appi!

Kui raha on 1000.- euri inimese kohta ja selle eest peaks veel PRAEGU ostma lennupiletid, siis jääb järele vaid "viimase hetke" pakett algusega Soomest.

Tip, ma ei ole propageerinud 10 000 asja, vaid soovitaks soovitajatel realistlikke hindu pakkuda. Inimene võib Eestis ka paarisaja euroga kuus hakkama saada(nii nagu mõni leht on kirjutanud) aga kas tegelikkuses ikkagi saab? Esmakordne mineja ei tea pooli asjugi, rääkimata, kuidas odavamalt majutuda või kus odavamalt süüa ja kui tal ongi raha ainult see samane 2500, siis võib juhtuda, et viimasetel päevadel peab nälgas istuma, et raha ikka transfeeridele jaguks. Veigo see 500 on suht ulme(ei väida et võimatu) aga nagu ma juba eelnevalt ühes teemas mainisin, eeldavad need eriti odavad asja veel lisakulusid, mida tavaliselt keegi ei taha kirja panna. Samuti ei taheta rääkida transfeeride kuludest kohapeal. Olen istunud kunagi ammu Arlanda lennujaamas 20 SEKi taskus ja lennuk jäi tulemata, mis mulle pileti tooma pidi, nii et tean väga hästi, mis tunne on ilma rahata reisil olla. Pigem on targem kasutajale soovitada kallimad mudeleid viidates ka odavamatele võimalustele, kuulutada aga püha tõda odavama otsa osas on natuke vastutustundetu. Egle, 1000 euri lennud ja hotell, ei ole mingi raskus leida, pigem peaks reaalselt vaatama kohapeal mineva kulude osas. Eriti tasub arvestada kas sellega, et inimestel on komme reisilt ka mingeid asju osta, olgu need siis kingid või oma tarbeks mõeldud asjad.