Kuu aega Tais vs kuu aega Tai ja Kambodza.

Oleme minemas Taisse detsembri algul ja plaan oli nii kuuks ajaks. Alguses oli mõte, et käia, näha ja kogeda võimalikult palju ja siis siin lugedes ja uurides sai selgeks,et see oleks liig, puhkamisest ei tuleks midagi välja. Sai sis otsustatud, et külastaks siis ainult kahte riiki seekord, aga, nüüd tundub seegi liigse ruttamisena ehk. Küsimus olekski, milline marsuut oleks mõtekam, kas:

  1. Phuket kuni 4 päeva, Koh Samui nii 2 nädalat, Kambodza nädal aega ja nii 3 päeva Bangkok-is
  2. Phuket ja Krabi ümbrus nii nädal aega, Koh Samui nii 2 nädalat ja ülejäänud nädala sis tripiks vaikselt Bangoki poole ja oleks viimased päevad seal. Phuket on valitud sihtkohaks, kuna oleme tulemas Austraaliast. Kõik nõuanded ja soovitused teretulnud.

Oleneb, mida teha-näha tahate. Ku aega on minu meelest piisav aeg külastamaks kahte riiki, aga see on minu subjektiivne arvamus. Phuketis mina üle 4 päeva olla ei viitsiks, aga see taaskord minu subjektiivne arvamus. Sa ei ole kirjutanud, kuhu Kambozas minna sooviksite - kas taaskord randa või siis sisemaal ringi trippida (näiteks Siem Riep ja siis midagi ehk lisaks). Kui taaskord randa, siis Tais on kindlalt ilusamad rannad ja Kambodzasse randa minna oleks mõttetu - kui, siis ainult saartele, aga neid näete oma Tai tripi ajal juba vast piisavas koguses.

Minu soovitus, ärge tõmmelge edasi tagasi, jätke see Phuket, Krabi, Ko Samui teiseks korraks. Sealpool on veel palju palju muid saari, lahedaid kohti kolamiseks. Tehke loomulik ring näiteks: Pattaya, Koh Chang, Sihanoukwille, Phnom Penh, Siem Reap, Bangkok.

No Chang on küll puhta vale Tai, Pattayas pole ise käinud aga väidetavalt see ka ei kvalifitseeru. Pigem ikkagi Phuket(ka seal leiab nädal aega tegemist) võibolla nädala ka Krabi ümbrus, Kambodža karupe..u ma üldse ei läheks vaid valik hoopis Malaisia(Krabist allapoole kuni KL välja) või äärmisel juhul Vietnami, kui on soov sinna suunda minna.

Meie võtsime 34 päevaga Tai, Kambodža ja Malaisia. Ja jäime rahule, oleme liikuvad inimesed ja meie kohapeal passida ei viitsi. Seega see sõltub sinu reisistiilist. Olime teinud selgeks kindlad kohad kuhu tahtsime minna. Kambodza - Siem Reap, Phnom Penh (olime kuskil 7 päeva). Malaisia -Kuala Lumpur, Taman Negara vihmamets, Cameron highlands, Penang (10 päeva). Tai - Krabi, Phuket, Phi Phi saared, Bangkok (ülejäänud aeg). Phuketis olime kõige vähem, sest meile absoluutselt ei meeldinud see koht. Seega minu soovitus, kui olete liikuvad ja aktiivsed inimesed ja erilist rannapuhkus ei otsi siis võiksid võtta mõlemad riigid. Kui otsite rannapuhkust kuid soovite käia mõlemas riigis siis võiksite näiteks teha nii, et Tais veedate rannapuhkuse osa ja siis Kambodžas nn. kultuurse osa (käite Ankori templites, Killingi fieldsil ja Prison S-21) Minu küsimus miks te sinna Phuketisse üldse esimesena ronite? Kas lendate otse lennukiga sinna? Mina alustaksin Bangkokist (seal oli meil tegemist 2 päeva) seejärel liikusime bussiga Kambodžasse Siem Reapi ja Phnom Pehni Sealt siis lennukiga võiksite sõita Taisse tagasi. Ja vaidlen eelmisele vastu, tõesti Malaisia loodus meeldis mulle rohkem kui Kambodža oma ja riik ise oli ka kuidagi puhtam ja kultuursem aga Kambodžat karupe..nimetada on ikka äärgmiselt kohatu. Minu hinnangul oli tegemist väga huvitava riigiga millel on äärmiselt kurb ajalugu ja kindlasti need templid on lihtsalt midagi mida peab nägema!

Phuket on täiesti sümpaatne koht nii rannapuhkuseks kui trippide võtmiseks saartele. Nii palju kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid arvamusi - kuid meie perele Phuket meeldis väga ning leiab seal tegevust küll ja veel. Meie olime 10 päeva Phuketis ja 11 päeva Krabi piirkonnas ning absoluutselt ideaalne reis. Varasemalt oleme käinud Bangkok-Pattaya - seega võrdlusmaterjal olemas. Tais on igal pool tore, lihtsalt pealehakkamist peab olema. Käia, näha on palju. Ning kui tahaks ka lihtsalt puhata, süüa ja niisama olla, siis kõik see on Phuketil olemas.

Ella123, eks igalühel on oma arvamus ja minu arvamus Kambodža kohta ongi karu.... Ja kui see inimene, kes seda loeb võtab seda, kui negatiivse arvustusena on ju hea. Mis oleks foorumi mõte, kui igaüks ainult taevani igasugu asju kiidaks? Mul on meeletult hea meel, kui ma leian foorumist(või ka kuskilt mujalt kohast) 100 kiidulaulu peale 1 negatiivse hinnangu. 1 negatiivne hinnang võib reisplaneerijale anda kordades rohkem kasu, kui 100 kiidulaulu. Paralleeli tõmbaks näiteks Tallinna kiidulaulude, oh kui ilus plapla ka seda ja toda plapla ja kui viimasel lehel on kirjas, et Kopli liinidel varastatakse sind paljaks ja antakse korralik ketukas, siis sellest on kordades rohkem kasu kui kahju. Tänapäeva maailmas paremini hakkama saamiseks on vaja teada ohtusi, hüved paistavad niigi igalpool välja.

Phuketi miinused:) võrreldes muu Taiga väga kallis, ülearendatud turismipiirkond, palju lärmavaid idanaabreid.

Kui peaksid otsustama, et oled kuu aega Tais, siis mina isiklikult tervet kuud küll ainult tüüpilistes turistikates olemisele ei kulutaks, liiguksin pigem ka Põhja-Taisse. Lisaks kui mainisid et oli mõte võimalikult palju näha, siis 2 nädalat Koh Samuil tundub küll liig - võimalikult palju saab näha ka ühe riigi piires.

Meile väga meeldis ka Põhja-Tais, kus oleks tahtnud kauemgi olla kui nädal. Seal džunglimatkad, massaažid, armsad linnad ja muidugi Tai köögi häll. Hinnad seal ka tunduvalt madalamad. Väga meeldis Samui kõrval olev Phanang, kindlasti rohkem kui Tao. Kuuajase reisiga liikusime Chang Maist Singapurini ja Tai meeldis pigem rohkem kui Malaisia (nt Pangkori saar), kuigi tore oli igal pool. Üldiselt tunduks, et üks reis, üks riik, aga seda põhjalikumalt. Tais oleks avastada palju, nt džunglid, ujuvturud jne jne. Igatahes kisub sinna poole tagasi, nt teekond SGN-BKK (jajah, jällegi mitte üks reis ja üks riik :)).

Meie tavaliselt veedame 3-nädalasest reisist rannas max 4-5 päeva ning tavaliselt reisi lõpus. See võimaldab hoolikalt sihtkohti valides riigist mingi üldistava pildi saada. Kui Kambodžasse Tai-reisi käigus minna, siis piisab , kui kulutada 4 päeva Siem Reap's Angkor Wat'i külastamisele (1 päev sinna, teine tagasi + 2 päeva kohapeal). Ise paneks täna reisi sisse ka Põhja-Tai, kus seni ongi käimata. Reisikava sõltub siiski reisi eesmärgist: kui on soov ainult lebotada ja pidu panna, võib ka väikesaartel käia. Kui soovite maad näha, tuleb ringi liikuda ja saartest eemale hoida.

Msander!Millise reisikava koostaksid Põhja-Tais?Kindlasti võtaksin plaani Kambodzas Angkor Wati külastuse.Loen siin erinevaid kommentaare.Kas kõigepealt oleks mõistlik lennata Bangkokki ja siis sealt edasi?Ainult rannas lebotada ei tahaks ja turistipiirkondi väldiks ka.

