Kumba valida?

Tahan endale peegelkaamerat soetada ja ei suuda otsustada-kas Canon EOS40 või Pentax k20.Andke nõu!

Kaamera on 2006 a mudel ja ilmselt kasutatud, nii et poest vist enam küsida ei anna. Aga fuji esindusse (Filmari, http://www.fuji.ee/) võid ikka pöörduda.

Kas sul on peegelkaameratega varem kokkupuudet olnud? Kasvõi filmi omadega (sest pildistamises tegelikult suurt vahet ei ole)? Kui ei, siis on kõige parem, kui lased pojal või mõnel teisel foto-oskajal inimesel endale paar õhtut seletada. Ja/või ostad reisile kaasa mõne algajatele mõeldud foto-õpiku reisile lugemiseks.

suur tänu abi eest-see oli jälle sammuke edasi teadmiste poole.

Minul olemas kasutusjuhend eesti keelne Fuji S6500fd, a la 100 lk a 4 formaadis , kui väga vaja , saab kopid teha.

kuidas oleks võimalik see kasutusjuhend endale saada?

kirjuta meilile skni@hot.ee

Kas Filmar / fuji.ee e-postitsi ei olnud nõus seda saatma? Selle - http://www.fak.ee/?//423/3/&1,1,1577 - teema põhjal jäi minul vähemalt mulje, et nad midagi ikka aeg-ajalt saadavad. Samas need ühe tootja sama seeria apraaadid on niivõrd sarnased, et kui tõesti maakeelset asja on vaja lugeda, piisab pildi kätte saamiseks ka mõne uuema/vanema mudeli raamatust.

On soov osta peegelkaamera aga ei tea,kas Canon EOS 40D või Pentax K20.Andke nõu!

Pane sulle vajalikud omadused ritta ja uuri, kumb neile rohkem vastab.

Kui rahakott kannatab, siis kindlasti Canon. Üldiselt head pildistajad kasutavad suures osas kas Canonit või Nikonit, ju siis sel ka mingi põhjus on ;)

Arvan ka, et kindlasti Canon - ei tekiks kúsimustki. EOS 40D on endal olemas ka ja olen sellega vága rahul.

Kui kogemusi peegelkaameraga ei ole ning tõsist fotoharrastust ka mitte (tunde looduses + teist samapalju arvuti taga töötlemist näiteks), siis vali ikka hind- kvaliteedivahet sinu jaoks ei ole. Niikuinii jääb fotoaparaat pikaks ajaks sinust targemaks. Lihtsalt margi eest (Canon) on mõtet siis maksta, kui raha üle on.

Kui on plaan kunagi objektiivide varu laiendada, siis ikka Canon. Eesti oludes parim järelturg. Aga igal reisul peegelkaamera (+ muu lisanduva kola) kaasastassimiseks peab ikka fotograafi hing ja pühendumus olema. Minu 40D jääb reisule minnes näiteks enamasti koju. Võibolla oleks mõni premiumklassi kompakt parem valik? Canoni valikust G9/G10 näiteks.