Kus ööbida Itaalias, Livigno-s

Tere, planeerime suusareisi Itaaliasse Livigno. Tekkis paar küsimus, millele foorumis vastust ei leidnud. Kus oleks seal kõige mõistlikum ööbida, kas võtta mingi korter või hotell. Kust neid kortereid leida võib? Kas seal on sarnased lorteritega majad nagu Ares näiteks. Olen tänulik info ja abi eest.

Esmalt - kui mitmekesi lähete? Kui lähete ainult kahekesi, siis võib soodsam olla mõne hotelli või pansionaadi võtmine, samas neljakesi või suurema grupiga minnes on rendikorter kõige soodsam ja mugavam variant. Majutuse otsimisel on googeldamine alati suureks abiks. Löö googlesse sisse märksõnad "Livigno accommodation", saksa keeles unterkunft või ferienwohnung, itaalia keeles albergo ja tuleb tuhandeid vastuseid. Teine võimalus on otsida Livigno turismiinfo lehelt, seal näitab ca 190 erinevat eramajutuse pakkujat kokku tuhatkonna toaga, hind 4 inimesele peaks jaanuaris olema nii 500 euro ringis nädal: http://www.livigno.com/en/ospitalita/alloggiare/appartamenti/index_high.htm. Kodulehelt saab ka majade pilte ja asukohta näha.

0
0

Tänud vastuse eest. Plaan on minna umbes 10-nekesi. Eelmisel aastal Ares oli meil 2 korterit. See sobiks ka seekord. Kui vara ma peaksin korteri(d) ära broneerima? Kas seal nõutakse ka ettemaksu?

0
0

Tavaliselt vist ettemaksu ei nõuta. Kui olete nende sadade pakkumiste seast omale sobiva leidnud, siis saatke lihtsalt neile e-mail, broneeringuga. eks nad siis annavad teada, kas ettemaks on vajalik. Selle Livigno veebilehe kaudu sai majutusepakkujate kodulehekülgedele ja sealtkaudu saab kindlasti nendega ühendust ka võtta.

0
0

Meie olime Livignos eelmisel talvel .Kokku oli ka 10 inimest .Elamise võtsime www.interchalet.co.uk .Elasime kahes eraldi majas .Täpsemalt küll korteris .Väga normaalne elamine oli .Köök jms. kõik olemas .Korterid asusid Trepalle'is mäe peal. Kui sellelt saidilt elamise ära broneerid ,siis tuleb maksta ettemaks .See inff seal kõik kirjas .

0
0

Sai kah veebruaris käidud. Kogu vajaliku info peaks leidma nende ametlikult lehelt: http://www.livigno.eu/ Jäime bookimisega natuke hiljaks (oktoober), niiet eriti suurt majutuse valikut polnud. Sattusime sellisesse kohta: http://www.arislivigno.com/pages/palipert.php?0 33% oli ettemaks. Nädal 5-6 inimese korteris oli umbes 900€. Lift oli 200m kaugusel aga korralikku kodulaskumist polnud.

Transpordi kohta mainiks, et kui põhja või lääne poolt on plaan ligineda Livignole, siis enamus mägiteid on suletud (Flüela pass, Forcola pass, Stelvio pass), niiet tuleb kasutada Vereinatunneli autorongi http://www.rhb.ch/Vereina.83.0.html?&L=4 ja Munt La Schera ühesuunalist tunnelit http://www.engadin-strom.ch/en/index2.php?sprache=en Mõlemad on tasulised. Lisaks näiteks laupäeval olid mõlema tunneli sabad ikka mega pikad. Aga Livigno on seda väärt!

0
0

Aga millega siit minna? Tahaks ka nii 8-10kesi minna Itaaliasse suuskama, plaan minna ka omapäi. Kuidas oleks kõige mõistlikum minna? Kaalumisel on Cervinia ja nüüd tundub ka Livigno päris ahvatlev. Kumba neist eelistada? Tänud igasugu infi eest.:))

0
0

Meie läksime Stockmanni Hulludelt Päevadelt ostetud Finnairi piletitega Zürichisse .Sealt rentisime autod ja mõne tunni pärast olime Livignos .Väga hea variant oli .Sama kaugel Livignost asub Milaano ,kuhu lendab Eesti Õhk .Võid ka nende hindu vaadata .Sealt saab ka transfer bussiga Livignosse ,aga see on 4 inimese peale juba kallim ,kui autorent .

