Kuuba turistikaardi vormistamine

Tere reisisellid! Palun jagage kogemusi. Kui ma õigesti aru olen saanud, siis tuleb Kuuba turistikaart eelnevalt vormistada. Ilmselt siis kas Soomes asuva saatkonna või mõne reisibüroo kaudu? Lennupiletite hinnas see ilmselt ei sisaldu, kuna tegemist tavalise liinilennuga mitte pakettreisiga või reisbüroo poolt korraldatava lennuga.

Kes hiljuti käinud või peagi minemas palun jagage kogemusi, mõtteid turistikaardi vormistamise osas. Kus ja kuidas keegi seda vormistanud on?

just tegelesin sellega ise: seda saad osta kas Kuuba Helsingi saatkonnast 22 eur, meie turismibüroodest (Reisiekspert, Oikumena või Estravel) 30 eur või siis kohapealt (Havanna) lennujaamast 22 eur. Osad lennufirmad, mitte kõik!, jagavad seda kaarti ka tasuta. Mis tingimustel ja millised jagavad, ei oska öelda. sa pigem küsi enda lennufirmalt see üle, nt Aeroflot ei teadnud asjast midagi

Minu mäletamist mööda on tegu lihtsalt migratsioonikaardiga, mida jagatakse lennukis tasuta ja mis tuleb oma käega ära täita. Kui lennukis ei anta, siis saab piiril. Sama asi mis Venemaale minnes tuleb täita, üks pool jääb endale ja riigist väljudes tuleb koos passiga ette näidata. Kuuba reis oli küll juba ca 10a tagasi, aga mäletan veel, kuidas naersime, et turismifirmad müüvad paberit, mida jagatakse tasuta. Mingi defka asi see küll ei olnud :)
Minu arust oli sellekohane teema siin Tripis ka kunagi, aga uuenenud keskkonnas ma seda otsida küll enam ei oska :(
Loodetavasti ei vea mu mälu alt...

Kui kasutad Ost-müük foorumiotsingut, siis mõnikord osad ka müüvad neid kaarte odavama hinnaga (mina nt nii sain).

Selle aasta aprilli lõpul Kuubale minema hakates küsiti seda turistikaarti (või viisat) Tallinna lennujaama check in-is lennule registreerides näha.

Viletsa mälu tõttu pidin postitust parandama.

AndresR-ile vastuseks: lendasime Lufthansa ja Condoriga.

Jütsil võib õigus olla. Suheldes Kuuba saatkonnaga, küsisin neilt kinnitust, et kohapealt saab ka kaarti osta ja nad just täna hommiku vastasid mulle, et You have to get your tourist card before your fly to Cuba. Samas rääkisin just inimesega, kes kinnitas, et neid seal kohapeal ka müüakse.
Nüüd ma ei saa aru, kuidas lennukis neid mõnikord tasuta jagatakse siis? Võibolla Tallinna check-in lihtsalt teadis, et Jütsi lennufirma kaarte ei jaga ja seepärast kontrollisid selle olemasolu?!

Suhteliselt segane tundub see olukord olevat siis. Nii palju kui ise uurinud olen, siis saangi aru, et liinilendudel (KLM, Aeroflot jne) neid kaarte ei jagata (vo mõni muu paber, mida veel lisaks vaja?), aga kui mõne reisbüroo poolt korraldatud lennu või paketiga minna, siis see kaart kuidagi hinna sees ja pole vaja eraldi seda hankida.

Hetkel tundub kõige mõistlikum see kaart endale ikkagi eelnevalt organiseerida. Havana lennujaamale ei tasu ilmselt lootma jääda, eriti kui seda võidakse ka juba eelnevalt Tallinnas check-in'is küsida. Kuna minek alles märtsi alguses, siis aega sellega tegeleda õnneks on :)

Mul ikka õigus, kui kaarti ei ole, saab selle osta ka kohapealt:


http://havana.airportcuba.net/customs.html

Käisime Kuubal veebruar 2015. Ostsime turistikaardi eelnevalt Estravelist, vist 6-70 EUR-i. Lennukipiletid olid võetud Soome reisifirmalt, kui nad lennukit täis ei saa, müüvad nädal enne lendu odavalt, meie saime 1000 kaks inimest edasi-tagasi. Lendu opereeris Finnair. Lennukis jagati kõigile needsamad turistikaardid, ja tasuta.

miks te siis turistikaardi ostsite? Käisin ka vist 2014 veebruaris Aurinko lennupiletitega, mis Estravelist ostetud Kuubal 395 euriga, turistikaardi sai tasuta ja maalt lahkumise maks anti ka sulas lennujaamas peopeale, et saaksid selle kuubaktele maksta. Samas Apollo jne kliendid pidid selle lahkumise maksu ise maksma.

