trip-krainetrip-ukraine-dark
Kust saaks Tallinnas keeduspiraali?

On keegi näinud viimasel ajal müügil / oskab soovitada, kust võiks leida keeduspiraali, eriti tore, kui oleks vanas vene stiilis pistikuga. Olen läbi küsitlenud elektri -ja kodukaupade poode. Kuskil pole, samas pidi neid küsijaid teisigi olema. Tänud ette.

Kui häda käes, siis saab ise ka konstrueerida, vaja on jupp kaablit, 2 zhiletti, veidi niiti ja tikke. Nimetatakse rahvakeeles "traktoriks". Nõukogude armees oli laialdaselt kasutusel. Tuleb ainult ohutustehnikat jälgida, elekter on ikkagi elekter. Metallnõusid mitte kasutada, kättpidi vette mitte ronida, jne...nii et ettevaatust kasutamisel!

Mina ostsin Maximast, oli teine veel ilsas punases kotikeses.

Ma pole füüsikas eriti tugev kahjuks : ) Sinu meetodiga sahmerdamise asemel on mul selle ajaga juba pliidi alla tuli tehtud ja vesi katlas keemas.... näh, suvel suure soojaga lihtsalt taha pliiti kütta.

Ega ma saakski aru kah, kus see niit käima peaks : ))))

Õnneks leidus miskis kodutarvetes ka üks vähese võimsusega kann, mille juhtme ka vanas maamajas seina sai panna.

Prismas müüakse keeduspiraale, maksab umbes 160kr, aga Balti jaama turu putkades on igas suuruses, igasugu võimsusega uusi spiraale.(venemaa päritolu, maksavad vähem kui Prisma oma) Autopoodides on jällegi neid spiraale (Hiina päritolu), mida saab sigaretsüütajasse panna (aga need ei pidanud mul küll vastu).

Ega ma isegi füüsikas kõige tugevam pole. Niiti on vaja, et see konstruktsioon omavhel kinnitada. Kuna ta ei juhi elektrit. Traadiga ei saaks seda teha. Ja se vist on see elektrijuhtivus? Puhas vesi ju voolu ei juhi, aga kui soolad ses, juhib küll. Sellepärast on võimalik teed keeta; aga pakisupi viskab kajhuks lakke...Aga puhta vee keetmiseks väga hea variant! Seda siis, kui muud varianti silmapiiril ei leidu! Üks variant on veel ---kui voolu ka pole---peeneksrebitud baikateki ribad, mida süüdatakse... Aga seda vast igal pool ei oleks viisakas kasutada---tuleohutus jne..

Rahvas,lisaks keeduspiraalile läheb ju veel vaja nõud mille sees keeta jne. Ostke parem väiksem ja odavam elektriline veekeetja - asi on palju lihtsam ja kindlam. Rahaliselt väike vahe on ,aga mugavus korvab need puudujäägid.

on väga paha suppi ja putru teha. St, et lisaks veekeetjale on veel üks anum vaja reisile vedada. Spiraaliga piisab ühest kopsikust. Autoreisil pole see nii oluline aga seljakotiga küll.

Hei,veel on keegi,kes on keeduspiraaliga seljakotimatkal suppi ja putru keetnud? Andke endast märku,kuidas see õnnestunud on?

Saagem tuttavaks - ma arvan, et selliseid on hulgem, ehk et kõik need tänapäeva pakikördid ju keedetaksegi nii, et kallatakse keev vesi selle pakipuru peale ja lastakse vastavalt ettenähtud ajale seal siis seista ja keetmiseks polegi vajadust, aga spiraal ja mingine (plekk)kruus on igatahes etem kui mingit väikest veekannu veel kaasa vedada.

Me proovisime suvel spiraaliga makaronide keetmise järgi. Keesid küll. Spiraal oli pärast kuivanud makarone täis, aga kraapisime maha ja järgmine kord keetsime uuesti. No problemo. Soovitaks valida pindalalt väiksed makaronid, saab kiiremini valmis ;)

prismas ja igal pool mujal,on väikesed ka müügil.

Teab keegi muljetada, kas tavalises tühjas konservipurgis saab spiraaliga vett keeta? Teoorias nagu saaks, aga muret tekitab just see, kas äkki ei hakka sellise kuumutamisega konservpurgist mingeid aineid vette eralduma vms.

Enamus konserve kuumutataksegi ju sulgemisel koos karbiga. Kui seal midagi eraldub, siis on see niikuinii juba konservis sees. Põhiline, mis vette võib eralduda, on searasv või sprotiõli ;) Ära põe.

P.S. Tutkaonule - kuidas see seljakotimatkal spiraaliga keetmine muidu ka välja näeb? Patareiga? Käsidünamoga? Või lohiseb juhe kodust järel?

Spiraal oli mul aastaid kaasas igal reisil koos teelusikaga, paari väikese suhkrupaki ja vähese koguse kohviga. Jõuad hiljem hotelli, teed toas kohvi jne. Spiraali kasulikkuse lagi oli 2 nädala vältel 4 inimesele toidu valmistamine, abiks suurem mahalõigatud otsaga õllepurk. Kuna see oli juba väga ammu ja kõik toitunud on senini elus, siis ma oleks nüüd isegi valmis teada saama, kui palju erinevaid aineid sellest purgist eraldus. Aga no ainete ja elementide foobia on vist küll väga valulik asi. Väike soovitus spiraaliga lennureisile siirdujatele - pange see kotti pakkides kohe kuhugi ülespoole või kergesti kättesaadavasse kohta, sest eriti kombineerituna plekist kohvipurgiga tekitab see läbivalgustamisel alati tohutut huvi ja kohati vaatavad turvad seda ikka sellise näoga, et neil pole aimugi, mis see sihuke on. :)

Nojah. Peaasi, et kraanikausis suppi või tšaikuud ei tee (lööb kraanikausi lõhki). Või spiraali kuivalt sisse ei lülita (lööb spiraali lõhki).

Disclaimer: pole küll kummagagi ise hakkama saanud, aga pealt näinud (kahjuks liiga hilja) ;)

Olen keetnud spiraaliga näit. raudtee- ja lennujaamades, kämpingute või mistahes välipistikute juures (kusjuures ise kämpingus ei elanud). Telgiga liikudes ikka vahel satud pistiku ligi. Akusid laadinud nii kauplustes, asutustes jne. Igatahes olen eelistanud elektrit lõkkele kuival lõunamaal. Kiirem ja mugavam. Seljakotiga varjan pistiku suurema rahvamassi silmade eest. Raskem on see seljakott linnakohas kuhugi jätta ajutiselt- kardetakse pommi vms. Kui olen juba lootust kaotamas, jätan ta näit. kõnniteele, selle asutuse v. kohviku akna taha, kus keelduti seda hoiule jätma. Arvan, et potensiaalsed kõigesthuvituvad vabalthulkuvad migrandid oletavad, et kohvikupidaja peab kotil silma peab. Kas kellelgi on olnud pahandusi telgi klaasfiibrist vaiade vedamisel lennuki käsipagasis? Julgust matkamisel tundmatutes kohtades!