Kuhu oleks mõistlik reisida praeguses majandussituatsioonis?

Tere!

Tahaks teadjamatelt nõu küsida, kuhu oleks majanduslikult kõige ratsionaalsem reisida praeguses majandussituatsioonis, mil euro on langusteel?

Mõnele võib tunduda veider teemapüstitus, aga küsimus on ajendatud sellest, et kui sai 2013 lõpus Tais käidud, sai kohapeal vahetatud 1 euro 44 bahtiks. Hetkel on vahetuskurss Eestis juba selline, et 1 euro eest saab vaid 34 bahti. 4 kuud tagasi USA-s käies oli EUR-USD kurss veel meie jaoks enamvähem soodne, aga nüüd on euro-dollari väärtus praktiliselt üks ühele. Teisisõnu - kõik on meie jaoks kallim. Kuna nt Florida ja California on eestlaste sissetulekute juures niigi kallid piirkonnad, siis praeguse vahetuskursi juures sinna lähiajal pikemale reisile enam ei kipu.

Kuhu siis sellises situatsioonis oleks mõistlik reisida, kus eestlase jaoks puhkamine kallimaks pole läinud või läheb siusa odavamaks? Pean silmas just Euroopast väljaspool.

Aitäh juba ette nõuandjatele (ja jõudu kritiseerijatele, kes teemapüstitust tobedaks peavad)! ;)

Väga paljud valuutad on otseselt või kaudselt seotud dollariga. Seega on suur osa maailma riikidest läinud praeguseks meile kallimaks kui aasta tagasi.

Euroga on seotud selliste maade valuutad - https://en.wikipedia.org/wiki/International_status_and_usage_of_the_euro#Pegged_currencies Seega euro kursi langus ise pole nendes maades meie jaoks hindu tõstnud. Hinnad võivad olla muidugi tõusnud seoses kohaliku valuuta langusega dollari suhtes kui enamik kaupu imporditakse dollariga seotud valuutasid kasutavatest maadest jne.

Rändamiseks põnevaid riike on nimekirjas piisavalt. Rannapuhkuseks vms sobivad pigem Maroko ning osad Kariibi mere, India ookeani ja Vaikse ookeani saared.

1
0

Aga millised saared siis täpsemalt? Seda ma just teada tahaksingi :) Olen aru saanud, et kaks kõrvuti asuvat riiki või puhkusesihtkohta võivad olla täiesti erineva hinnatasemega. Olen palju uurinud, aga pole saanud head ülevaadet, millised riigid oleks eestlaste jaoks puhkuseks ideaalsed selles mõttes, et ei peaks üleliia sente lugema, aga samas kliima on hea ja puhtus, turvalisus, turistidele mõeldud teenused jm piisaval tasemel, et saada hea puhkuseelamus.

Saan aru, et nt Tai, Vietnam ja Filipiinid on võrdlemisi odavad? Samal ajal Maldiivid, Seišellid, Hawaii või suurlinnad nagu Hong Kong ja Singapur on vist hullumeelselt kallid?

Kuidas on teiste aktiivse rannapuhkuse jaoks atraktiivsena tunduvate riikidega - nt Puerto Rico, Mehhiko, Malaisia, Sri Lanka, Bali, Indoneesia, Kariibi mere saared, Kesk- ja Lõuna-Ameerika riigid jms? Kas vähemarenenud riigid nagu Kambodža ja Laos on juba veidi ekstreemsemat elamust otsijale ja seljakotireisijale? Jagage kogemusi, kuidas olete riikide ja sihtkohtade hinna-kvaliteedi suhtega puhkusel rahule jäänud! :)

0
0

Kuna küsimus oli selle kohta, et kus euro odavnemisega pole hinnad meile kallimaks läinud, siis sai vastatud just valuutakursist lähtuvalt. Üldiselt arvan, et hinnad on Tais, Vietnamis ja Filipiinidel hoolimata kõrgemast kursist ikka odavamad kui näiteks Martinique'il või Reunionis, kus kehtib euro ja hinnad pole seega tõusnud. Kallim kohalik valuuta odava riigi hindu meile märgatavalt ei tõsta. Kui enne maksis korralik lõuna 3 eurot ja nüüd 3.75, siis see ju ei tapa võrreldes saarega, kus lõuna maksab jätkuvalt 23 eurot. Kahjuks konkreetseid soovitusi rannapuhkuseks pole. Nendest euroga seotud saartest läheks ise tõenäoliselt Komooridele, aga kas seal rannapuhkust ka harrastatakse, seda ei tea. Tundub lihtsalt põnevam koht.

2
0

Vaidlen teema algatajale vastu, reisimine on läinud hetkel märksa odavamaks. Kõige suurem kulu lennupiletid aasia suunal on läinud eurodes märgatavalt odavamaks, mäletan kogu reisi eelarveid sellistes summades 2008-2009 aastal viimati.

