Läpakas Ühendriikidesse

Tere Küsimus selline? Kui lähen EU välja koos rüperaaliga kas on vajalik see kuskil deklareerida. Kas 8 kuu pärast tagasi saabudes ei nõuta tollimaksu? Tolliameti kodulehel on räägitud palju võib kaupa EUsse sisse tuua, aga seda ei leidnud mis ma varem omatud asjadega peale hakkan.Ihupesu ei vaata keegi,aga spatsiirtokk:)

Rüperaali pole vaja deklareerida ei Ühendriikide ega Euroopa (kaasa arvatud Eesti) riikide tolli jaoks vaatamata reisi pikkusele või väljamaal veedetud ajale. Tänapäeval on isiklik sülearvuti näpu otsas isegi tolli asjapulkade jaoks sama elementaarne nagu pastakas rinnataskus.

Kui väike närv on sees võta ostudokument kaasa, et Eestist ostetud. Probleemi muidugi vaevalt sellest tuleb. Teine asi on see, et tood USAst uue lapaka ning ei ole piisavalt tark, et karpi ja cd-d hävitada.

CD võib ka kaasas olla. Minult on kord küsitud piiril läpaka kohta, kuna üks kord Ameerikast tulles oli minu kaasas 2 läpparit. Seletasin ilusasti, et üks töö oma teine isiklik. Polnud probleemi. Üldiselt kui sul mingis suurtes kogustes tehnikat kaasas pole siis ei tunne keegi huvi. Mul oli kord käsipagasis ka sõbra isale ostetud mingi GPS laevale, vot see tekitas küll huvi aga keegi pole kunagi küsinud, et kus ma selle ostsin.