Kuhu piirkonda Pariisis hotell valida?

Tere! Olen nädalalõpuks Pariisi minemas ja mõtlen kahe piirkonna vahel kuhu hotell valida. Kas Montmartre või Champs Elysee? Montmartre hotelli juures on silt,et old town. mida põnevat on Pariisi vanalinnas teha? on ta Tallinna omaga sarnane, et ööelu seal? Olen esimest korda Pariisis ja sooviksin käia: Triumfikaared, Eiffelin torn, Moulin Rouge, Jumalaema kirik, ööklubid, shoppata, head söögikohad. Kumb piirkond oleks mugavam? Või hoopis mõni muu piirkond? kui oskate häid hotelle, põnevaid kohti jm soovitada siis ootan infot.

  1. Loe v sirvi mõni Pariisi raamat läbi! Pariis on nii suur, et "vanalinn" on seal üpris lai mõiste. Kõik, mis on vana linnamüüri sees, on "vanalinn", ja see on hirmus pirakas.

  2. Hotell võta kesklinna! Linnaosad (arrondissements) 1-6. Ei Montmartre ega Champs Elysee ei ole päris kesklinn, ja hotelli ma sinna ei soovitaks. Ise olime Ladina kvartalis St Germaini bulvaril, väga mugavas kohas.

  3. Põnevaid kohti, häid hotelle, söögikohad? Täpsusta veidi, mida ootad! Ja ikkagi on mõni raamat abiks.

Peaasi, et hotell jääks sisemisest ringteest sissepoole ning hotelli läheduses oleks metroo.Pariisis on väga hea, soodne ja arusaadav ühistranspordisüsteem (kui nad just ei streigi), seetõttu pole väga oluline ,et hotell on täiesti südalinnas.Uuri foorumit www.tripadvisor.com , seal on tuhandeid küsimusi, vastuseid Pariisi kohta ning väga head kommentaarid hotellide kohta.

Montmartre on selline vabameelsete piirkond, palju ennast myyvaid naisi, boheemlastest kunstnikke, taskuvargaid jne. Esmase Pariisikylastuse puhul soovitan otsida hotelli Opera lahedusest

Pariisis on väga hea, soodne ja arusaadav ühistranspordisüsteem

.. mis töötab ainult päeval. kui tahad ööklubides möllata ja üldse öist pariisi... siis on kesklinna hotell mugavam.

aga eks ole maitse asi, kas sama raha eest rohkem tärne või rohkem südalinn.

Esimesel korral vast jah kusagile Opera ja Ladina kvartali vahele. Samas arvesta, et Ladina kvartal on kõige enam turiste täis pakitud ja söögikohad on seal kah vastavad - st. enamuses mitte midagi head. Tuleb ka arvestada, et kesklinna hotellid võivad olla väga kallid ja toad ON väikesed. Ise olime viimati väikeses hotellis Moulin Rougest ümber nurga ;), st. Clichy bulvar oma sex shoppide ja muu sellisega oli sealsamas aga nad ei seganud meie elu vähimalgi määral. Metrood ei kasutanud seekord kordagi, käisime sealt jala terve Pariisi kesklinna läbi - Notre Dame ja Des Invalidesst kuni Eiffeli tornini - oligi hea kui sai pärast õhtusööki mõni km jalutada. Seega, ka Montmartre hotell pole sugugi paha mõte. Hotelli valikul on, nagu siin juba eespool öeldud, abiks Tripadvisor, kuid broneerimisel olen kasutanud kas Venere või HRS-i - viimati oli soodsam Venere. Ah jaa, eesti keeles on täiesti olemas ka Pariisi reisijuht - viimati oli müügil viru keskuse raamatupoes

Kui suured need vahemad siis seal üldse on? jala saab ladina kvartalist ilusti eiffeli juurde? vaatan nüüd sinna ladina -opera kvartalisse siis hotelle.

ladina kvartal on hotelliks imehea koht. ei ole lärmakas, õigemini - seal on vaikseid nurgataguseid küllalt.

opera on oluliselt mujal, aga kah hea.

jala saab ladina kvartalist ilusti eiffeli juurde? saab, aga tykk maad on minna. kui kõndida meeldib, siis miks mitte, Pariis on päris ilus. aga tegelikult ikkagi

LOE MÕNI RAAMAT LÄBI ja VAATA KAARTI KA. KASVÕI NETIST. google +paris +map.

ladina kvartal on hotelliks imehea koht. ei ole lärmakas, õigemini - seal on vaikseid nurgataguseid küllalt.

opera on oluliselt mujal, aga kah hea.

jala saab ladina kvartalist ilusti eiffeli juurde? saab, aga tykk maad on minna. kui kõndida meeldib, siis miks mitte, Pariis on päris ilus. aga tegelikult ikkagi

LOE MÕNI RAAMAT LÄBI ja VAATA KAARTI KA. KASVÕI NETIST. google +paris +map.

