Kus talvituda jaanuar-märts?

KAS on kellelgi mõtteid? KÕIGE tähtsam ilmselt see, et poleks kroonajamasi seal maal ja oleks soe.Eelmine talv olime Sansibaril.Oli väga tore.Mingeid kroonajamasi ei olnud seal.Aga kuhu nüüd?

Turkmenistan. Riigijuhi käsul null koroonat.

Tulin Mehhikost paari päeva eest. Siseruumides maskid ees, sisenejad pihustatakse desoga üle, tänaval 3/4 rahvast maskidega. Kohalikud gängid annavad maskinõude eirajatele vahel piitsa https://www.breitbart.com/border/2021/02/01/exclusive-video-mexican-cartel-whips-coronavirus-mask-violators/ tõsi, see on pehmem karistus kui Kolumbias, kus reeglite eirajad lihtsalt maha lüüakse: https://amp.theguardian.com/global-development/2020/jul/15/colombia-cartels-rebel-groups-coronavirus-lockdown-human-rights-watch. Vaatasin üks õhtu kohalikke uudiseid, peateema oli mingi provintsiametnik, kes tööl keeldus maski kandmast - ju siis oli nii silmatorkav erand. Üle ei maksa muidugi muretseda, aga koroonajama on sealgi ja sellele vilistajaid Eesti kombel väga ei hellitata.

...tuli paari päeva eest Mehhikost ja lingib aasta vanu linke.

Kedagi ei  piitsutata, mingeid gänge turismipiirkonnas ei liigu ja keegi ookeanis maskiga ei uju.

Nagu ago7 ütles siis Mehhiko, Dominikaan ja Kolumbia on hetkel (Mehhiko on terve koroonaaeg olnud) lahti ja sobivad hästi talvitumiseks.

Trollijad ja miinustajad on vist kadedad.. :)

    Õige talvitumiskoha leidmiseks tuleks jälgida rändlinde. Uuri järgi,kuhu soojalebesemad linnud talveks lendavad ja võta sappa.

Omalt poolt soovitaks Tansaaniat, Sansibari.Kui eelmine talv oli seal väga hea(Paje rand),siis vast on ka saabuv talv seal positiivne.Lennupiletid väga soodsad praegu(trip.ee) Dar es Salami ainult 375 EUR Tallinnast edasi, tagasi.Sealt on Sansibarini ainult 1,5 tundi kiirpraamiga( 30 usd)

Tansaania president suri kevadel tundmatusse haigusesse. Võimalik, et see oli haigus, mille kaotas Jumal Tansaanias juba 2020. a. juunis.

Uus president on võtnud veidi teise lähenemise ja piirangud kasvavad vaikselt ja rahulikult, et mitte eelmise presidendi mälestust rikkuda. Välismaalased riiki ilma negatiivse testita enam ei pääse. Maskide kandmine on tungivalt soovituslik jne. Kuna Sansibari elanikkond eelmise presidendi suurimate fännide hulka ei kuulunud ja nõuti vaikselt juba talvel piirangute kehtestamist, sest nende saarest oli saanud korralik koroonapidu, siis võib aravata, et praegune president tuleb kohalikele rohkem vastu. Seda enam, et tegemist on Sansibarilt pärit prouaga, kes on saarel jätkuvalt väga hinnatud.

Alates juulist on hakatud esimest korda rohkem kui aasta jooksul avaladama ka statistikat koroonasse nakatumise ja surmade kohta. Esialgu on see muidugi üsna suvaline ja kaootiline, aga tõenäoliselt läheb see samuti vaikselt täpsemaks, et mitte rahvast ära hirmutada.

Ma ei usu, et järgmine turismihooaeg sama vabameelne tuleb kui eelmine. Tõenäoliselt pannakse koostöös kohalikega paika mingi reeglistik, mida saare külastajatelt nõudma hakatakse. Maskid on juba praegu kas täiesti või peaaegu kohustuslikud.

Aitäh ,vatse uue info eest.Eelmine president suri pikaaegse südamehaigus tõttu.Olime seal, kui ta suri.Inimesed hindasid teda väga, osad nutsid.

BeforeSunset, aga lingi siis aktuaalset infot, selle asemel et kiita kuidas Mehhikos mingit koroonajama pole. On küll ning maskinõuded on hoopis karmimad kui Eestis. Ning laivülekannet kõmmutamisest Acapulco rannas võis ka eelmise neljapäeva õhtustes uudistes näha: https://www.memesita.com/guerrero-shooting-at-caleta-beach-in-acapulco-leaves-3-injured/

Jah, Cancunis on rahulikum ning maskiga ujuma ei pea, ent väita nagu seal mingeid piiranguid poleks on ka lapsik naiivsus. Cancuni hetkeinfo leiab näiteks siin: https://www.cancun-discounts.com/coronavirus-cancun.htm

Kuidagi väike tundub olema see valikute hulk.Kuidas Tenerifel olukord?Äkki sinna?

Sama küsimus. Ei otsi otseselt 30+ kraadiga kliimat, võib 15-kraadine ka olla. Kas ka kusagil Lõuna-Euroopas (Hispaanias nt) on piirikondi, kus ei ole haiguse paanikat ja elu käib talvel?

Kuidas Tansaanias hinnatasemed on?

Afganistan on uus võimalus. Riik vajab turistide raha ja kindlasti midagi uut avastamiseks. Viirus ja maskid on seal kõige väiksem mure.

Ise olen juba paar kuud mõelnud, mis riigi palme ma see talv külastada saan.
Kuna seis on selline nagu ta on, siis väga varakult ei taha midagi bronnima hakata, aga tasapisi on sügis kätte jõudmas ja tuleb silmad-kõrvad lahti hoida (nt praegu pakutakse 375€ga Tansaaniasse), äkki saab mõnda eksootilisse kohta. Kui ei saa, siis peab leppima jälle Dubaiga :).

Ise pakuks välja (aga pole 100% kindel, kas kõik need kohad on avatud):

1. Mehhiko

2. Dominikaanid

3. Dubai

4. Tai

5. Martinique

6. Guadeloupe 

7. Tansaania

Kariibidel mitmeid väikseid saari, mida saab külastada (Martinique, Guadeloupe, Barbados jne), aga sealne ööbimine üksi-kaksi minnes on päris kallis (ala 200-300€/öö, aga samasuguse või parema saab Dubais 60-100€/öö).

Isiklikult loodan, et Bali teeb uksed lahti ja sinna saaks reisida. Odav elu, hotellid soodsad. Ja kui plaan suurema pundiga minna (3-6+ inimest), siis villade hinnad ikka super head (Airbnb).

Raigo, ilmselgelt sa pole Guadeloupel jne käinud, ei pea ju ülikallis hotellis elama, võin apartmendi vötta.

Ma käisin see aasta veebruaris Tenerifel. Väga mõnus oli ja võib-olla lähen detsembris uuesti

Sai Seišellidele piletid bronnitud, siiski mitte talvituma, vaid hilissügistuma.