Norsu, sa oled NII tark!
Tasuta kaarte kõik ei jaga ja ega kuskil piletil kirjas ole, et "Free Cuban tourist card on board"...
Kui mina kõike ette teaks, oleks ma lotomiljonär ja läheks Kuubale isikliku eralennukiga ;)

Norsu, sa oled NII tark!
Tasuta kaarte kõik ei jaga ja ega kuskil piletil kirjas ole, et "Free Cuban tourist card on board"..."
haha, teed ainult ennast tolaks oma repliigigia. Jutt oli siin charterlennu piletist ja firma kodukal on selgelt õeldud, kas turistikaart on hinnas või ei ole. Seega kui ise lased end pügada, oled ise TOLA, mitte teised.

AndresR, info Kuubas kohapealt ostmise kohta on väga hea! Loodan, et see siis ka reaalselt toimib :)
Charteriga on tihti paljud asjad lihtsamad. KLM-ist uurides ei osanud nad suurt midagi selle turistikaardi kohta kosta. Seega kui ei lenda charteriga, vaid tavalise liinilennuga, siis hetkel vist selle peale küll lootma ei saa jääda, et lennukis jagatakse. Välistatud muidugi see ei ole. Kui aga on plaan Kuubale jõudes kohapealt see turistikaart osta, siis peab lihtsalt lootma, et keegi seda check-in'is eelnevalt näha ei küsi.

Tark Norsu!
Meil oli plaan talvel minna Kuubale, aga eelneval sügisel ei olnud veel õrna aimu, mis lennuga läheme. Oli võimalik, et täna ostame lennupiletid ja homme juba lendame. Millal siis oleks jõudnud turistikaarti teha? Seepärast tegime need varakult ära. Ma ei võta mingeid riske mingi 70 EUR-i pärast.
Kui Sina said piletid 395-ga, siis nii madalaks lasti hind alles 2-3 päeva enne lendu. Tean, mida räägin, sest olen mitu aastat jälginud Soome turismifirmade reise Kuubasse, Mehhikosse jm. Aga nüüdseks on ilmselt suurem viimase hetke odavate lennukipiletite pidu läbi, sest kui varem võttis iga firma oma lennu, siis nüüd on lennuk võetud nelja firma peale st. suudavad enamuse pakettidest maha müüa ja lennukisse vabu kohti eriti ei jää.
PS. Kuna väidad, et võtsid ainult lennu 395, siis maalt lahkumise tasu ei maksa Sinu eest mitte ükski reisifirma. Selleks peab olema ostetud kogu reisipakett koos hotelliga.

Tuli veel meelde. Kui puhkate Varaderos, siis tegelikult ei tasu sealt kojuviimiseks midagi osta. Võrreldes muu maailmaga on Havanna selline huvitav lennujaam, et seal on kõik odavam kui Varaderos ja ostud võib seal sooritada.

"Tark" Norsu,
loe pln läbi meie kogu eelnev ja su enda vastus ja kust sa loed välja, et me räägime vaid charterist või et sina räägid charterist!? Mina konkreetselt sellist kohta ei leidnud.
Ilusat õhtut sullegi!

AndresR on tubli kustutaja, häbi peaks olema, ise veel foorumi admin. Teisi sõimama on kange, aga ise kriitikat ei talu.
"S. Kuna väidad, et võtsid ainult lennu 395, siis maalt lahkumise tasu ei maksa Sinu eest mitte ükski reisifirma. Selleks peab olema ostetud kogu reisipakett koos hotelliga."
Ago, see väide on pehmelt õeldses taas vale, Aurinkol oli nii turistikaart kui maalt lahkumise maks hinnas ka ainult lennukipiletit ostes lahkudes anti sulas raha letist kätte ja maksid selle kuubakatele. Ilmselt ikka tean, mis oma rahakotis toimus. Apollol jne see nii jah ei olnud.
Ilmselt AndresR kustutab selle infot taas ära, aga no mis teha :D

Norsu, keegi ei hakanud siin ju sõimama. AndresR tegi veidi iroonilisema märkuse ja tundub et sa läksid selle peale veidi rohkem leili, chill! :) Probleem ju lihtne, erinevatel lennufirmadel/reisikorraldajatel erinevad kombed turistikaartide jagamisel...