0
0

Olen käinud mõlemas, lühidalt plussid-miinused minu hinnangul:

Livigno:

 • Hinnatase on tänu maksuvabadusele meeldivalt odav. See kehtib poehindade, kõrtside kui ka suusarendi osas. Palju luksuskaupade poode kus asjad mõistliku hinnaga.

 • Algajale suusatajale on normaalsed nõlvad, s.t punased on sõidetavad ka vähema sõiduoskuse korral (see vist küll Itaalias üldine)

 • Sveitsi kuulsad suusakeskused on lähedal (nt St Moritz)

 • Itaalia kohta kõva ööelu

 • tihe suusabussiliiklus

 • Itaalia poolt tulles on transfeer pikavõitu

 • nõlvad asuvad oru kahel küljel - nende vahel liikumiseks pead kasutama transat

 • suusapiirkond ei ole eriti suur

 • küla ei ole väga kompaktne

 • väiksema orunõlva mõned tõstukid on keskaegsed võretoolid (umbes nagu vanasti lõbustuspargi karusellil) ning liiguvad umbes 5 km/h - mitte väga pika tõusu otsa saamine võtab aega ca 10 min ning on talumatult kitsad - paksemal poisil on kaitsevõre alla mahtumisega tõsised probleemid.

 • kui elad oru väiksema nõlva alla olevas asumis, siis sealt on linna jalgsi kohutavalt pikk maa ja bussid õhtul hilja ei sõida.

 • taksoliiklus on väga kehva - tänavalt taksot saada on sama hästi kui võimatu

Cervinia:

 • suur keskus (koos Zermatti poolega), head rajad, pikim laskumine on üle 20 km kui õigesti mäletan)

 • asub kõrgel, liustik - s.t lumega on väga hästi ka kevadel

 • Zermatt (Sveits) teisel pool mäge on imearmas

 • toidud on imehead (Livignos jäi mulle millegi pärast kehvem mulje kuigi kah itaalia ju)

 • tegemist on hästi omanäolise kultuuri (s.h toit ja alko) maakonnaga, kus on tohutu prantsuse mõju - vanemad inimsed räägivad tihti vaid prantsuse keelt) ja nad ei identifitseeri ennast kui Itaaliat üldse

 • suht lühike transfeer Milaanost ja mäkke ronimine läks suht kiiresti

 • kena kompaktne küla ja peagu igalpool saad ruttu liftideni

 • kuivõrd tegemist suht uue keskusega, siis tõstukipark on moodne ja võimas ning järjekordasid praktiliselt ei ole

 • küla on õhtul vaikne ja tühi nagu kell

 • hinnatase on suht kõrge

 • küla ei hiilga sarmi poolest - 30 aastat tagasi oli seal lage karjamaa paari majaga.

 • kui üleval platool on tuul, siis on üleval ikka peagu võimatu olla. Eriti kehva on siis kui juhtud olema valel pool ahelikku - sveitsi poolel, sest tuulega kõige kõrgemad liftid (mida on vaja et Itaalia poolele tagasi suusatada) ei tööta ning sa pead umbes 2 km sõitma pulktõstukiga mööda peaaegu tasast maad. See on tapab jalad ropult ära, ja kui on külm tuul, siis võtab ikka täiesti kangeks.

Rohkem ei tulegi hetkel meelde. Kokkuvõttes - kui ma ühte neist kahest peaks uuesti minema, siis ma vist võtaksin Cervinia, kuigi see Livigno hinnatase oli väga meelitav.

0
0

Milla te minna tahate? mul on hetkel opzionis hotell Motolino tõstuki vahetus läheduses 410 euri inmene nädal jaanuari lõpus.17 - 24 01. 8 tuba

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased