trip-krainetrip-ukraine-dark
Kuidas kõige parem Alexandriasse sõita?

Kas keegi on käinud Egiptuses Alexandrias ja kuidas olete sinna lennanud? Saan aru, et Eestist sinna lende ei tehta - milliste riikide kaudu olete sinna sõitnud? Või olete Kairosse sõitnud ja sealt siselennuga Alexandriasse või hoopiski bussiga?

Palju siselend maksab Kairost Alexandriasse?

Plaan minna ainult Alexandriasse umbes nädalaks.

Ja selline küsimus ka, et kas keegi on seal ka suvel viibinud? Seal veidi jahedam vist kui Sharm El Sheikhis? Või on siiski suvine kuumus väljakannatamatu?

Plaan minna kahe lapsega, 2a ja 3a.

Ise kaldun siiski sügise poole, ilmselt ikkagi september - oktoober on parem? Sharmi kindlasti suvel nii väikestega ei läheks ja ma ei usu, et Alexandrias ikkagi nii palju jahedam on nagu tuttavad väitsid - et ca 30 kraadi varjus. Nemad sooviksid suvel minna.

Kes teab midagi rääkida? Olen tänulik!

http://trip.ee/content/hea-n%C3%B5u-on-kallis.html

Natsa võiks ikka eeltööd teha ehk samu teemasid eestpoolt uurida. :)

Miks mitte suvel, suvel on seal ikka tore ja palavus on üsna kannatatav. Loodan siiski et teil pole rannapuhkust plaanis? Alexis endas nimelt pole bikiinirandu, aga ole hea, leia ise siit Alexi reiside kirjeldusi, neid on 4 tk, eri aastatest, u aprillis-mais:

http://innovatsioon.wordpress.com/sisukord/

Siselendude hinnad sõltuvad kuupäevast ja kellaajast egyptair.com, palun tuhni ise. Buss Sharm-Alex, sellest on juttu esimese lingi taga, u 125 egp üks ots, u 8-9 tundi. U 15. juuni-15.august kerkivad kõik rendihinnad kolmekordseks, kuna see on Alexi "hooaeg". Samas ramadan on sel aastal just keset juulit ja siis harilikult on vastupidi - on isegi väga soodsaid pakkumisi, kuna ramadan veedetakse pigem ikka kodus kui kuurordis ja need siis kergelt kiratsevad. Muidu see aug-sept idee oleks hindade suhtes küll mõistlik jah.

Muidu tore idee :)

Lennukiga Kairosse, sealt rongiga Aleksandriasse. Mis seal nädal aega lastega teha, on küll selgusetu.

Nüüd kui Turkish hakkab suvest Tallinna ja Istanbuli vahel liikuma, siis see loob osadele päevadele päris head Tallinn-Istanbul-Alexandria ühendused, seega Alexandriasse võib siit saada vaid ühe ümberistumisega ja ka hinna suurusjärk võib edasi-tagasi õnnestuda ca 400 euriga. Näiteks 12-21.09. Kindlasti huvitav sihtkoht, ja kui mõnda kohalikku usaldusväärset incomingu-firmat kasutada, siis võidakse korraldada lisaks üht-teist huvitavat, kuid kas minna just väikeste lastega, see on tõesti teine teema....

Lähme lastega, kuna tutvusime ühe kohaliku perega, kes meid külla ootab :) Ja neil ka lapsed :) Niisiis, lähme lihtsalt külla neile ja elame nende juures.

MA ise vaatasin, et kui minna Londonisse ja sealt Kairosse ja nii tagasi, siis lähevad lennupiletid juba 4000 eurot umbes ja see on ikka totaalne liig. Aga jah, eks oleneb kuupäevast. Ja see Istanbuli variant on küll huvitav, uurin asja.

Ega palju valikuid polegi kas läbi Kairo või Euroopast kas läbi Istanbuli või Ateena.

http://en.wikipedia.org/wiki/Borg_El_Arab_Airport

Ei-ei-ei mingit 4000 eurot. Ma pole küll odavate ümbermaailmareiside spets, kuid lennupiletite hind võiks jääda vahemikku u 300-400 eur/täiskasvanu, 350 on selline soodne hind, mida hoolikalt otsides võiks leida. LOT Varssav-Kairo harilikul todavaim, ja hea kuupäevade otsingu süsteem. KLM läbi Amsterdami hea mugavate suurte lennukite (istmeselja monitorid jne) ja klassikalise pardateenindusega, umbes sam ahind või marginaalselt kallim. Lufthansa läbi Frankfurti nüüd vist, varem ka läbi Müncheni, veel sammukese kallim, aga samuti kes sõidab, see kiidab. Need kolm kõik Kairosse, kuid edasi liikuda pole keeruline, võiks isegi tuttavatelt paluda et nad organiseeriksid Alexist auto vastu, 3-4 inimese peale see ei pruugigi minna kallimaks kui lennuühendus :) Pakun, et 3-400 egp ehk umbes max 50 eurot. Kuna meie siit poole lähemalt käime lennujaamas u 25 euro eest, takso või rendisedaaniga. Teenusepakkujaid leida pole keeruline.

