Kuidas saada Venemaale?

Pikk jutt lühidalt: tahan uhkes üksinduses saada Venemaale ja seal ise ringi kolistada ~1 nädal. Kuidas ma selleks viisa saan, kui viisade eelduseks on asjajamine läbi reisibüroo või kohaliku kutse, keda mul, muide, ei ole veel, sest mind ei lasta Venemaale! (?) Nõiaring.

Gristel

Soodsa hinnaga viisa võib saada Vaatevinklist, kodulehel hinnad ja tingimused kõik ilusasti kirjas.

Vene viisa teeb põhimõtteliselt iga reisibüroo. Lihtsalt tasub ise enne netist hindasid võrrelda ja vaadata, kus väheke normaalsem hind on. Ise lasin aastaid tagasi WTC majas mingil venelaste reisibürool viisa teha.

Kõigepealt alusta sellest, et loe Välisministeeriumi lehelt läbi kogu info Venemaale sõitjate jaoks: http://www.vm.ee/?q=node/5836

Ise teen viisat www.veneviisa.ee kaudu. Turismiviisa, mis maksab 62 euri, annab võimalust olla riigis kuni 30 päeva.

Viisa on lihtne, saab osta. Aga mõtle läbi, kuidas sa "ringi kolistades" end registreerid. Vt kiviriku antud link ja "migratsiooniarvestuse seadus." Ja ära mõtlegi, et ei registreeri.

Me käisime Venemaal Siberis ja uurides saatkonnast ja ka Vene asutustelt sai selgeks, et registreeruda on vaja 3 päeva jooksul kui oled samas kohas olnud 3 päeva. Kui kogu reis ongi ainult ringikolistamine, ühest kohast teise liikumine (tõestatav), siis ei ole registreerimine vajalik. Väljudes Venemaalt Mongooliasse kontrollis piirivalvetädi inimeste migratsioonikaarte ja neilt, kel polnud registreerimist (valdav enamus, sest Mongooliasse enamasti minnakse pärast pikka rongireisi läbi Venemaa), vaadati rongi / bussi jm pileteid ja neil piletitel olevaid kuupäevi ja sellega oli küsimus lahendatud.

Selle registreerimisega on nii, et registreeruma peab siis kui viibid Venemaal üle 7 tööpäeva. Vene saatkonna eestikeelne konsulaarinfo leht räägib küll kolmest tööpäevast viitena föderaalseadusele aastast 2002 kuid seda seadust on hiljem korduvalt täiendatud ning praegu kehtib see 7 tööpäeva. Eesti Välisministeeriumi reisiinfo lehel on õiged andmed. Seega kui sa oled Venemaal nädala (seega alla 7 tööpäeva), siis pole registreerida vaja. Samas kui ööbid kuskil hotellis, siis hotellid teevad selle registreerimise ise ära kui küsida. Kogemus sellest suvest -- olime perega nädala Moskvas, hotell andis meile ka need registreerimispaberid kuid lahkudes Šeremetjevo lennujaama kaudu ei huvitanud need kedagi. Viisa hankisime GoTraveli reisibüroost -- 65€ inimese kohta ja 10 päeva pärast oli viisa passis olemas. Pass peab kehtima peale viisa lõppu veel 6 kuud ja kogu viisa perioodiks on tervisekindlustus ka kohustuslik. Kui sul on kindlustus olemas, siis hangi selle poliisi väljatrükk ja võta viisat taotlema minnes kaasa. Kui ei ole, siis ilmselt iga viisat vormistav reisibüroo on suuteline selle sulle koha peal tegema. Viisa saamiseks ei ole vaja ei varasemaid pileti- ega hotellibroneeringuid.

Alar, aitäh täpsustamast! Meil soovitati kindlustuse väljatrükk üle piiri minnes kaasa võtta.

Reg-paberid immigratsiooni ei huvita, küll aga miilitsat / politseid, kui nad sind juhuslikult kontrollima peaks. Kas kellelgi kogemust on? Kas NEMAD teavad sellest 7 päeva reeglist?

Kõige totram on see, et hotell võib selle nn registreerimise jaoks sinu passi ära võtta ja nii olen minagi sattunud olema keset Moskvat ilma dokumentideta. Õnneks mind ei kontrollitud ja see ei tekitanud mingeid probleeme, kuid hotelli nimi ja tel nr olid mul küll kotis kaasas, et vajadusel saaks nemad kinnitada, et ma olen täiesti legaalselt selles linnas. Üldiselt sealset politseid eriti ei huvita suvaliste inimeste dokumentide kontrollimine, kuid eelduseks on ka enda sulandamine massi.

Passi äravõtmise komme on lisaks Venemaale ka mitmes teises riigis. Õnneks Venemaal see ei kesta kaua, tavaliselt ca 1 tunni möödudes saab selle tagasi. Kindluse mõttes on aga alati kasulik kaasa võtta 1-2 koopiat passi isikuandmete lehest, võib ka passi kadumise või varguse puhul abiks olla.

Paljudes korralikes hotellides on Venemaal turisti registreerimine kohustuslik, isegi kui oled seal linnas või riigis vaid paar päeva. Eriti olen sellega kokku puutunud suurtes liinades, näit. Peterburg. Isegi kui teed hotelli bookingu internetist ( mina kasutan selleks tihti booking.com-i), siis hotellis lisandub umbes 200 rbl.-i automaatselt su arvele ja tehakse registreerimine. Tõestada ei ole siin kellegile, et pole vaja tulin vaid paariks päevaks. See on nende "seadus" , hotelli sisene. Saaks kindlasti vaidlustada, aga pole sellele aega ja energiat kulutanud, summa ju vaid 4-5 eur-i. Eilegi kordus sama skeem, olen hetkel Peterburis. Väiksemates hotellides võib pääseda lisatasuta, aga registreerivad reeglina alati.

  1. Mina vormistasin viisa siit www.veneviisa.ee
  2. Ole väga ettevaatlik Venemaal üksinda reisides.
  3. Kohe registreeri, kui hotelli jõuad.

Olen aili.ounapuuga nõus, et Venemaal üksi reisides peab väga ettevaatlik olema. Tegelikult peaks üle Vene piiri jõudes tegema hästi hirmunud näo pähe, sihtkohas hotelli jõudes - kui nii kaugele üldse õnnestub jõuda - sulguda hotellituppa. Usun, et vaid hotellis hommikusöögile, ning miks mitte ka õhtusöögile minnes võib sulanduda seltskonda. Tänavale ära ilma organiseeritud ekskursioonita mine. Tõsijutt, sest võõra ilmumist on oodatud ning hiljemalt 30m hotelliuksest väljumisest on ring kohalikest sinu ümber juba sulgunud ning imesta vaid, mis juhtuma hakkab. Ma olen kuulnud, et näiteks tualetti minnes peab isegi topelt ettevaatlik olema. Samal ajal Venemaa asemel nt Itaaliasse, Bulgaariasse või Prantusmaale (see valik on juhuslik) reisides pole probleemi.

Kulla reisimees kui su jutt on mõeldud naljana,siis vast veel on võimalik ravida,aga kui ilma naljata,siis oled sa raskelt ja paraku ravimatult haige. Palun ära levita oma haigust siinse rahva seas. Hoidu haiguspuhangute puhul eemale arvutist. Kõiksugu jutud a.la naised saunas rääkisid- jäta enda teada. Ettevaatlik peab olema igal ajal ja igal pool. Ei ole tähele pannud,et meil oleks kuritegevus lõppenud. Olen Venemaal ja Valgevenes tiirutanud aastakümnete jooksul pea nelikümmend korda. Kõike võib juhtuda ,aga kas tõesti pole ära tüütand see Venefoobia. Oma kogemuste põhjal leedukad küll hullemad.

maivar, palun loe mu jutt ja sellele eelnev nüüd korra veel läbi ja siis pöördu kellegi poole, kes nalja või mõistujuttudest paremini aru saab. Ja sa näed valgust.

