Kuhu minna perega mai alguses puhkama

Äkki keegi oskab soovitada kuhu minna 2 väikese lapsega mai alguses puhkama. Lennureis ei tohiks olla pikk, temperatuur vähemalt 25 kraadi, hotell mere ääres, rikkalik söök ja kvaliteetne hotell. Ringi ei plaani väga rännata, pigem tahaks täiuslikku puhkust mitmekülgses hotellis. Oleme käinud eelnevalt Türgis aga sellel aastal ei julge sinna enam minna. Välistame ka Egiptuse. Kõige toredam kui oskate soovitada ka hotelle.

Mis tähendab hotell mere ääres? Kui mõeldud seda, et kaks väikest last saaksid meres ujuda siis jääb valik üsna napiks. Vahemere ääres, Kanaaridel, Madeiral küll ei saa. Kui pikka lennureisi ka ei tohi olla, siis jääb ainult Iisreali Punase mere ranniku Eilat. Seal võib mais olla juba liiga palav.

Palun vaata allolevat kaarti. Selleks, et mai alguses oleks minimaalselt stabiilselt 25 kraadi sooja, meres saaks ujuda ja ei asuks liiga kaugel, peab see koht siiski asuma allpool 32-30 paralleeli. Vahemere temperatuuri osas poleks ma ka sel juhul liiga kindel. Sisuliselt ainus valik on Iisrael, kas Tel Avivi kant või Eilat (juba liiga soe).

Pidasin jah silmas, et hotellil oleks oma rand kuhu saab ujuma minna. Türgi hotellides oli nii ja ei teagi kuidas mujal on. Seepärast uuringi targemate käest :) Ja merevesi ei peagi lastele sobima, nemad hullavad basseinis.

Hea Aliisuh,

palun tee ikka ise oma kodutöö ära. Internetis on palju lehekülgi, kus on maailma ilmad erinevatel kuudel. Lennukaugus määra ise, võta mingi lennukompanii kodukas või mingi üldlennu aegade kodukas ja hakka sisse tampima alguspunkte ja sihtpunke. Siis saad teada ka omale sobiva lennuaja. Ööbimiskohad: ava booking.com ja hakka aga otsima. Kui leiad sobiva riigi, siis kindlasti leiad ka selle riigi turismiinfo lehekülje. Vaata ja tutvu ning otsusta.

Jõudu ja jaksu.

Hea Tafo. Aitäh asjaliku vastuse eest. Loodan, et saad järgmine kord oma küsimusele siit sama toreda vastuse. Peale selle, kui leidub minule sarnast pereema või isa siis ootan lahkelt teie soovitusi, kuhu lastega mai lõpus reisida va Egiptus, Türgi.

Veigo soovitus väga õige. Sel ajal rannapuhkust mujal garanteerida ei saa. Kui Egiptus on välistatud, siis on raske juhus.

Kanaarid muidugi kindel valik, aga arvan, et ka Hispaania lõunarannik on sel ajal juba piisavalt soe, Küpros muidugi, Madeira.

Hea Aliisuh,

point miks ma sulle kirjutasin, seisnes selles, et terve tripp on täis küsimusi "kuhu minna mais, juunis, perega, kahekesi, klassiga jne" Panin trip otsingusse "kuhu minna mai". Mitu lehekülge erinevaid asju tuli. Olen ka pereinimene ( lastega) ja suudan alati ise välja mõelda (siinjuures näen vaeva ja surfan trip.ee's). Loen foorumeid, otsin mujalt lisa. On juhuseid kus otsisin andmeid ühe riigi kohta, kuid siis leidsin midagi põnevat teisest riigist. Minu meelest on suht tobe küsida kuhu minna ja siis kui pakkumisi tuleb, hakata selgitama, et see ikka ei sobi, see on kallis, see on kauge, seal pole turvaline jne. See viimane lause ei käi küll Sinu kohta, kuid olen lugenud sellesarnaseid postitusi. Mõte selles, et püüa endas selgusele saada, kuhu tahad minna ja siis hakka täpsemalt uurima. Tahad mere äärde - vaata mis riikidega meri piirneb. Tahad head hotelli, ava booking.com - saad 10 eur - 4000 eur öö hinnaks. Ikka soovin jõudu ja jaksu. Head kodutöö tegemist :-)

Ma julgeksin öelda, et Kanaarid pole rannamõnude nautimiseks kuigi kindel valik. Vesi kipub olema jahedavõitu ja ka temperatuuri 25kraadi ja üle selle ei pakuta kindlasti iga päev:) Heas hotellis ja basseinis saab olema aga OK. Hotelle tasub otsida ikka ise - soovid on ju erinevad. Kontrollimiseks/uurimiseks kasutan mina booking.com, tripadvisor.com ja tophotels.ru kommentaare. Siiani ei ole oma valikutes pettunud.

