Kuhu minna 11 a. poisslapsega

Soov on minna esimest korda välisreisule 11.a. poisiga 2018 suvi või talv. Ta ise tunneb vaimustust Disneylandi osas Pariisis. See oleks siis suvel. On kellelgi kogemust, kas tasub minna? Milline on atraktsioonide kvaliteedi ja hinna suhe? Kui kaua peab järjekorras ootama? Veel nüansse? Teine reisivariant on meie jaoks soojale maale talvel. Kuhu soovitate esimest reisi teha? Kus oleks ka 11.a. jaoks midagi huvitavat (lisaks lebole rannas). Olen tänulik kui oskate nõu anda :)

Mina esimeseks reisiks küll Pariisi ei valiks, kui just suur frankofiil ja keeleoskaja ei ole. On sõbralikumaid, odavamaid ja eksootilisemaid kohti. Ka turvalisemaid. Kui moslemeid soov vaadata, siis sellekski on palju paremaid ja autentsemaid kohti.

Ükskõik milline suurlinn sobib. Me oleme lastega käinud igal aastal mõnes suuremas linnas, kas siis kogu perega või üks vanem + 1 laps variandis. Igal pool on lõpmatult tegemist ja vaatamist. 11a on nii suur ja huviline, et temaga võib käia tõesti ükskõik kus.

Pariisis oleme olnud, see on väga äge. Disneylandi jaoks ei jäänud aega :)

Moslemite vaatluseks on parim koht minu arust Istanbul. See on selline kultuuride virvarr, et teist samasugust Euroopast ei leia. Suur, täiesti üle võlli lastesõbralik, ajalooliselt põnev, odav.

Disneylandi asemel soovitaks iga kell minna Saksamaale Legolandi (jah, just Saksa omasse). Räägin Disneylandist küll ainult sõprade kogemuste põhjal aga need kes ise käinud, on rääkinud et seal kulub enamik aega sabades seismisele. Juunis Legolandis oli vist mõni üksik saba ca 10 min, ülejäänud lühemad. Kombineerisime reisi mägedes käimisega ja kuulsate losside vaatamisega. Lendasime Münchenisse, sealt rendiauto. Majutus enamasti booking.com kaudu.

Käisime 7a poisiga 2013 mai lõpp Pariisis ja Disneylandis. Mai lõpp oli siis natuke jahe ja aegajalt tibutas natuke. Riietusime soojemalt ja kiled olid kaasas ja nädala sees vist oli neljapäeval, Disneyland oli suht tühi ja saime külastada korduvalt kõiki atraktsioone. See polnud küll meie esimene reis välismaale aga siiani on see kindlasti poja jaoks kõige eredam.

Mina leian, et kui Disneyland on lapse suur unistus, siis miks mitte proovida seda täita.

Ühinen sõber kurgiga selles mõttes, et kui on üks soov ja saad selle asemel hoopis teise ja kasvõi parema asja (hõbesõrmuse asemel kuldkäevõru), jääb see esialgne soov ikka kummitama.

ma lähen oma 11 aastasega talvel taisse

Me lähme põrsastega Tongale.

Aitäh arvanuste eest :). Kui Disneyland kummitama jääb, siis oleks mõtekas ikka see valida jah. Muidu juhtub nagu maree kirjeldas. Kes oskab veel oma kogemusest nõu anda, millega Disneylandi puhul arvestada, et mitte ämbreid kolistada, Aitäh ka Legolandi viite eest, tutvustan ka seda mõtet talle.

11 a jääb ehk Legoland veidi titekaks?

Aga mõelge laiemalt , miks Pariisi? Julge hundi rind on rasvane!

Parimad Disney pargid on tegelikult Orlando, Anaheim, Shanghai ja Tokio.

Sooduspileteid on viimasel ajal üpris palju näha olnud.

Dubais on just avatud mitu lõbustusparki ja tuleb kogu aeg juurde...

Käisin lastega möödundsügisesel koolivaheajal Pariisi Disneylandis.Ilm oli jahe,vihma sadas.Kohalike sõnul oli vähe rahvast,minu arvates piisavalt palju,sest järjekorrad olid ikka pikad ja hakkas külm.Populaarsematel atraktsioonidel ooteaeg ca tund.Olime 2päeva ja ei suutnud ka veel kõiki läbi käia.Arvan,et kui see on lapse unistus,miks ka mitte minna.Disneyland on iseenesest vahva koht.Kindlasti ei tasu minna aga suvel,kui on palav ja rahvast palju. Siin käis läbi ka Dubai mõte.Vot seal oleme korduvalt käinud ja kuna seal tõesti tekib uusi meelelahutuskohti juurde nagu seeni pärast vihma,julgen Dubaid küll soovitada.Aga samuti pigem sügistalvisel ajal,kui suvepoole...