Kui kindlalt tunnete end reisides arvestades maailmas toimuvat?

Kui kindlalt tunnete end hetkel maailmas reisides ja reisiplaane tehes?

Üldse ei tunne kindlalt. Islamipessa ei taha ja Euroopas jamad. Plaanisin Türgit talvel külastada, lihtsalt, et kuidas seal on, kui turiste pole, hotellid odavad ja ikkagi soojem kui samal ajal meil, aga praegust olukorda arvestades pole tahtmist enam.

Arvutage välja tõenäosus normaalsetes riikides (s.t. mitte Süürias, Afganistaanis jm) reisides sattuda terrorirünnaku ohvriks ja küsige uuesti. Tunnen ennast täiesti rahulikult- kui nii väikese tõenäosusega satun ohvriks, siis samal hetkel hakkan uskuma kõrgema võimu sekkumisse ja lepin toimuvaga :D

Lähis-Itta praegu ei läheks. Mujale poel hirmu minna. Praegu istun Arlandal, ootan kojulendu. Siin polnud turvakontrollis lõhkeainejääkide otsimist nagu äralennul Tallinnast, kus testiti asju, riideid, käsi. Tundub turvaline. Ohtlikku intsidenti sattuda on ka Eestis.

Tunnen end sama kindlalt kui varem. Ehk isegi natuke kindlamalt vaadates hambuni relvastatud politseinikke tänaval. Terrorioht on reisimise tavaline kaaslane olnud terve 20. ja 21. sajandi. Selles mis praegu toimub pole midagi uut ega eriskummalist. See kõik on varem olnud ja jääb meie saatjaks ka edaspidiseks. Praeguse olukorra eripära on selles, et skandaalinäljane hirmutav meedia on inimesele nii nahavahele pugenud, et tavaline meediatarbija ei pruugi aru saada seda mis tõsi ja mis lihtsalt kollase ajakirjanduse poolt üle võimendatud. Seda eriti metsade ja mägede taga maailma ääremaal asuvas Eestis. Ja alati, kui kaine mõistus otsa lõppeb, võib appi võtta Urmoo poolt soovitatud statistika. Statistika ei valeta.

Aga mõõdukas ohutunne on ilmselgelt elulise tähtsusega. See hoiab meeled erksad ja silmad lahti. Jamadesse pole mõtet vabatahtlikult ronida ja parem karta kui kahetseda. Kõhutunne petab väga harva. Ning kõike mida internetis kirjutatakse või jutuubis näidatakse ei maksa tõe pähe võtta.

NB! Kõrgemat võimu ei usu. Kui selleks pole just rahvas (EV põhiseadus § 1) ;)

Ei tunne üldse kindlalt, pole varem hirmu tundnud kuigi olen pool maailmat läbi reisinud. Nüüd on reis jälle tulemas, läbi Qatari. Mis seal ikka, lennukis paar veini sisse ja küll see hirm kaob.

Kui korra pisik sees, ei siis pidama saa. Reisiplaanide tegemisel olen kindlasti ettevaatlikum ja uurin taustainfot rohkem, kui varem. Ühinen 100% johhaidii arvamusega.

Türgit praegu väldiks - ISIS tegutseb ja võib-olla lasevad venelased kättemaksuks "kogemata" mõne reisilennuki alla.

Samuti tundub, et mu plaanitud autotripp kagu-euroopasse jääb ära, kuna see on üle ujutatud põgenikega.

Isiklikult arvan et Türgi on tänases maailmas üks turvalisemaid reisisihtkohti.

ISIS on olemas ja tegutseb või valmistub tegutsema sisuliselt igal pool maailmas. Aga erinevalt näiteks Egiptusest või Lääne-Euroopast pole nad Türgis eales ühtegi turisti puutunud. Ja ei puutu ka edaspidi.

Sellel on lihtne põhjus. Hetkel on neil Türgi valitsuse vaikiv heakskiit Süürias tegutsemiseks, mis ongi tegelikult nende eksistentsi alus. Aga kui nad Türgi turismitööstuse kui riigi olulise sissetulekuallika ära nulliksid (selleks piisaks ühest rünnakust turistide vastu), siis oleks selle organisatsiooniga sisuliselt asjad ühelpool. Ja nad teavad seda.

Oht et venelased mõne Türki reisivate lääne turistidega reisilennuki alla lasevad... Võiks ju teada, et ei Lääne-Euroopast ega Eestist Türki lendavate lennukite marsruut ei kulge üle Venemaa, ega isegi mitte üle Ida-Ukraina.

Cragum, on sul selle "Türgi vaikiva heakskiidu" kohta mingeid linke/materjale jagada? Tahaks natuke seda tausta/versiooni lugeda, et miks selline seisukoht Euroopa riigi poolt.

Dante, www.google.com Sealt peaksid leidma piisavalt infot. Näiteks nafta ostu ja relvade tarnete kohta.

tüüpiline, kui midagi öelda ei ole, siis naeruvääristame teist. Iga vähegi poliitikat jälgiv inimene saab aru, et Türgi toetab igati Assadi vastu vöitlevaid sunniite, sellest ka Vene lennuki allatulistamine, sest need pommitasid Türgi poolt relvastatud ja toetatud grupeeringuid. Isist on Türgil lisaks vaja, et keegi kurde ohjeldaks, sest nende edu korral Süürias, kanduks vöitlus varsti Türgi territooriumile. Kes tahab natuke end kurssi viia Süürias toimuvaga, siis siin on selleteemaline kirjatükk : http://www.poliitika.guru/isis-ja-suuria-loputu-soda/

Naeruväärne on see, et lükatakse ette hulk segaseid väiteid ja kui keegi palub täpsemat infot siis visatakse link Googlele ja öeldakse, et otsi ise.

Märksõnad said kenasti ette antud ja kui googeldada nt. "turkey isis oil" siis tuleb päris hea hunnik artikleid.

Naeruväärne on see, et mõni nii saamatu on.

Väitluse elementaarsed reeglid - oma väiteid pead vajadusel tõestama ise, kui seda ei suuda on nende väärtus null. Aga see on teine teema. Ma lõpetan siin, et mitte seda tänuväärset teemat lörtsida.

Tänud Norsu, väga hea link - põhjalik ülevaade/analüüs algusest lõpuni. Sain palju targemaks selles osas.

Saamatu olin mitte seetõttu, et ma Google'it kasutada ei oskaks, vaid seepärast, et saada kiirelt kätte see õige sisu, ülevaatlikkusega ja soovitusreitinguga artikkel. Kui iroonitseda, siis ega üldiselt pole ka Tripi foorumit vaja, kõik saab ju Google'ist kätte.

Kuna mulle endale meeldib Kagu-Aasias aeg-ajalt ringi tiirutada, siis mõtlesin natuke otsida infot, et kuidas sealne islami kogukond suhtub sellesse, mida usuvennad Lähis-Idas korda saadavad. Hetkel tundub mulle endale, et pigem ähvardab radikaalse islamiga kaasnev oht ennem Kesk-Aasiat (endine NL), kui Kagu-Aasia piirkonda. Aga eks nüüd Malaisiasse taaskord minnes saab rohkem taustainfot.

Igal hetkel on tunne, et just NÜÜD on kõik täiesti pekkis ja maailm hukule minemas.. Kui seda uskuda, ei saaks üldse midagi teha või mõelda. Nii et ma mõtlen üsna samamoodi nagu Johhaidii esimene sissekanne.

Eile just arutasime järgmise suve reisi, mis läheb läbi Istanbuli Aasiasse; turvalisus ei tulnud üldse teemaks. Kui on vaja, siis tuleb minna.

Järgmise suve ... järgmise kümnendi ... kui ikka reisile lastakse sind ...

Minu jaoks pole täna asjalood reisimise osas sugugi erinevad aasta või ka 5 aasta tagusest ajast. On kohad, kuhu ei läheks ka siis kui peale makstakse ja on teised kohad, kuhu minekul ei mõtle poolt minutit ka isise või ülejäänud terroristide peale. Nendest tunduvalt rohkem segavad reisimist streigid, lendude hilinemine, pankrotid, pagasireeglid, kallid piletihinnad, vähene vaba aeg jne. ;)

Loona, mõhhh...? Mõnda reisi peab planeerima pool või kolmveerand aastat ette, muidu ei õnnestu.