Minu hotellisoovituse leiad siit. http://trip.ee/node/36201 Marais kvartal, metroo üle tee, piirkonnas väga palju söögikohti ning Notre-Dame 10 minutise jalutuskäigu kaugusel. Olen olnud ka Opera kvartalis, kuid Marais meeldib rohkem. Mis puudutab jalgsi käimist, siis kunagi olen minagi Notre Damest Eiffeli tornini jalutanud, kuid see on ikka pikk kõndimine. Korra võib seda teha, kuid oluliselt lihtsam on ikka pikemaid otsi metrooga katta. Ja kui pikemalt linnas olla, siis kaotab see mööda Seine kallast edasi-tagasi litsumine oma võlu. Ning kui tahad näiteks La Defense's käia või lihtsalt õhtuks minna Champs-Elysees'le jalutama, siis tasub ikka võtta metroo. Pealegi pole see üldse kallis.

Ma olen võibolla veidi jonnakas :) aga kui vähegi võimalik, soovitaks jala liikuda. Miks? Niimoodi lihtsalt näeb oluliseltlt rohkem kui metrooga. Metrooga sõidad ainult ühe vaatamisväärsuse juurest teiseni ja vahepeal vahid pimedust või mõne neegri kukalt. Ma sõitsin esimesed korrad ka metrooga aga tõelise kaifi Pariisist sain alles nüüd, jala liikudes. Pariis ei ole ainult Notre Dame, Eiffeli torn ja triumfikaar, on väga palju ilusaid kohti ka väljaspool reisiraamatus kirjeldatud raame ja metrooga liikudes neid lihtsalt ei näe. Võibolla on see veidi banaalne, kuid Pariisil on oma, eriline aura, mis eristab teda paljudest teistest linnadest ja kui sa pole tema tänavatel mõned päevad hulkunud, sa seda lihtsalt ei tunneta. Ja kui tee peal väsid, võid alati sisse põigata mõnda kohvikusse ja kosutada end klaasikese veini või pernod`ga ja vahtida lihtsalt mõõdakulgevaid inimesi. Seda varianti kasutasime ka meie korduvalt :) Aga jah, vahemaad pole seal muidugi väikesed, nii et õhtuks peate arvestama vähemalt ümmarguste jalataldadega.

Mina võtaks Etap-hotelli mõne metroojaama läheduses (ca 50 EUR kahene tuba dushiruumi ja peldikuga). Broneerida saab internetis ja maksma peab siis, kui saabud. Neid Etappe on seal suurem hulk ja kui on huvi mööda linna ringi joosta, siis ajab Etap asja igati kobedalt ära. Neid Etappe võib ka vahetada (bronnid iga öö erinevasse linnaossa ja tuld!) Mööda tuntumaid vaatamisväärsusi sõitsime kohaliku jõetrammiga (8 EUR päevapilet). Oleneb, kui palju on aega Pariisis viibida- sellest sõltub, palju raatsid aega kulutada transpordile. Kiireim on metroo, aga on ka piisavalt bussiliine. Ümmargused päkad saad surmkindlalt, nii et rõhuda tuleb jalatsite mugavusele.

AL kas sa palun ütleks mis oli selle "väikese hotelli Moulin Rouge`st ümber nurga" nimi?? Aitäh.

mina tulin just teisipäeval pariisist ja meil oli tagasihoidlik kahetärni hotell 2.-s arr-s. öö maksis 65 euri. leian, et see oli väga hästi saadud, sest olime ikka väga kesklinnas, kohe grand boulevardsi lõpus. aga mis jalutamisse puutub, siis on küll võimalik kõik vaatamisväärsused läbi jalutada. mina soovitan just enamus ajast jalutada. meie olime veel koos aastase lapsega ja pühapäeval oli väga tuuline ja vihmane, aga mina sain ikka pariisist sellise elamuse, et oi-oi-oi :) mis sinu küsimusse puutub, siis ma vist eelistaksin champs-elysees piirkonda, oleneb muidugi ka su reisi eesmärgist. montmartre on ööeluks kindlasti parem. kuna me olime lapsega, siis ise ööelu seekord eriti nautida ei jõudnud, kuid moulin rouge'i nägime ikka tuledes ära. aga üldiselt hotelli valides soovitaksin jah 1.-4. arr., eriti kui plaanis palju jalutada või siis latin quarter või montmartre, kuid nagu juba varem mainitud, peamine on metroojaama lähedus, siis saad igale poole. meie kasutasime ka seda varianti, et sõitsime metrooga kuhugi kaugemasse punkti (näiteks eiffeli juurde) ja siis jalutasime tagasi ja vaatasime teepeale jäävad vaatamisväärsused ära või vastupid, et enne jalutad ja siis metrooga hotelli tagasi. aga metroo on küll muidu jah lihtne ja üsna soodne.

