Lääne turistide arv Myanmaris väheneb

Myanmari Turismiministeerium avaldas hiljuti turismistatistika perioodil 2019. aasta jaanuarist septembrini. Selgub, et 9 kuuga külastas Myanmari rohkem kui 1,3 miljonit välisturisti, mida on 390 000 võrra rohkem, kui samal perioodil aasta varem. See teeb kasvuks muljetavaldavad 41 protsenti.

Ainuke "aga" selle juures on vaid see, et kogu kasv on tulnud Aasia turistide arvelt, peamiselt Jaapanist, Hiinast ja Lõuna-Koreast. Lääneriikide turiste oli samal ajal kokku 120 000, mida on 1% vähem, kui aasta tagasi. Lihtne matemaatika näitab, et see teeb kuu peale keskmiselt 13 300 turisti, mis on väga tagasihoidlik number.

Myanmari turismisektorit teeb see õigustatult murelikuks, sest tegemist on turistidega, kes kuuluvad suurimate kulutajate hulka. Keskmiselt veedab lääne turist Myanmaris 14 päeva.

Kui peaksin valima, kuhu Aasias uuesti minna, siis kindlasti oleks Myanmar üks esimesi valikuid. Just tänu turistide vähesusele on see maa säilitanud oma naturaalsuse.  Kohalikud inimesed ei näe turistis "kõndivat rahakotti", vaid külalist. See annab positiivses mõttes tunda igal pool kuhu lähed, olgu see hotell või söögikoht või lihtsalt inimene tänaval, kes sulle naeratades otsa vaatab.

Soovitan!

Täiesti nõus. Praegu igatpidi parim Kagu-Aasia riik reisimiseks.

Soovitan ka igati Myanmari. Seni külastatud riikidest kõige omapärasem!