Minu meelest on see tervitatav, et tehakse uuesti samu teemasid. Mida siis üldse enam siin küsida tohib? Nagunii on trip.ee selline koht, kus tihti on ainult 1-2 vastajat ja kogu lugu, teema kaob ära. Või siis on vastajaid, aga teema on aastast 2008. Minu soovitused on ilmselt need, mida sa isegi tead, kuid see-eest on see kindla peale minek: Türgi või Küpros. Valid hea hotelli ja naudid puhkust.

Mina soovitan Küprost, olen ise juba aprilli lõpus minemas, valisin Larnaca, kuna sinna saab ühe lihtsa ümberistumisega Kiievis. Hotellide valik on päris hea, kuid oma basseinide ja rannaga hotelli peaks valima keskusest väljas. Kreeka köök on väga hea, kuid ilmselt kõik hinnas hotelle seal ei ole, õhtusöögiks on kas hotelli restoran või lähedal olevad tavernad.

http://www.booking.com/hotel/cy/lordos-beach-larnaca.et.html?label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaD2IAQGYAQu4AQbIAQ_YAQPoAQGoAgM;sid=c0a785263f5c3ab8b28ccb830d683356;dcid=12;checkin=2016-05-03;checkout=2016-05-04;dist=0;group_adults=2;group_adults=2;group_children=0;group_children=0;highlighted_blocks=1723002_83253519_0_1;no_rooms=2;req_adults=4;req_children=0;room1=A%2CA;room2=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=8799ea708837ca980e853146149c65dfcc55647bX1;type=total;ucfs=1&

Soojakraade juba hetkel +25, ju see meri siis ka ujutav on http://www.accuweather.com/en/cy/larnaca/123769/weather-forecast/123769

Kui oled harjunud suvel Pirital ujuma kannatab mai alguses ka Vahemeres ujuda. Ilma ja vee poolest oleks esimene valik Küprosel Larnaka või Pafos, vesi kuu alguses 20-21 õhk 23-25. Kreetal pigem kraad madalam ja põhjarannikul Hispaanias veel üks kraad madalam.

Mina soovitan teile Hispaania lõunarannikut, Costa de Sol. Lend Malagasse. Kui lapsed hullavad niikuinii basseinis, siis ennast kannatab ehk ka merre kasta. Kui muidu olete karastatud ja Eestis ka juuli algul +19 kraadises vees suplete. Ma olen ise mai algul käinud põhja pool Hispaanias, Kataloonias, Tarragona kandis. Isegi seal suplesin natuke. Aga võite ka kuhugi mujale vahemeremaade lõunaossa ennast sättida. Kuhu aga saate odavamaid lennupileteid. Kreeta, Sitsiilia, Bari (Itaalias). Muidugi peate arvestama, et see ei saa olema selles mõttes rannapuhkus, et vesi on vannisoe ja veedategi päevi päikesevarju all lesides. Kui lepite sellega, et lapsed hullavad basseinis ja karastatud täiskasvanud kastavad end viieks minutiks merre, siis te ei pea pettuma. Minu meelest mai algus on ideaalne aeg Vahemere äärde reisimiseks. Ei ole veel liiga palav.

kitike, sa ilmset lähed ukraine ia-ga? kui vähegi viitsid, anna kunagi tagasisidet, kuidas lend ja vahemaandumine jne sujus. ise ei ole julgenud minna nendega, sest kriitika on korralik nende suunas (netis).

Jah, siit Adriaga Kiievisse, sealt edasi Ukraina Internationaliga, viimast lendu on siis alla 3H, märksõnaks kindlasti budget :)

Homeuser, ega sa Kanaari ja Baleaari saari ära vaheta? Mai algus Kanaaridel ikka väga soe, vesi ka soe. Päevatemperatuurid ikka pigem 30 kui 25, ka vesi vähemalt 21-22. Ise arvan, et väikeste lastega sel ajal Kanaaridel päike ehk liiga teravgi.

See ju põhja Tenerife kohta. Edelaranniku kuurordites jupi maad soojem. Ma ei tea, millisel Kanaari saarel ja millal ja kus täpselt sa viibinud oled, aga mais ei ole kindlasti ilm nii ja naa. No mägedes muidugi võib olla muutlik ja jahegi.