Kuuks ajaks Küprosel (märts)

Põgeneme perega märtsi kuuks Küprosele (Peyia kanti). Pole Küprosel varem käinudki aga valitud sai lennuühenduse, hindade ja kliima tõttu. See kuu aega seal on odavam kui eelmine aasta nädal aega Egiptuses...

Kas keegi oskab soovitada kuhu selle aja jooksul kindlasti minema peaks ja mida tegema.

Üks konkreetne küsimus on see et kas rendiautoga Türgi poole peale ka saab minna ja kas ning kuidas see põhja külastamine üldse välja näeb? Auto plaanis võtta rentalcarsist aga firmat veel valinud pole.

Neid Küprose teemasid on siin palju, palun kasutage otsingut. Meelepäraseid vaatamisväärsusi leiad kas Google või Tripadvisori abiga.

Kui eelmine aasta elasid Egiptuses näiteks Steigenberger Alcazaris ( 2+ 2 last 7 päeva 3600€) siis võib isegi uskuda, et odavam kui kuu Küprosel. Tavahotellis elades sellist võitu siiski loota pole kui just ise rendipinnal toitu ei valmista.

Me võtsime suure ja uhke villa (4 magamistuba) ja kuu maksumus 1500€. Ma neid ei tahtnud mis on nendes nö uusarendustes kuid seal oleks veel odavamalt saanud. Koos lennu ja autoga tuleb see kuu aega ca 2200€

Mis hinnaga siis lennukipiletid saite, autorent kuuks ajaks on paar- kolmsada eurot ikka?

Lennupiletid koos kahe äraantava pagasiga 400 eurot Ryanairist (kuna mõlemad lapsed üle 2a siis täishind ka neil). Auto saaks ka 150ga aga võtan jällegi natuke kallima automaatkastiga ja see on kuu aega 300 euri. Ööbimine siis 1500. Kokku 2200 euri. Ööbimise pealt priiskan, sest nii mõnigi sõber/sugulane tuleb külla ja seetõttu 2 lisa magamistuba ning suur aed.

Muidugi lisaks söök jne aga kuna me lähme sinna nö ikka elama mitte reisima, siis seda teeb enamuse aja ise ja sama kulu oleks ka kodus see kuu aega elades.

Kui soovid sõita Türgi poolele, siis esmalt teavitad sellest ka oma firmat kust auto rendid. Neil ei tohiks selle vastu midagi olla. Rendifirma poolt väljastatud kindlustus kehtib ainult lõuna poolel.

 Piirile jõudes pead ostma Türgi poole peal sõitmiseks uue kindlustuse. Minimaalselt 3 päeva ja 20 eurot. Nii läks minul see maksma. Summa suurus võib oleneda ka auto võimsusest, ei tea ei küsinud. Kindlustuse vormistad kohe piiril olles. Mina maksin sulas, eurodes.

 Üldiselt läheb piiri ületus sujuvalt. Keegi ei peedistanud.

Weltmann

Kas jagaksid majutuse nime? Meil soov septembris minna..

Märtsis on siiski jahe ja ujuma ei kipu isegi põhjamaalt pärit inimene.

Türgi poolel olen käinud ainult jala. Passid kaasas siis saab üle piiri. 

Liiklus oli seal imelik. Osad autod  vasaku ja teised parempoolse rooliga .

Küprose poolel on liiklus vastupidine kui meil .

See kindlustus, mis Põhja-Küprose piiril ostma pead, on meie mõistes tavaline liikluskindlustus ja korvab ainult teistele tehtud kahju. Enda rendiauto kahjud pead ise korvama.