Kuhu saab vaktsineerimata inimene?

Kuhu saaks praegu reisida inimene, kui ei ole vaktsineeritud ja samas ei ole ka mingeid üleliigseid piiranguid?

Peaaegu igalepoole saab ka testiga. 

Ise tulin just HIspaaniast, sobis ka antigeeni test ja kohapeal piiranguid ei olnud. 

Just praegu lugesin ka seda artiklit: https://sobranna.postimees.ee/7353013/neli-talvepuhkuse-sihtkohta-kuhu-saab-reisida-ilma-pcr-testita#_ga=2.214309975.1396781340.1633270344-1978686169.1584622224

Mehhikos läks Cancun ja sealne Quintana Roo piirkond tänasest rohelisse, mistõttu isegi siseruumides maski kandmine vaid soovituslik: https://coronavirus.gob.mx/semaforo/ Ainsana tuleb ühistranspordis kanda. Ka riiki pääseb ilma testita. 14 päeva keskmine Mehhikos hetkel 92, Quintana Roo osariigis 7.

Tansaaniasse saab ilma vaktsineerimata, aga vaja on test 96h enne sisenemist. 

Ei ole mingeid piiranguid.

Miks peaks oktoobris 2021  inimene, kes soovib reisida, olema ikka veel vaktsineerimata?

Kui praegu keegi meditsiinilist põhjust ei näe, siis on midagi ikka väga valesti.

Keegi on kavalalt eelmise kommentaari kustutanud, ju hakkas piinlik.

Ma kopeerin siiski selle kustutatud postituse ka, on arusaadavam.

[

tohoh

](https://trip.ee/user/7312845)

[

Täna 13:24

](https://trip.ee/foorum/uldfoorum/kuhu-saab-vaximata?#comment-442841)

1

1

Miks peaks inimene, kes ei soovi reisida, ennast  vaktsineerima ? Võiks ju nii küsida. Vaktsineerimisel peaks ikka olema meditsiiniline põhjus, mitte mingi reisimine.

Istu, kaks!

n37, tohoh, VäikeLotti jt. 

Jätame palun meditsiini ja viroloogia nende inimeste pärusmaaks, kes seda on ülikoolis õppinud ja omavad võimet asjadest süviti aru saada ning erinevaid fakte omavahel seostada. Uskuge või mitte aga maailm ei ole nii lihtne kui vahest vaid Google või Facebooki põhjal arvata võib. Meditsiini õpitakse ülikoolis vähemalt 6 aastat, seda mõne foorumi lugemisega ei asenda.

trip.ee on reisifoorum, siin me räägime reisimisest mitte ei aruta koroonaviirusega seotud maailmavaadet ja ei pane diagnoose.

Seega -- kui keegi tahab võtta sõna koroonameetmete õigsuse, viiruse olemuse  ja viiruse leviku teemal, siis palun teha seda oma pärisnime all ja märkida ära ka omandatud akadeemiline haridus. 

btw, minul on inseneriharidus ja ma meedikute arvamuses kahtlema ei kipu. Ning ka oma erialalt tean, et sageli võtavad kõige valjemini ja enesekindlamalt sõna inimesed, kes kõige vähem asjast aru saavad aga kes samas enesest kõige rohkem arvavad.

Over and out.

Inimeste vaktsineerimise eesmärgiks on nakkushaiguste ennetamine. Poleks vaktsiine, maadleks me ikka rõugetega, lisaks lastehalvatus, leetrid, mumps, läkaköha, hepatiit, punetised, difteeria, malaaria. Kindlasti midagi veel. Isiklikult läksin Covidi vastu süsti saama esimesel võimalusel. Põhjusi mitu. Kui haigestun, põen haiguse ilmselt kergemini läbi, vanust on ka, jään ellu, saan veel reisida. Ja kui reisin, ei soovi asjatut peavalu - siin test, seal test, järeltest, test igaks juhuks. Kõik testid veel minu rahakotist. Selle raha eest saab järgmise reisi.

Varsti ei pruugi ei vaktsineeritud ega vaktsineerimata meie väikese Ida-Euroopa riigi kodanikud kuskile enam saada. Nii, et kiirustage kodanikud: 

https://www.schengenvisainfo.com/news/eu-health-agency-suggests-more-restrictions-on-travellers-from-germany-baltic-states-romania/

Oleme kaaslasega selle aasta jooksul käinud vaktsineeriMATA läbi 15+ riiki üle maailma ja 90% kohtades pole isegi PCR testi kontrollitud. Ehk  pole mõtet seda meedia hirmutamist karta ja hetkel saab reisida vabalt. Mis sihtkoht mõttes on? Ehk saan nõu anda :)

Sugram. Ära aja valet juttu. Jutt käib, et ei soovitata siia tulla. Varsti tõstavad hotellid ja kohvikud jälle kisa, et kedagi pole ja tahavad abi riigilt. Samas ei täida paljud riigi nõuet kontrollida COVID-passe ja kanda teenistujatel maske. Mingit abi neile. Ja üldiselt võiks Trip.ee toimetaja lõpetada vaktsineerimata reisimise teemad  ja nende reklaamijate sõnavõtud.