Sorry, msander ,trügin veidi vahele, sest tegime midagi taolist 2006 aastal Niisiis tertsile 1p- lõuna ajal lennukil saabumine Bangkokki, rongijaama, sõit Ayutthayasse ja ringkäik templites 2p- öörongiga Chiang Maisse tutvumine linnaga, õhtul suur ööturg vaata ka http://wikitravel.org/en/Chiang_Mai 3p- lavataksoga (songthaew) Doi Suthepi templikompleksi, edasi lavataksoga Phuping Palace juurde, tagasi linna ja kultuurikeskuses õhtul söök koos tantsu-lauluetendusega 4p-templid, rahvusmuuseum ja loomaaed 5-7 päev-3 päevane dzungliretk elevandisõidu, bambusparvetamise ja viimane päev Doi Inthanoni mägi 8p-puhkusepäev tai massaaži, õlle ja õhtuse kultuuripäevade kontserdiga 9p-sõit Chiang Raisse ja otse edasi Mae Saesse, tutvumine linnakesega 10p- lavatakso kaubeldud ringisõitmiseks ja sõidud Doi Tungi ja Sop Ruaki., oopiumimuuseum ja kiirpaadil sõit Mekongi jõel, ühe Laose saare külastus (väga sisukas päev) 11p-Sõit tagasi Chiang Raisse tutvumine linna ja ööturuga 12p-Väljasõit Chiang Saeni, õhtul tagasi ja ööbussiga Ratchasimasse 13p- Sõit lavataksoga Khao Yai rahvuspargi lähistele majutus Greenlife GH 14p- GH meeste poolt orgunnitud sõit rahvusparki koos linnu-loomavaatlusega (väga heal tasemel!) 15p-tagasi Ratchasimasse ja edasi Phimaisse, kus on templid samas stiilis Angkor Vatiga (kui sõit Angkori võiks ka ära jätta) 16p-sõitude päev Ratchasimasse,Chantanaburi , Tratti ja praamiga Ko Changi saarele 17-27p Ko Changi saarel, kuna kaasa murdis varbaluu jäi ära plaanitud sõit Kambodzasse Angkor Vatti vaatama kohaliku turfirmaga. Tegime mõned kanuusõidud, jalgsimatkad naaberkülade ja kose juurde ja üks kaatrituur naabersaartele 28p- Sõit Bangkokki ja lõunaterminaalist bussiga Damnoen Saduakki 29p- hommikul k7 mootorpaadil ujuvad turud ,tagasi Bangkokki ja õhtul lennukiga kodu poole.

Nii tore sisurohke reis,kohe kadedaks teeb ja jube kahju ,et ōnnetuse pärast nii palju jäi nägemata. Järgmise reisi planeerimisel vōtan sellise kava endale eeskujuks ja soovitan kōigile ka. Tublid.

Ausalt öeldes ei ole Põhja-Tai reisikava veel teinud, seega toetu nendele, kes on käinud. Soovitan soetada LP, kasvõi ainult Põhja-Tai peatükid, need elektrooniliselt saadavad.

Hmm väga palju huvitavaid ja ka vastakaid arvamusi. Kahjuks pole jõudnud varem postitada, kuna ma tavaliselt õhtuti internetis käin, siis viimased nädalad lihtsalt interneti pole, nii ka praegu, täitsa uskumatu. Oleks siis, et oleks kuskil maal, aga ei südalinnas-siit lähevad küll plusspunktid Eestile kirja, aga nüüd tagasi teemasse. Muidu oleme ise ka suht liikuvad ja ei meeldi väga ühekohapeal lebotamine, pole isegi kunagi kuskil puhkamas käinud varem. Nüüdseks oleme ka Austraalias olnud pea aasta ja selle aja jooksul koguneb peris palju asju, siis ma ei kujuta ette kogu selle träniga seal ringi jooksmist ja sellepärast ongi jäänud mõte vähem ringi liikuda osaliselt, muidu puhkaks veidi aktiivsemalt. Kambodza oligi üldiselt plaanis just Angkor Wat-i pärast. Phuketis oli plaan maanduda, kuna see on siitpoolt tulles lihtsalt odavam variant, kui Bangkok. Kuna ei ole ka varem Tais käinud, siis ei oska öelda, kus kui kauaks viitsiks peatuda ja kindlasti võib ja tuleb plaanidesse muudatusi. Idee oli muidu veel Koh Samui või kuskil saare peal teha sukeldumis koolitus tüdruksõbral ja ka ise teeks mõned sukeldumised, sellepärast oli ka mõte sealkandis kuni 2 nädalat peatuda. Tai põhjaosa tundub ka ahvatlev, aga ei usu, et ühe korraga nii palju jõuab, kui minnes kõik niigi uus ja huvitav on, siis vast ei teki ka sellist tüdimust, aga eks kõik selgub siiski kohapeal. Tänan kõiki kes on võtnud vaevaks vastata ja kaasa mõelnud, ning andnud ka uusi mõtteid ja ideid sihtkoha valikul.