to pariisist tulnu ja teistele:

PALUN nimetage ikka hotellide nimesid ka kus peatusite :( :)

Minagi siis Pariisi minemas ja hetkel otsin sobivat hotelli. Ei ole leidnud ühtegi kahetärni hotelli mis asuks 1-2 arrondissements piirkonnas. Praegu on ainsana jäänud sõelale kolmetärnine 89 eur/öö eest hotell arrondissement 2-s. Ega see ju teab mis kallis ole, aga tahaks teada, kas siis tõesti rohkem variante ei ole kui see üks. Olen otsinud Venere.com, Booking.com, Hotels.com ja Tripadvisori lehtedelt, otsinguga nendest kõige kesksemaid kesklinna hotelle küll ei leia, mis oleks alla 3 tärni ja alla 89 euri. Tegelikult oleks väga meeltmööda ka Moulin Rouge piirkond, aga ei ole sealses piirkonnas ka ühtki asjalikku hotelli leidnud.

Royal Fromentin oli selle hotelli nimi. http://www.hotelroyalfromentin.com/ Samas polnud ta ka midagi erilist, et sinna tagasi tahta - hind oli kirves(Rägbi MM + rõivamess) ja hotell ise väga tagasihoidlik. Aga ta vastas meie põhikriteeriumitele, s.t. oli puhas ja vaikne - tõsi küll, seinad/uksed kostsid kohutavalt läbi aga meil olid vaiksed naabrid.:) Tee peal hotellst Lafayette kaubamaja poole on ühe nurga peal üks väike restoran nimega "Bistro des deux Theatres", mida kõigile soojalt soovitan. Seal saime ka oma reisi parima õhtusöögi. Kõik oli nii hea(viinamäeteod!! mmm), et jätsin isegi tsheki alles ja nüüd saan täpseid kontaktandmeid jagada :) 18 Rue Blanche, tel 0145264143. Telefon on selleks, et helistada:), sest kl.7, kui restoran avati ja kui meie sinna jõudsime oli alles ainult üks vaba 2in. laud ja nii pidavat olema pea alati. Head reisi ja head isu!

googlest hotels cheap paris... annab kindlasti igasugu tärnidega hotelle. või loe lonelyplaneti foorumit. suured broneerimis-saidid ei tunnista pisikesi perehotelle tõesti, sest nad ei paku internetis bronnimist - tuleb helistada ja tuba kinni panna.

IBIS keti hotelle on üle linna ja ka sinu poolt soovitud piirkonnas ja eelarvega.

Hotelli nimi, kus peatusime, on Hotel Baby www.hotelbaby-paris.com Kuid nagu varem mainisin, on tegemist suht tagasihoidliku hotelliga. Toad ja vannitoad on väga pisikesed. 65.- EURiga saab, kui peatud vähemalt 3 ööd. Mina broneerisin otse hotelli kodukalt, maksin ühe öö ette ja ülejäänu kohapeal. Meil vedas, sest me broneerisime kahese toa, kuid saime sama raha eest peretoa (ma ei tea, kas oli põhjuseks see, et meil oli väike laps ja palusime lapsevoodit või polnud neil lihtsalt rohkem kaheseid tube). Seega jäin mina väga rahule. Tuba koristati iga päev (puhtad rätikud, prügikastid tühjaks jne.) Lifti seal pole ja trepp on kitsas keerdtrepp, kuid saime siiski hakkama ka käru vedamisega :) Veel üks asi, millele tähelepanu juhin, on, et kohe hotelli kõrval ja ka natuke eemal töötavad prostituudid. Meid nad ei seganud, aga keda selline asi häirib, siis ei soovita sinna kippuda, sest neid oli seal ikka üsna palju ja praktiliselt igal ajal (nii pühapäeva hommikul kui esmaspäeva õhtul, nädalavahetusest ma ei räägigi). Netist ma väga positiivseid kommentaare selle hotelli kohta ei leidnud, kuid meie jäime väga rahule. Julgen soovitada neile, kellele on tähis asukoht ja soodne hind ning ei vaja erilist mugavust ja luksust, vaid lihtsalt voodikohta ja pesemisvõimalust.