See, et Eestis on Euroopa kõrgeim nakatumine ja üks madalaim vaktsineerituse tase, ei tee mind küll optimistlikuks, et talvised reisiplaanid kindlasti teostuvad. Ka eelmise aasta oktoobris olid veel enamused riigid lahti. Nii EL kui ka muudel riikidel on vabad käed muuta sisenemise tingimusi ja kui neil endal ka hakkab olukord kehvemaks minema, võetakse just need 2 näitajat aluseks, mille alusel riike lahterdama hakatakse. Näeme, milline US otsus tuleb, keda ja mis alustel riiki hakatakse lubama. 

See, et PCR  teste riigid alati ei kontrolli, ei tähenda seda, et neid ei võida kontrollida: lennureisi puhul kontrollitakse seda esimeses lennujaamas ja ega rohkem polegi vaja kontrollida. Samuti ei kontrollita ju EL sisepiiridel ID kaardi olemasolu. Ja kui me ühistranspordiga sõidame, ei ole ka ju alati ukse peal kontrolli, lihtsalt korralik inimene täidab ühiskonnas kokkulepitut ja reisides on ka jamad suuremad, kui see, et bussis jänesena vahele jääd.

Ma isiklikult tahaks küll lugeda seda 15+ külastatud riikide nimekirja, arvan, et neid huvitatuid on rohkemgi. Reisikirja-blogi ja memuaare sooviks ju ka, seda võimalusel.Kas kõik 15+ riiki said läbitud 1e.tripi sees, kas alguspunkt oli Tallinnast või lähiriikidest? Olen aasta jooksul teinud mõned minekud- tulekud, ikka olen pidanud midagi tõendama- näitama, sestap need küsimused. Ajutreeninguks paar elulist, natike juriidikasse puutuvat situatsiooni. Saabute hotelli, lauas näitate neg. testi tulemust, linn , piirkond meeldib, jääte 3-4 päevaks. Kas testi tulemuse möödudes, olgu selleks 48 või, mis iganes tundi, on hotelli omanikul õigus Teid välja tõsta? Olete eelnevalt broneerinud 7-ks päevaks näiteks ühe Jaapani autotootja nimistusse kuuluva A segmeti kuuluva toote, lisanud lisatasu eest ühe juhi ja rendifirma kontoris tabab Teid tõdemus, peate aja möödudes saatma-tooma uue neg. testi. Kui ei täida nõudeid, siis kas  firmal on õigus autot tagastades, lisaks kinni pidada 2-e päeva raha , milleks on viimine- toomine desinfitseerimisse, ehk 2+22 raha + 280 täis deso eest? Kuuldub ajuraginat ja Google serverid on kuumaks aetud! Lõpetuseks üks juriidiline mõttetera " Mida rohkem on seadusi, seda enam on võimalusi neid tõlgendada!" Aga edu reisidel!

Millistes riikides on autorendiks vajalik vaktsineerimise tõend? Kindlasti võib olla neid, aga huvitabki, et kus asi selleni on jõudnud :) Enamasti on info selline, et ühistranspordis võetakse nõuda maske, tõendeid jne, aga oma seltskonnaga (vahel vaid pereliikmetega) eraldi sõidukis viibides probleeme ei ole.

Hotellides sõltub süsteem riigist. Enamasti küsitakse paberit hotelli registreerudes. Kui riigis on piirangud toitlustusel, siis on vajalik ka kehtiv paber seniks kuni tahad hotellis süüa. Eestis vist nendes hotellides, kus hommikusöök enamasti hinnas, ilma kehtiva paberita pikemaks ajaks tuba ei saa, sest keegi ei viitsi hommikuti kontrollida, kas paber on olemas. Austrias saad vajadusel kasvõi iga hommik uue tasuta testi teha ja sööma minna. Aga osades riikides nagu Portugal on paber reaalselt vajalik vaid hotelli saabudes. Kui vahetad hotelli, siis on uut paberit vaja. Muidu võid rahulikult elada mitu kuud.

Mis Portugali puutub, siis alates 1. oktoobrist kadusid neil paljud  piirangud (vaktsineerituse tase juba üle 90%) ja enam hotelli sisse registreerimisel vaktsineerimispassi ega tõendit ei küsitud. Viibisin  seal 28. septembrist 5. oktoobrini. Sõitsime ringi ja iga õhtu oli uus hotell. Alates 1. oktoobrist tõesti hotellides enam paberit ei küsitud.

Riiki sisenemiseks on aga ikka vaja.

Huhh, lugesin mitu tundi Sri Lanka kohta. Lugesin välja, et täielikult vaktsineeritud inimene saab Sri Lankale lebolt jne. Aga kuidas on läbipõdenutega. Ei saa päris täpselt aru aga kuidagi tundub, et pool aastat peale haiguse läbipõdemist on inimene just-kui kõige ohutum kõige suhtes, mis koroonaga seotud. Et kas läbipõdenutele on siis vähem privileege kui vaktsineerituile, kuigi nad ohutumad. Ei mõista seda loogikat... Ehk kellegil on seda laadi infot Sri Lanka kohta ja üldiselt.

Vaktsineerimata inimene saab hästi mugavalt vaktsineerima minna :)

Kas keegi kursis, kas Eesti kindlustusfirmad pakuvad vaksineerimata inimestele covid kaitset?

craft, näiteks swedi reisikindlustuse tingimused https://www.swedbank.ee/static/pdf/private/insurance/travel/conditions_travel_EE_20210506_est.pdf

ütlevad, et kui saad enne reisi negatiivse testitulemuse kehtib covid kate reisi esimese 30 päeva jooksul.