Kuuba

Saabusime tagasi Kuubalt 06.02.2013. Käisime omal käel ja kohapeal plaane tehes läbi klassikalise ringi: Havanna-Vinales-Trinidad-Santa Clara-Havanna. Praegu on muljed veel värsked ja kui on kellelgi nõu vaja Kuuba reisiks või küsimusi, siis vastan hea meelega! e-mail: cocafantasprite@hotmail.com Meelis

Vastused reisihuvilise Merle küsimustele allpool. Olete valinud mõnusa aja Kuuba külastamiseks! Kõik puuviljad on küpsed ja päike on tõeliselt kuum juba. Meie panime oma reisi ise kokku ja kasutasime tuttavate soovitusi ja internetis leiduvat infot. Päris palju huvitavat infot sain Soome internetisaitidelt, kuid ma ei mäleta enam täpselt neid aadresse. Ilmselt mingid reisifoorumid. Rahast alustades soovitan arvestada u 100,- keskmiselt. See sõltub teie enda nõudmistest ja taluvusastmest. Tähtis on aru saada, et peate ise rahast julgelt teenusepakkujaga rääkima enne teenuse kasutamist ja turist on siiski kohalikele ja ettevõtjatele ainult liikuv rahakott.

  • kas panite oma reisi ise kokku vöi kasutasite sealse/siinse reisibüroo teenuseid?( Millise?) Siin võtsime reisibüroost ainult Kuuba turistikaardid, mis peavad kindlasti teil olema enne Havanna lennukisse astumist. Kohapeal kasutasime info küsimiseks ja mõne bussipileti ostmiseks Havanatur bürood (neid kontoreid on seal igal pool). Üldiselt sealsed bürood müüvad minu meelest liiga kallilt reise ja tuure. Omal käel leiab soodsamad lahendused.

  • Mis lennujaama te saabusite? Kuidas linna saite? Saabusime Havanna Jose Marti lennujaama. Peale erinevaid kontrolle läksime väljapääsu juurde ja vahetasime raha EURod CUCideks. 1000 EUR = 1200CUC enamvähem. Lisaks vahetasime 20 EUR veel Peso National-iks (sai tänavalt banaane, pitsat, jäätist ja muud osta). Välisukse kõrval oli ka ametlik takso putka, mille ees olev vormis neiu meid Cubataxi-le sokutas. Sõit 25 min ja 25 CUC. Aadressi andsin taksojuhile kätte paberil ja ta sai hästi hakkama. *Kuidas te Kuubas ringiliikusite? Linnades liikusime palju jalgsi, kuid Havannas on taksouputus ja u 3-5CUCi eest saate kõikjale. Saab sõita ka bicitaxiga (jalgrattatakso) ja sidruniga (kollane ümar katusega mopeed)

  • kas näiteks kasutasite linnast-linna söiduks busse? Kas pidid bussipiletid etteostma vöi vöis vabalt samal päeval minna bussile ja sealt osta? Linnade vahel liikumiseks kasutasime busse. Sõitsime ainult Viazul bussidega, kuigi tundus, et Astrol pole kah viga. Teenindus oli väga sujuv ja selge. Pilet tuleks ette osta, siis asi kindel. Nimed pannakse nimekirja ja peale saad siis kindlasti. Ühel korral kasutasime ka casa perenaise hangitud nn taksoteenust korraliku sõiduautoga Santa Clarast Havannasse, sest bussid olid selleks päevaks tüdimuse tekitanud ja tahtsime kiirelt sihtkohta jõuda. Sõit läks üldjoontes 10 CUC kallimaks bussisõiduga võrreldes, kuid selle 200+ km eest oli see oma hinda väärt.

  • Olen kuulnud, et mingeid tänavaid Old Havannas soovitatakse vältida? Kas teil oli sellega kokkupuuteid? Old Havannas on soovitav pimedal ajal mitte sattuda peatänavatelt kaugele. Pime on ja need tumedanahalised ei paista eriti kaugelt välja, nii et võite sattuda ehmatavatesse olukordadesse küll. Kus inimesi ikka liigub, seal on ohutu. Püüdke jätta kogenud Havanna külastaja enesekindlat muljet, siis kohalikud ei tüüta ja ei otsi kontakti nii palju.

  • Kas on mingeid näpunäiteid, mida tasuks seal vältida vöi millele tähelepanu pöörata ( näiteks majutusasutuse, söögikoha jne valimisel)Millised olid näiteks teile suuremad ohud? Kõigepealt soovitan tugevalt igasuguste vahemeeste ja sebijatega konkreetselt ja julgelt mitte suhelda. Nad suudavad väga osavalt vedada teid ikka maailmatasemel hindadega söögikohtadesse ja mujale, kuhu ise võibolla sisse ei astuks. Sigarite ostmise kohta ei julge midagi soovitada, sest mina ei saa aru, milline on ise tehtud ja milline tehases tehtud. Üldiselt ju eriti vahet pole. Casade valimisel ei pea esimest valima. Vaatate sisse ja kui ikka WC on prilllauata ja sooja vett ei tule, siis minge järgmisse. Nad ei solvu. Üldiselt on need mõnusad ja mugavad ja omaette dušši ja WC-ga. Hommikusööki (desajuno vms) küsige samuti – need on harjumatud, kuid võrratud. Ananass, guajava, guajava värske mahl, praemuna, banaanid, kohv... Praegugi igatsen... Söögikohad on erinevate hindadega ja Havannast väljaspool tuleb konkreetselt nõuda u 6CUC-ist hinda toidule. Menüüs on rohkem soovituslik hinnatase, mis on liig isegi Tallinna vanalinnale.

  • Ja samas, mis avaldas teile köige rohkem muljet, mida peaks kindlasti nägema vöi proovima? Havanna on emamuljena ikka väga ebareaalne. Tõeline 30-40-ndate film kuhu on lisatud mõningaid ulme(tänapäeva)elemente. Vinalese loodus ja õhkkond on äärmiselt nauditav ja hurmav. Trinidadi väikelinna elu ja Kariibimere rand. Tegelikult tagantjärgi meenutades on kogu see sealne olemine väga teistmoodi ja mõnus muredevaba.

  • Kui palju kulub päevas keskmiselt raha? (söök, vaatamisväärsused jne) ehk siis milline hinnatase seal on Hinnad per face: Casa......20 - 35CUC (2-ne tuba kokku) Hommikusöök casas....3 - 4 CUC Lõuna ja õhtusöök 5 - 10 CUC Kokteil......2,5 - 3,5 CUC (Cuba Libre, mohito, canchanchara jne) Muuseumid....3 - 10 CUC Sigarid tänavalt .....1 - 4 CUC (kindlasti saad kallimalt samuti)

Tere. Oleksin huvitatud lennumarsruudist, lennufirmadest ja hindadest :) Tahaks aastavahetuseks minna.