3
0

Euroopast väljaspool

Esiteks Kogu Venemaa. Krimm oleks hetkel ilmselt nii odav kui huvitav siht. Ülejäänud Ukraina kah (ehkki see on juba Euroopa).

Siis Kaukaasia, Kesk-Aasia. Ma ise käisin eelmisel aastal Kirgiisias ja üle-eelmisel Tadžikis, mõlemad on omamoodi kenad, lisaks Usbeki ajaloolised linnad. Sõltuvad rublast, see on kõvasti kukkunud, seega võib ka seal hindade langust oletada. Aga need on nkn odavad, loe näiteks http://www.dailymail.co.uk/news/article-2149209/The-worlds-cheapest-lager-29p-pint--youll-travel-3-000-miles-Britain-sup-it.html

Iraan on alati hea valik - kui ise sinna ei oska, siis AIM reisid sügisel korraldavad. Ehkki võib ka omal käel.

0
0

Lihtsalt väike tähelepanek. Reisi maksumus on üsna otsesel moel korrelatsioonis ühe või teise valuuta kursiga ainult pigem siis, kui võtta valmisreis või võtta hotellide letihindu. Kui minna omal käel, siis sõltub "valuutakurss" ainult sinu nõudmistest, läbirääkimisoskustest ja eelkõige reisikogemusest. Nad raiped fikseerivad selle sinu juures väga hästi ära.

Üldiselt on täiesti kama, mis see ametlik kurss siis parasjagu on, sest omal käel reisides on see suures osas paljuski sinu enda määrata. Õlle või pool liitrit veini saad soovi korral sõltuvalt kohast n, n-1-, n-2 euroga,´ja seda ilma kvaliteedis kaotamata. Arenenud Lääneriikides (v.a. Vahemere rannik) selle loogikaga muidugi väga suuri laineid ei löö. Ja oma esimesel reisil kindlasti veel vähem.

Diani beach, Keenia

Nagu alati, on kõik ka siin suhteline. Keenia rannikukuurortites vaatamata nõudluse puudumisele hindu langetama ei kiputa, aga asju teades on seal praegu puhata nii 2x odavam, kui varem - ja seda vaatamata sellele, et šilling on euro suhtes aastaga ligi viiendiku kallimaks muutunud. Ühesõnaga, valuutakursi kõrval on väga palju muid asju, mis puhkuse maksumust mõjutavad. Nagu näiteks see, missuguse boda-boda juhi peale parasjagu satud (nendelt tuleb info majutuskohtade kohta) või midagi muud juhuslikku. Aga nüüd läksime vist täiega küsimuse eeldatavatest piiridest välja, sest ei mina ja paljud teised Trip.ee külastajatest ei kvalifitseeru ametliku statistika põhjal üldse mitte mingiteks reisijateks. Ostavad oma lennupileteid ise, otsustavad majutuse spontaanselt kohapeal ja kõik muu see jama.

4
0

Mauritius, Reunion

Aasia suurlinnades saab väga odavalt hakkama. Odavamalt kui Euroopas.

Kuid ma arvan, et sa mõtled üle, kui valuutakursi põhjal lähened reisisihtkoha valikule.

1
0

Ma arvan, et võibolla sai küsimus tõesti veidi segaselt püstitatud, ei tahaks liialt valuutakurssidesse kinni jääda, selle põhjal ei tee ju keegi (vähemalt mitte mina) reisiplaane. Need vahetuskursid olid lihtsalt näitena toodud, kuidas nt USA on eestlaste jaoks viimastel kuudel kallimaks läinud ja isegi Tai on veidi kulukamaks muutunud (kuigi on võrreldes Eestiga siiski soodne).

Tahtsingi nõu, millised sihtkohad tasub veel sihiks võtta, kui eesmärgiks on puhkus paradiisis, aga ei taha, et paari-kolme-neljanädalane kohapeal viibimine (lennupiletid hetkel arvestamata jättes) rahakotti meeletu augu sööks. Kuna nii palju kohti on maailmas veel avastamata, võtaks esimesena ehk sihiks kohad, kus kohapealne eluolu odavam või samal tasemel kui Eestis. Küll vanemana ja majanduslikult kindlustatumana saab ka peenemad ja kallimad kohad nagu Tahiti, Bora Bora jms ette võtta :)

0
0

Odav on ikka Aasias, eelkõige Cambodia, Vietnam, Laos, aga ka Malaisia ning ka Indoneesia väljaspool kuurorte. Hiina pole enam teab-mis odav, aga näiteks Hainanil on praegu üsna head majutushinnad, sest venelasi on 90% vähem kui aasta tagasi. Just tulin taas Vietnamist ja - puhas, odav ja ääretult soe ning sõbralik teenindus.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased