Kui ohtlik on hetkel Mehhikos?

Kuna olen ise lähiajal Mehhikosse minemas ja sain just infot ühe tuttava käest, et seal on väga ohtlik hetkel, mõtlesin et küsin üle neilt, kes on just Mehhikost tulnud. Milline on teie hinnang.

Kuuldavasti on eelmisest nadalast alates narkokartellid kuulutanud soja politseile ja koik on absoluutselt politsei kontrolli alt valjas...narko kartellid votavad pantvange ja omastelt raha kysides ja avastades, et tegemist ei ole mitte rikaste ameeriklastega voidakse neid julmalt piinata ja tappa....lihtsalt jargmistele hoiatuseks....hispaanias olevat palju mehhiko uudiseid ja koik vaga halvad, eriti just mehhiko pohja osa -tijuana, ciudad jerez(chihuahua osariik) kohta,kus narkokartellid,kes ameerikasse viivad narkot, praegu soda peavad....Mehhikosse voib ainult minna organiseeritud reisile kuskile suletud turismikuurortisse (playa del carmen ja cancun, cozumel)kus on rahulikumad piirkonnad,kuigi ka seal olevat mu tuttavate sõnul olnud intsident..leiti 10 inimese pead (ka narko kartellide tulemus) piikide otsa torgatuna hoiatuseks....

Tekitas pisut kõhedust, seega oleks väga hea kui keegi, kes just seal käinud oskab natuke Mehhiko ohtlikust kommenteerida.

Ette tänuklik!

Ärge tehke nalja. Aga alati õnneks kohapeal rahulikum, kui meedias paisutatakse...

3 n2dala jooksul ei ole m66da mehhikot reisides midagi ebameeldivat kohanud. pthui-pthui..

kuigi pidime Chiapasi maakonnas (teel San Cristobalist Palenque´isse) päeval kella 2-poole kolme vahel ka n.ö köiest läbi sõitma. Suvalises kohas mägiteel peeti kinni KÕIK autod, olenemata, mis rahvusest inimesed sees olid ja võeti raha. Kumminuiaga kutid olid teel, kedagi mööda ei lasknud ja päris palju mehi-poisikesi, naisi-lapsi teeääres vaatamas-ootamas. Kui me maksmata edasi sõitsime, võeti kohe raadiosaatjatega ühendust ja paar-kolmesaja meetri pärast olidgi köiekutid teel. Meil vedas, sest roolis olnu võttis eessõitjale (kes oli maksnud korralikult) nii sappa, et lihtsalt meiepoolne mees oma nööriotsa nii kõrgele tõsta ei jõudnud, et meid takistada. Oli kõhedusttekitav, sest siiski päevaaeg ja iga järgmise kurvi tagant võis jälle miskit teele tekkida. Kilomeetreid eemal vedas ka põlvepikkune poisike oma köie teele (ei ulatanud autost ülegi tõstma, kuid lahti ei lasknud oma otsa), millest me samuti (alt)läbi sõitsime. Harjutavad varakult. Samas, kui sellises kohas peatud, ei või sa kindel olla, et mitte suuremaid ja vanemaid "taskuraha" nõudjaid kaktuse tagant välja jookse. Seega, jutud sellest, et nööre teele ette ei veata enam 2007-st aastats küll paika ei pea.

Õnneks me sinna piirkonda ei satu ja loodetavasti Playa del Carmeni kandis selliseid juhtumeid ei ole.

Aga suured tänud vastamast.

Kas need kohalikud zapatistid terroriseerisid teid kuskil aqua Azula kandis? L2bisin ise seda vahet tuuribussiga. Bussijuht tegi kiired l2bir22kimised ja saime edasi, seega ei paistnud suur probleem. Aga t6esti kui omal k2el l2bida, siis mine tea, mis p66rde olukord v6tab. Vaevalt, et muidugi verevalamiseks l2heb:D Kindlasti pole m6tet sellep2rast nyyd kellegil sinna minematta j2tta..

Kuna endal koos lastega varsti Mehhikosse minek tahan küsida kas vastab tõele et seal varastatakse lapsi ? Tean et isegi Türgis eesti perest varastati mõni aasta tagasi lapse s.p. tahan kusida kas on Mehhikos laste varastamise juhuseid olnud ?

rikaste lapsi, tavaline turist jäetakse rahule. Aga soovitan lastel ikkagi silm peal hida - rahvast on palju ja laps v6ib lihtsalt kaduma minna. Kadumamineku vastu aga aitavad k6ikjal müügil olevad nn. "laste jalutusrihmad". Üks ots ümber lapse ja teine ots vanema kätte. Ilusad erksavärvilised rihmad (kuigi minus näiteks tekitavad need tunde, nagu oleks koer ihma otsas, mitte laps). Üldiselt aga peaks piisama k6rgendatud tähelepanust, ja igasugustest kahtlastest kohtadest eemalehoidmisest, samuti oleks soovitav rahaga mitte lehvitada - siis on kindel, et kellelgi et teki tahtmist su last röövida. Inim- ja lapsevargusi on muidugi olnud, viimsed juhtumid on seotud poliitikute ja muude k6rgetel kohtadel olevate tegelastega, samuti ka kuulsate muusikutega, aga nagu ma varem ütlesin - turistid jäetakse tavaliselt rahule.

Saabusime just sealt ning mingit ohtu küll kuskil ei näinud ega tundnud. Pealegi jäi tuurijuhi ja raamatu põhjal arusaamine, et zapatistid ei ole mingid niisama pätid-kaabakad vaid pigem nn vabadusvõitlejad või miskit seesugust, kes püüavad võidelda oma õiguste eest ja ei ole turistide piinajad:) Aga noh, ettevaatlik tasub ikkagi olla.

http://en.wikipedia.org/wiki/Zapatista_Army_of_National_Liberation

A Zapatista slogan is in harmony with the concept of mutual aid: "For everyone, everything, for us, nothing" (Para todos todo, para nosotros nada).

Jube kõhe.