andresk,
miks ta siis kriitikat ei talu ja ära kustuas vastuse oma väitele
"oe pln läbi meie kogu eelnev ja su enda vastus ja kust sa loed välja, et me räägime vaid charterist või et sina räägid charterist!? Mina konkreetselt sellist kohta ei leidnud."
Kopisin talle kus teemas Ago täpselt kirjutab, et ostis sooduspileti finnairi charterile reisifirmalt.
Kui "tark " on irooniline väide, siis on seda ka "tola". Kusjuures, küsisin lihtsalt miks ostis turismikaardi kui see oli hinnas, sain ka vastuse, aga AndresR pidi ülbitsema hakkama, ise pole Kuubas käinudki.
Tore, et juthkonnas on ka viisakaid inimesi olemas,
Edu ja see, et keegi on omanik ei anna õigust endast vanemaid ja kordades kauem foorumis olnud liikmeid mõnitada.
Edu!

Hommikust norsu,
kustutasin su viimased postitused mitte oma kriitikataluvuse puudumise pärast, vaid et need ei läinud enam teemasse ja ei andnud midagi siia juurde; seepärast et sa läksid liiga isiklikuks, ülbeks ja kukkusid lahmima. Isiklikult ei taha ma, et see foorum muutuks midagi Delfi kommentaariumi sarnaseks ja eks ma püüa seda siis hoida. Mõnitamisest oli minu poolt asi ikka väga kaugel, nagu AndresK eelpool ütleb, olin natuke irooniline, seda küll. Pigem võib mõnitamiseks lugeda sinu viimaseid postitusi.
P.S. Aitäh usalduse eest, aga omanik ma ei ole.
Oleme nüüd sõbrad edasi!
Minu jaoks on see teema lõppenud. Punkt.

Hommikust sulle, kui "tark" ei ole mõnitamine ja "tola" on, siis ütleme, et sa oled tüüpiline "jobu" ( iroonia) :D
Jah, kui teemale ei andnud midagi juurde, et Aurinkomatkad maksab sinu eest tursitikaardi ja maalt lahkumise tasu, siis küll oli õige see ära kustutada.
Lisaks siis ole mees ja tunnista, et ma ei kirjutanud sinuga ja et jutt käis just charterist sinusse mittepuutuvas vestluses.. Naeruväärsed on inimesed, kes on saanud adminniõigused ja siis arvavad, et neile on kõik lubatud ja ise samal ajal kriitikat ei talu.
Päikest:)

Halloo Hallo
Mida kuradit saab lugeja, kes tahaks Kuubasse reisida, infot sellest sõnamulinast? Rääkige, mida te tegite, mida maksite, mis aitaks järgmisi rändureid.
Kui infot pole, siis ära postita. Katsu oma egoga ise toime tulla.

Täiendan veel (võibolla teised teavad, aga mulle oli see uudiseks), et selle turistikaardi peab reisi lõpuni alles hoidma! Maalt lahkudes seda küsitakse ja kui see puudub, läheb vähemalt päev, et kohalikus bürokraatiarägastikus uus kaart vormistada!
Samuti saab seda soovi korral kohapeal pikendada +30päeva, LP järgi maksab see 25 CUC.

Tallinna Aerofloti kontori töötaja sõnade järgi peab kaart igal juhul olema, kui check-ini teed. Ei mingit Kuubal kohapeal ostmist, sind lihtsalt ei lasta (Tallinnas) lennukile (v.a. charterlennud muidugi, seal saab lennukis selle kaardi).

Peab ikka eriline geenius olema, arvamaks, et viisat/turistikarti ei pea reisi lõpuni alles hoidma. AndresR soovitab igas teemas inimestel googeldada, ehk teeks seda ise ka siis : https://www.google.ee/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=cuba%20tourist%20card Oleks enamus selle teema postitusi olemata ja võiksid ennast "targaks" pidada, mitte teisi.

Hallo Hallo sõbrad. Sisenemiskaart/ turistikaart on väga tähtis. Hoidke see kogu maailmas ALATI alles, Muidu on väljumisel probleemid. Üllatus üllatus? Muidugi kui raha on palju...

