Kuidas Frankfurdi lennujaamast Bonni?

Mul ema hakkab kohe-kohe Saksamaale sõitma ja on paras paanikakontor, sest tal pole aimugi millega ja kuidas ta Frankfurdi lennujaamast Bonni saab. Kas siin on keegi, kes oskab nõu anda?

Frankfurdi lennujaamas asub ka raudteejaam, sealt lähevad rongid Bonni, ümber istuda pole vaja. Vaata www.bahn.de, sealt saab ka hinnainfot.

Aitäh! Ema tundub nüüd juba veidi rahulikum :))

ssõiduplaani saab siit - iga paarikümne minuti tagant väljub: http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/en

mulle näitab ta et 2 ümberistumist on ja reis on ICE,RE,BUS aga kas on ka võimalik vaadata kus toimuvad ümberistumised ja palju on nende vahel aega?

pole kunagi enne väljaspool eestit rongiga liikunud.

nimel oleks vaja saada frankfurdi lennujaamast eschenburgi.

Ära tee asjata paankat. On olemas nii ümberistumisega kui ka otse liiud. Kontrollisin. Antud lehekülg annab 1.Hinna 2.Rongi numbri 3.tee/perrooni kust rong väljub 4.peatuse nime 5.Ümberistumisega korral kõik transpordi vahendid, kaasa aravatud aeg, mis kulub kesmisel jalakäijal mikekuks punktist A punkti B. 6.Kõik peatused koos kella aegadega 7. Mitte otseliini korral on olemas kõikide liinide peatused ehk kõikide liinide ajakava 9. On olemas ka sinule vajalike petuaste nimed, saabumise ja väljumise ajad.

nüüd on hoopis berliin alguspunkt. kui ma ostan berliinist pileti kas ma saan sellega kohe lõpuni sõita või siis pean igal ümberistumisel uue pileti ostma ?

See pole ju keeruline probleem. Üks võimalus on sõita otseliiniga. Teine võimalus, kui keelte oskusega on nagu nad on, kirjutada paberile väljumise kellaajad ja marsruut. Näiteks Berliin 16:51 - Bonn. Siis vaatad piletilt. Kui piletil on kirjas Berlin-Köln, tuleb osta uus pilet. Kui piletil on kirjas Berlin-Warssawa, hüppa esimeses peatuses rongilt maha.

Sama asja saab selgeks ka hinna võrdlusega. Pilet on üle 100 euri. Kui maksad 30 euri, tuleb vahepeatuses muretseda uus pilet.

Pigem tasub bahn.de lehte tähelepanelikumalt uurida. Klõpsad täpsema/detailse info nuppu ja kuvatakse kogu reis koos mahatulekute ja ümberistumistega. Teine asi on see, et saksa raudtee puhul ei saa anda ühest vastust või soovitust kui kaugele mingi piletiga saab sõita. Näiteks peaks DB lehel olema soodsad eelmüügihinnad pikamaarongidele. Kohalike/piirkondlike rongide puhul käib nädalalõpu piletiga Berliin-Bonn-Berliin otsa koguni viiekesi ja 35 EURi eest ära. Tingimus, et samal päeval sõidad mõlemad otsad. Taolisi nüansse on veelgi. Berliinis jaama jõudes tasub kõhkluse korral kohalikust DB Reisecentrumist läbi astuda, prinditakse kogu info paberi peal välja, saab ka pileti osta kui vaja.

et regad end bahn.de online kliendiks ja ostad krediitkaardiga pileti. Tuleb tunduvalt soodsam kui kassast ostes. Piletikontrollile peab esitama internetist väljatrükitud pileti ja krediitkaardi.Deutsche Bahn on üks lihtsamaid asju siin maailmas, kui nad parasjagu ei streigi..

sai käidud juba jah lennujaamast läksime berliini jaama ja sealt saime piletid kohe terveks reisiks sama hinnaga mis netis oli