Tere, olen reisimehega ja aili.õunapuuga samuti nõus, et tuleb väga ettevaatlik olla üksinda reisides, aga see ei ole seotud venefoobiaga, vaid see reegel üliüldiselt puudutab kõiki turistide lemmikkohti. Kõikjal on olemas vargad ja ohtlikud tüübid. Toetades aili.ounapuud, mainin ka, et veneviisa.ee üks kindel koht mida võib soovitada, klienditeetnindajad väga toredad ja abivalmid, ja samas dokumendid kiiresti ja soodsalt käes.

Käin pidevalt Venemaal nädalastel reisidel. Nii ,et võite seda juttu uskuda. Registreerimine on vajalik aga kui ööbid hotellides siis nemad teevad selle töö sinu eest ära. Annavad paberi ja järgmises hotellis pead sa seda paberit kindlasti näitama, muidu kostile ei võeta. Olukord on Venemaal normaalne. Kui ise aktiivne ei ole siis peksa ei saa. Metroos korra tskuvargad puistasid mind ja paar kuud tagasi Kurskist Moskvasse tulles läks rongis kõvemaks andmiseks. Mingid Dagestani poksijad võtsid napsu.Aga seal on alati mehi kes vahele lähevad. Sellegipoolest üksi ja seljakotiga ma päris ei läheks. Või siis ainult linnades. Maal on ikka nii, et lollakaid , kes arvavad, et kui nad sulle tohlaka ära panevad, siis on nad oma riigile suure heateo korda saatnud.

Hea teemaalgataja. Mina teie asemel ei sõidaks kindlasti sinna röövlite,bandiitide,antidemokraatide maale. Üks hullemaid kohti maailmas,peale Põhja-Korea. Kui elu ikka armas ja kallis valige mingi teine riik kuhu minna, näiteks Läti.

Ah, mis te jaurate. Ma saan aru, et eks igaüks püüab teisi oma vaimukuse ja irooniaga üle trumbata, aga kas see foorum on just see koht, kus postitusi teha ainult oma vaimuannete imetlemiseks, samas teemale mitte midagi juurde andmata, on iseasi. Käisin just hiljuti Moskvas, sõitsin üksi, oma autoga. Viisa tegin Go-Travelis (aastane), üle läksin Luhamaalt. Peale minu sõiduautosid ei olnud (hommikul kl 10 paiku), üle sain kohe. Oleksin saanud kiiremini, kui oleks taipu olnud eelnevalt deklaratsioonid netist välja printida ja ära täita. Piiril ollakse väga viisakad, aastatetagused jamad on sisuliselt lõppenud. Kossakate dressipükstega passativendi enam ei ole, kes eluhinnaga järjekorras ettepoole kohti müüks, sest järjekordi enam pole. Maantee Luhamaa-Pihkva-Moskva on väga hea (vene standardeid arvestades), tanklaid iga pisikese vahemaa tagant. Paagitäis kütust, mis siin läheb mul ca 70 eurot, läks seal ca 30 eurot. Ilm sattus olema märg, teed sopased, ja see, et mul oli Eesti numbriga auto, ei paistnud väljagi. Ja isegi kui oleks paistnud, siis tänasel päeval ei huvita see enam mitte kedagi, välisnumbriga autosid on seal liiga palju, et see nüüd veel kedagi kuidagi eriliselt erutaks. Täiesti Ok riik, Ok inimesed.
Kui tagasi jõuad, kirjuta reisimuljeid!

Täienduseks link Vene tolli deklaratsioonidele inglise keeles koos juhistega nende täitmiseks: http://eng.customs.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=1787&Itemid=1958.

Mia, kas sellest piisas või tuli auto jaoks mingi eraldi paber täita?