Kuumalaine Euroopas

Hetkel Euroopas reisijad, jagage muljeid, palju termomeeter näitab ja kuidas kuumusega hakkama saate!

Burgases oli eile öösel kell 4, kui lend saabus, 35 kraadi.

Kahju, et Eesti sellest lainest ilma jääb. Praegu ikka täitsa jube sügisilm mõnda aega ees ootamas, nigu näha.

Londonis 17, kuumusest just ei nõrke

Eile näitas termomeeter autobahnil Berliini lähistel +39,5. Saksas on kodutarbija elekter ligi 3 korda Eestist kallim. Vanemates korterites ja enamuses eramajades konditsioneerid seetõttu praktiliselt puuduvad. Kodusid jahutakse peamiselt ventilaatoritega. Poed on neist praegu tühjaks ostetud.

Maltal oli 33, nüüd Sitsiilias ainult 30. Vahemeri ikkagi.


Konditsioneeri ei vaja.

Prantsusmaa sisemaal pidi kõige kuumem olema.

Eile ja täna oli Münheni/Baieri piirkonnas ca 34C.


Olemine on üsna soe, varjulised kohad väga populaarsed.
Õnnestus ööbida Münheni kesklinna hotellis kus üllatus-üllatus puudus konditsioneer! 3* hotell ja igati kirve hinnaga kusjuures. Õnneks oli toas ventilaator aga temp väga palju alla 30C sellegi poolest ei langenud.

Mingeid erakorralisi meetmeid muidu silma ei hakanud.

Tunne on küll nagu oleks suvel Kreekas :)

Reisin Nice, Monaco, Cannes. Temperatuur päeval u 33. Ei kurda. Hotellis konditsioneer, poodides ja ühistranspordis ka. Müts ja prillid ja vesi peab kogu aeg päeval kaasas olema. Õhtud ja öö on monusalt soe. 

Brüsselis täna 27. juunil on mõnus soe suveilm, suht tugeva tuulega. Aga imeilus selge sinine taevas, ei ühtegi suhkruvatiräbalat! 

Täna Nice oli küll väga palav minu jaoks. Nägin àra 38 kraadi tablool, õhtul kell 19 oli 35. Isegi trammiliiklus oli tasuta seoses kuumaga. Tänavatel oli rohkelt kiirabi liikumas ja politseid. Arvasime, et ju ikka kuumaga seoses.  

Montenegros täna 33, Albaanias eile kuni 37, Thessaloníkis tuli 28.07 40 varjus ära kohalike sõnul. 

Maltal probleeme ei ole, 30-33 kraadi ja väga kerge taluda. 

Budapestis oli reedel 38 kraadi.

Selline sõnum tuli Wroclawis:

Alert RCB. Warning! Very strong winds and storms expected during the day and at night (01/07). Do not seek shelter under trees. Where possible, stay indoors.

Hispaanias, Valencias ei kurda, kuigi kisub sinna 35+ kanti. Ehk siis täiesti normaalne kohalik suvi! Õhtuti, nii kl 21.00 ajal on tavaline +30 ja peale seda hakkab jahenema.

Hetkel Võrtsu ääres Vaiblas (Viljandi maakond, Eesti, Euroopa). Kuumadest ilmadest siin vaid helge mälestus, väljas +16-18, öösel +10-12, kõle loodetuul, vihmatab aeg-ajalt, vesi siiski veel ujutav.

Sardiinia, 33C. Mõtlen hirmuga, et varsti peab 16-kraadisesse Tallinnasse tagasi minema.

Looda sa...hetkel 12 `C kell 15.00