Turkish veel uus tulija, kuid ehk neilt tuleb "soojendushindu"?

Turkishiga kuni 31 märtsini on pakkumised Istanbuli ja sealt edasi Alexandriasse 380 e inimene - edasi-tagasi.

Nii, et reis otsustatud.

Alguses vaatasin väga valest kohast ikka :)

Aitähh kõigile nõustajatele :)

Tore! Suvise reisiga seoses tuli veel selline aspekt meelde, et elu Egiptuses on tegelikult üpris tubane üldse - kuna hooldatud avalikke alasid õues eriti ei ole, siis käiakse peamiselt kaubakeskustes ja kaubatänavatel aega veetmas, Alexi puhul muidugi ka mereäärsel promenaadil. Ma nüüd ei tea kas vastuvõtjad on eurooplased, kes oskavad teie vajadustega paremini arvestada, või egiptlased, kuid üldiselt suvine elu on selline, et magatakse kaua, siis veedetakse esimene pool päeva kuidagi tubaselt oleskledes kuni hilise pärastlõunani ja alles siis minnakse linna peale, egiptlased ise tegelikult isegi alles 8-90 paiku õhtul.

See tähendab seda, et natsa raske on ehk korraldada vaatamisväärsustega tutvumist päevavalgel, eriti kuna need ka suletakse sageli vara - u kell 5. Muidugi on ka muuseume, Alexi raamatukogu jms konditsioneeritud kohad,kus ka keskpäeval mõnus, eeldusel et te jõuate kohale võimalikult vara enne keskpäevakuumust, ja lahkute võimalikult hilja. :)

Lastepargid jms suvel sageli avavadki uksed u kell 4 pärastlõunal (ja sulgevad kesköö paiku), kuna varem sinna keegi ei läheks. Vähemalt Kairos on see nii, Alexis võivad meelelahutused ka varem alata kuna on siiski põhjapoolsem ja mereäärne koht.

Isegi kui hommikul linna peale siiski minna, siis peaks väikeste laste puhul jah veidi temperatuuridega arvestama, ja ilmselt arvestama keskpäevase siestaga - kõik tegevus vahemikus u 8-11 ja jälle 15/16.00-23/24.00 :) Randa minnakse ka pigem õhtuks, kuigi see on rohkem sellest, et nad ei saagi end varem liikvele - pole harjunud :).

Ja ramadan, kui peaksite juulis sõitma - kas tuttavad on moslemid ja paastuvad päeval? Kuidas siis söömist korraldate? Teile tehakse muidugi erand. :) Ramadan on samas õhtuti kõige värvikam ja pidulikum aeg.

Soovitaks tuttavatega need aspektid veel läbi rääkida, eriti laste osas, ja siis valida lõplik sõiduaeg. Juuni on tegelikult veel üsna mõnus ja siis on ju Eestis sageli ilm veel külm või muutlik. Juuli-aug on üsna sarnased.

Meil tuttavad moslemid jah :) Aga suhteliselt vabameelsed õnneks, viibivad sageli Euroopa riikides ka. Sõidakski ehk juunis, aga kooli lõpetamine on juunis ja ajad kiired. Pigem siis võibolla septembris juba.

Märtsi lõpuni on aega otsustada sõidu osas. Aga jah, eks kõik variandid tuleb enne ikka läbi arutada. Hea meelega jätaks pisema lapse koju, aga kuna nüüd Sharmis käisime ilma temata, siis süda ei luba korrata seda ebaõiglust taas :)

Ah, küll egiptlased neid lapsi kantseldavad, neil see veres. :)

On veel variant Ryanairi ja Airarabia kombinatsiooniga üle Bergamo. Võimalik, et graafikud ei pruugi hästi sobida. Samas olen näinud Airarabia edasi-tagasi pileteid Bergamo-Alexandria alates 150€. Tallinn-Bergamot on hea õnne korral kuskil 100€ eest edasi-tagasi saada. Riia-Bergamot olen edasi-tagasi lennanud ka 50€ eest. Iseasi, kas soovitud kuupäevadeks midagi odavat on. Odavlennufirmadega ei sobi ka pikalt etteplaneerimine, sest kaua ette ostes on piletid pigem kallimad. Mul on (vähemalt Ryanairi puhul) seni kõige paremini töötanud kuu kuni kaks enne reisi piletite ostmine, kui odavaid hindu tahta püüda.

Nile Deltale: seda ma usun küll, seekord oli lausa võimatu lapsega liikuda tänavatel, sest kõik muudkui tahtsid temaga pildistada, suudlesid käsi ja suured mehed tegid kassi häält ja tegid nagu otsiks kassi kuskilt jne jne :D Täiesti lastefanaatikud ju. Seal tundus see ok, siin meie hallis massis, mossis nägudega inimeste puhul arvaks kindlalt, et tegu on kalduvustega isikutega :D, aga seal, tundub, et ongi sellised kõik.

AF - aitähh info eest!