Kuidas on lood töö saamisega Inglismaal praegusel ajal

Käisin viimati Inglismaal tööl 2 aastat tagasi. Küll oli seal siis palju poolakaid sellel ajal. Kas nüüd on juba natuke rahulikumaks olukord muutunud. Tegelikult tahaks üldse teada seal elavate Eestlaste muljeid. Euresi kodukat juba vahitud küll ja muud kasulikku kirjandust ka olemas internetis aga tegelikest asjadest räägitakse suht vähe ja pealiskaudselt. Kuidas te siis tegelikult olete Inglismaal.

iga päevaga on siin järjest rohkem ja rohkem poolakaid.

Kõigest sellest arusaamiseks peab olema seiklusemaik suus. Tegelikult vahet ei ole kas sa oled poolakas või eestlane. Tegelikult võetakse seal kõiki võrdsena. Ainult öeldakse seda, et teil on imelikud nimed. Kui ellu jääda siis on kõik hästi.

Kui inglise keel suus pole mingit probleemi. oled pealehakkaja ja v6ida igale poole saama. sama moodi oled teistega s6bralik ollakse sinuga ka.

nyyd on just paras aeg hakata siin tood otsima. Ikka keelt peab ka oskama vahemalt suhtlustasemel, siis pole probleemi.

millega ise sääl tegeled ja kus paikned...?

ikka Liverpoolis ja olen hotellitootaja.

Kas töö peaks kodusest Eestist enne CV-sid saates valmis vaatama või lootma kohapeal saadavale infole? Oleks vaja leida kiiresti nii töö kui elamine Liverpoolis. Ette tänades

kaib ikka koik kohapeal. Vota yhendust kui kohal oled, saame aidata kui vaja, OK!

Endalgi soov tagasi Uk tulla. Elamine oleks Leedsis/Londonis olemas. Kuid tundub , et tööleidmisega on keerulisem kui ennem. Kellegil pole mingit infot?

Kuidas seal Liverpoolis töö otsimisega praegu on? Olen vaadanud siin Eestis neid firmasid, kes vahendavad ainult hooldekodudesse töötajaid. Kuidas oleks võimalik saada tööd hotellis tubade koristamisel,kas sellele tööle veel otsitakse inimesi? Või on see töö nii odav, et leitakse ikka keegi, kes tuleb. Loen, et siin foorumis on paljudel tuttavad juba ees, aga kui hakkad uurima lähemalt, siis keegi ei saa aidata. Üks soovitab üht, teine teist. Firma Staff otsib pidevalt hooldajaid, kas kellelgi on selle firmaga ka tegemist olnud? Kas on ikka usaldusväärne, ega tõmba tillist.

Avatakse sygisel 2 uut suurt hotelli. Tegelikult hotellidesse on tootajaid alati vaja. Tunnitasu hotellis tubade koristamisel ikka 5.73£.

Mida sinna hotelli tööle saamiseks ette võtta tuleks? Ja ka sellisele tööle on lootust saada ka väiksema keeleoskusega inimesel?

Enne siia tulemist on mõtekas tiba raha koguda, et mõnda aega ilma tööta vastu pidada. Ka siin riigis on hetkel raskusi töö leidmisega. Tuleb lihtsalt ise pealehakkaja olla. Hea kui oleks ingliskeelene soovituskiri kaasas. Kuigi tähtsat rolli võib mängda eelnev töökogemus. Tubade koristamisel suurt keeleoskust vist eriti vaja ei ole...

Inglisekeelse soovituskirjaga saad nt korterit üürida (see kinnitaks üürileandjale Su usaldusväärsust). Aga enamus tööpakkujaist ikka eelistab ise Su soovitajatega ühendust võtta - kuigi see kindlasti ehk sõltub, missugusele tööle kandideerida (madalapalgalise töö eeliseks on aga kindlasti see, et isegi kui tasuks on nt miinimumpalk, on see stabiilne ja seda on ka kiiresti lootust saada ja palka makstakse lausa iga nädal, kusjuures nn parematsorti ja kõrgemapalgalisel tööl võib edukalt ka juhtuda ja tavaliselt juhtubki, et Su palgalehele kandmine võtab kuni 3 kuud aega....ja enne palka ei saa).

Tiina Wilder, kuidas ma saaks Sinuga yhendust v6tta? E-mail?

Soovituskirja saada on vist võimatu, kuna ma töötan hoopis teises valdkonnas ja koristustööd tegin juba mitu aastat tagasi. Kas oleks võimalik kellegi poolt saada mingit infot, kuidas ühendust võtta, et kanditeerida selle ametile. Arvan, et saaksin kindlasti hakkama. Oleks veel mõni inimene, kes kampa lööks. Paluksin abi Liverpoolilt, kui see võimalik on. tiksu17@hot.ee

Sama küsimus, kellega ühendust võtta, et kandideerida või kuhu ennast pakkuda võiks?

Jah, e-mailiga võid ühendust võtta küll. Kusagile ma vist siia trippi olen selle juba kirjutanud ka, vähemalt mõned on selle leidnud:) http://euwelcome.org/southamptonflyer.aspx

Vaata prindi endale välja Southampton survival flyer või ava ja siin on samm-sammult kõik kirjas, mida uuele maale saabudes teha vaja, see on meie linnavalitsuse sponsoreeritav projekt (ma veidi tõlkisin neile...no paar rida eesti lipule klõpsates näed mingit üldtutvustust, muu on inglise ja poola keeles ja vist ungari keeles on ka paljut kirjas). (Ja ehk on muustki infost kasu, eks see ole mingis mõttes Southamptoni linna jaoks spetsiifiliselt, kuid too survival flyer katab kõik põhipunktid ja on üsna informatiivne kui sa ehk ei tea, mida täpselt tegema peaksid ja kuhu pöörduma).