Anna inimesele õng, mitte kala.
Sellest olen ma lähtunud oma enamikes foorumivastustes, kus linki jagan. Kui ikka inimene küsib, et mis ilm seal sihtkohas on või mida seal vaadata, siis annan ma vastuse, aga alati märgin ära, et guugeldasin/kasutasin foorumi otsingut. See nagu peenike vihje, et äkki inimene järgmine kord taipab ise sama teha, kui tal sarnane küsmus tekib. Osakem google otsngust maksimum võtta!
See vastus neile, kes targa norsu viimast postitust siin lugesid.
Norsule aga: keri p*rsse!

Tõeline tase foorumi adminnilt:) "Norsule aga: keri p*rsse!!"
Tänan! Pole ime, et foorumi kasutamine ja postituste arv on katastroofliselt langenud kui siin sellised adminnid on. See juhtub kui mõni alaväärsuskompleksi käes vaevlev inimene natuke võimu saab, Kustutama on küll mihkel, oma vigu ja teiste mõnitamist ei tunnista, Kritiseerid teisi, õpi ka ise oma õpetussönade järgi käituma. Edu kustutamisel ja ilusat Kuuba reisi!
PS teen ise alati enne reisi meeletu eeltöö internetis, loen läbi tripi ja tripadvisori ja muude kohtade teemad ja blogid, tuvun riigi ajalooga ja viin kurssi majanduse ja poliitikaga. Soovitan seda ka teistele, reisil tead mida oodata ja mida otsida, eks ole ka neid, kes kogu aja hotelli territoorumil viibivad, aga eks eesmärgid olegi inimestel erinevad.

Võib ka vabalt olla, et küsija(d) on eelnevalt hunniku foorumipostitusi läbi lugenud ja ammutanud meeletus koguses infot internetiavaustets, aga soovitakse just kogemusi Eesti inimestelt ja Eestist reisijatelt. See, kui põhjatust internetis leiad meeletus koguses infot USA, Kanada, Inglismaa jne turistide kogemuste kohta, ei pruugi alati olla piisav Eesti kontekstist lähtuvalt. Ja ka selles ei ole midagi halba, kui lisatakse mõni märkus/kommentaar/meeldetuletus mõnele inimesele iseenesest mõistetavana tunduva nüansi kohta, mis samuti haakub küsitava teemaga. Usun, et ka tripi foorumi lugejate hulgas on inimesi kes peamiselt otsivad esimsena just eestikeelset infot. Aga eks see kindalsti sõltub ka küsimusest ja küsijast.

Seega vo oleks mõistlik pigem jääda püstitatud küsimuste ja teema juurde ning pigem vältida teemaga mitteseonduvaid arvamusavaldusi foorumi administreerise, konkreetse isiku või tema postituste stiilide jm taolises osas. Soovi korral on seda võimalik teha läbi privaatsete sõnumite.

Kuuba viisaga pole jah probleeme,osta saab neid reisibüroodest,kuid ilma viisata pole môtet vaga lennukisse minna,ei pruugi pardale saada, oleneb ka mis lennufirmaga lendate.

Tere

Kuna paljudel lennufirmadel jagatakse neid kaarte lennukis, siis näiteks Thomas Cook (väljalend Stockholmist) ei kontrolli Turistikaardi olemasolu check-in'is.
Kuid kahjuks on need jagatavad kaardid mõeldud Põhjamaade kodanikele (Rootsi, Taani ja Norra), siis mina kui eestlane, pean omale organiseerima ise turistikaardi.

Seega olen ma nagu mitmeti erinevatel arusaamadel: osad ütlevad, et peab enne olemas olema, kuid Varadero lennujaama info ütleb, et seda saab osta ka koha pealt, täitsa 20CUC'i eest.
http://varadero.airportcuba.net/customs.html

Ei tea, mis see õige vastus siis nüüd olema peaks..

to: saare_merka

Reisiekspert müüb Kuuba turistikaarte. Osta ja lenda, milleks vaja asja keeruliseks mõelda.

Jüts räägib õigust. Reisieksperdist saab turistikaardi kätte 1-2 päevaga ning maksab 30 EUR inimese kohta (ühekordne sisenemine). Just eelmine nädal tellisin. Ei näe mingit põhjust kohapeal tegema hakata, isegi kui saab 20CUCi eest. Maksad 10 EUR rohkem, kuid ei pea pabistama, kas kuskil keegi seda lennukisse minnes küsib jne. Lisaks saab piiril kiiremini asjad aetud.

Tere.
Müün Lonely Planeti Kuuba reisiraamatut, uuem versioon 2015
Raamat kasutatud aga väga hea korras

Hind: 15 EUR

http://www.apollo.ee/lonely-planet-cuba-8-2015.html

Lisaks müüa 2 turistikaarti: 20 EUR tükk.
Googeldades leiab selle kohta infot :)

Raamatu ja turismikaardi asukoht: Tartu
Helista 5566 1925

Tere

Kuigi ma siit teemast lugesin välja, et osad lennufirmad annavad turistikaardi ja Tripadvisori põhjal ( https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g147270-i91-k8084437-o10-Air_Canada_tourist_card-Cuba.html ) peaks see Air Canada puhul garanteeritud olema, siis oleks hea ka mõne kaasmaalase kinnitust sellele kuulda:) Lisaks, see info tundub lähiajal paljudele huvipakkuv olema.

Jaa, seda sooviks isegi teada saada

Minu mäletamist mööda pidid vähemalt Star Alliance madalaimal eliittasemel olema, et tasuta saada. Kui lend ei alga Kanadast ja Kanadas pikemat peatust vahepeal ei ole, siis pole ju lootustki - check-in Euroopas nõuab ikka seda kaarti kohe. Ja müüb selle.

Küsisin Fb-s Air Canadalt. Vastus:" In-flight will ensure the distribution of the Cuban tourist cards to all customers who are not in possession of the card.
Regards, Air Canada Social Media /aa"

Tõenäoliselt, kui on Air Canada piletid ja nad neid kaarte jagavad, siis võiks ka check in sellest teadlik olla. Check-in müüb Kuuba turistikaarte? Kusjuures, kohati müüvadki:)

Jään samuti teemat jälgima, lend märtsi alguses Air Canadaga Frankfurdist.

Küsisin ka võimalike check-in probleemide kohta Air Canadalt, nad pidasid seda ebatõenäoliseks. Kaldun panustama lennukist saadavale kaardile.

Lõpetasime just kuuajalise rännutee Tallinn - Helsinki - Kopenhaagen - Toronto - Habana -Toronto - Montreal - Frankfurt - Helsinki - Tallinn. Canada Air jagab kõigile Viisad ja paberi, mis tuleb lennukis täita Habanas Lüüakse tempel passi ja viisa peale ja mõlemad viisa pooled jäävad reisija kätte. Riigist lahkudes Võetakse mõlemad viisa pooled ära. Cayo Coco saared on suletud, kuna keeristorm tegi suure hävitustöö ja piirivalve jutu kohaselt avatakse ehk novembris. Pidage meeles et Airport International on 3. terminal 1. ja 2. on kohalike jaoks Taksojuhile tuleb öelda et 3. terminal :) Tax on 30 cuc ehk 30€ üks kõik kust Habana otsast Kaubeldes võib ka odavamalt saada. Tänu torm "Irma" le on kõik hinnad kõrged. Google Maps offlines ei tööta ja kasutasime Maps.me kaarte. Internetti saab tunnikaardi alusel ja seda kah ainult suuremate hotellide sees ja kõrval 5 tunni kaart maksab 7 cuc 1 cuc = 1 € Kaarte müüakse sini- valgetes putkades millel kiri ETECSA ( kohalik telefoni firma)

Valuuta vahetus on saabumisel kohe all saalis ja automaadis. Kohalik turva abistab. Samas võib ka 2. korrusel väljuvate lendude saalis teha sisseoste ja keha kinnitada. Kohviga on riigis kohati suured raskused. Pass tuleb kaasas kanda, kui sisseoste teete, sest paljude ostude puhul märgitakse passiandmed ülesse. Näiteks 10 cuc ranna varbavahede ostul hotellist, tuli esitada pass

Puht nii märkuse korras, minuteada on linna nimi siiani veel Eesti keeles Havanna, ühes lauses kasutada eri linnade koha nii Eesti kui kohalikku vormi on suht silma riivav.
Ja google maps töötab offlines küll, lihtsalt kaart tuleb enne alla laadida.

Kas keegi teab soodsaimat kohta kust endale turisti kaart Eestis saada? Hetkel olen leidnud parima pakkumise Reisieksperdist, seal on 1 kaart 30 eurot, meid on reisimas neli. Äkki keegi teab veel soodsamat kohta.
Aitäh!

Reisiekspert ongi kõige soodsam. Ega neid reisibüroosid, kes kaarti müüvad, Eestis palju olegi.
Sellest vaid odavam võimalus on osta neilt, kes siin Ost-Müük rubriigis mõnikord müüvad.

Olemas kolm Kuuba turistikaarti müügiks. Kel huvi, palun andke märku, võtan ise ühendust.