Kuhu minna mai alguses perega puhkama?

Tere, probleem pealkirjas. Ehk oskab keegi soovitada, kuhu minna perega maikuu alguses. Sooviks päikest ja randa. Plaanis teha emale sünnipäevaks üllatus ja võtta ta oma perega reisile kaasa. Puhkus oleks reisil esikohal. Ma ei suuda ise kuidagi sihtkohta valida, äkki keegi oskab soovitada! Kui sihtkoht leitud hakkaksin lendu ja ööbimist uurima. Ja muidugi aitäh kõigile ette:)

Piletite ja öömaja peale paigutaks max 7-8 tuh inimene + söök ja muud kohapealsed kulud. Muidugi oleks huvitatud ka soodsamatest pakkumistest. Kokku reisiks 4 täiskasvanut ja 4 a laps.

Siis soovitaks Vahemere piirkonna sihtkohti. Meie reiskorraldajatega Hispaania Costa de sol, Kreekast Kreeta saar.

Mina soovitan samuti Hispaaniat. Ideaalne koht,eriti veel mai algul. Benalmadena, Torremolino jne. Väga head kohad !

mai alguses? Kuna reis on emale mõeldud, siis peaks see tähendama nii sooja randa kui sooja vett ja head sööki? Millegipärast arvan, et Kanaarid peaksid soojemad olema, lennuaeg ainult natuke pikem. Türgi hakkab ka soojenema, nii et piiluge seda ka.

Mina läheks Türki või Tenerifele.

Mis on vilu? Vesi, jah, on veel jahe, aga Pirital ujumas kaivad saavad ka seal vette. Olen Turgi lounarannikul ujunud 1.aprillil, see aasta Louna-Hispaanias 1.mai (merevesi oli +18).

milleks võrrelda pealesunnitud võimalust ennast märjaks teha? Pole vist 10a eestis vees käinud ja ei kipu ka, milleks ma pean mingi alla 25 kraadi vette ronima? Kui inimene läheb sooja kohta, siis ta eeldab seal ka vee soojust. Talisuplejad käivad paarikraadises vees ka, vaevalt see tavainimesele mingit mõnu valmistaks.

Marks66 Teemaalgataja soovib päikest ja randa. Päikest saab mai kuus Türgis küll, kuid rannas vesi veel väga külm (alla 20C).

Tore on teada, et sinu ideaalne rannapuhkus on +18c veetemperatuuriga, kuid usu mind, enamustel inimestel ei ole... Ma muuseas olen Malagas ujunud 18 jaanuaril meres, aga rannapuhkuseks seda nimetada ei saa. Mis sest, et sai rannas telgitud 4 päeva.

Soovitus valida Egiptuse, kanaaride või Hispaania lõunaranniku vahel.

Ma ei raagi oma ideaalsest rannapuhkusest, sest sellist ei eksisteeri. Toin lihtsalt faktid, kuna lapsest saadik on mul vaike kiiks: kirjutan ulesse igapaevased ilmanaidud paigas, kus olen. Teemaalgataja tahtis paikest ja randa, temperatuurieelistustest ei raakinud, on olemas hinnaskaala. Punklile on ka +24 kulm, st. paljud kohad, kus on paike ja rand jarelikult ei sobiks talle.

Kui mängus ema sünnipäev, tuleks vast lähtuda sellest, mis talle enim meeldib ja millest tema huvituda võiks. Kui ema pole enam esimeses nooruses, siis vaevalt ta tahab nädala rannas ennast pleegitada. Madeiral on soe, saab ujuda, igal sammul loodust nautida või head toitu jne.

Madeirale ja majutuse 7-8k eest?

Tänan kõiki vastamast. Täpne koht on hetkel veel valimata, aga nüüd tean kuhu piiluda:) Madeirale oli just üks hea pakkumine 7k ringis, aga hetkel ei olnud raha veel vabanenud, et diil ära teha.

Madeirale saab Soome kaudu odavamalt kui Eestist, ma usun. Kokkuhoidu annab ka ise hotelli ja lennu broneerimine. Turismimess on kohe tulemas, sealtki võib miskit soodsat saada. Kes otsib, see leiab!

Jah, võib saada igasuguse hinnaga aga kui arvestada teemapüstitajat, siis ilmselt tegu rohkem mugavusreisijaga. Kui sa vaatad, mis hindadega ja ajakavadega eelmistel aastatel on olnud, siis ega sealt midagi odavalt leida ei ole. Seda enam, et pole teada kas mägedest ülesse alla traavimine seltskonnale üldse sobib. Turismimess on ka paras lollitamine aga loomulikult võib vedada. Ja läbi Soome laevaga, ei anna küll mingit kokkuhoidu, reisi mõttes rohkem kisub sinna miinuse poole.

Vaatan, et Türki teevad juba aprilli alguses reise, et siis nii ilm kui vesi külm sel ajal?

Nii olen asja uurinud ja meeldiks Barcelona, aga kas keegi oskaks mõnda sealset hotelli soovitada?