trip-krainetrip-ukraine-dark
Läti-Leedu mõnus suvine Trip.

Tervist.

On plaan 8. augustil minna koos sõpradega Läti-Leedu. On tekkinud paar küsimust ning võiksite natukene nõu anda.

Tahaksime külastada seda suurt Riia ööklubi ( La Rocca ) oli see võimas/suur ? Kuidas/kust leida ligidale mingi ööbimine (8inimest). Kas järgmine päev oleks veel Lätis midagi teha (loomaaed, jurmala ei tõmba). Leedus tahaks olla ühekoha peal - Palanga. Keegi oskab öelda mingit suuremat Villat või nii. Kus kõik saaksime olla ühes majas. Sõbra tuttavad olid käinud ja saanud 4 ööd 4000.-. Mis on minu arust jube mõistlik. Ning Palanga peatänavale oli 10 minuti tee.

Kuhu kanti Ristimägi jääb ( mitu Km). Ning kas on Leedus veel huvitavaid kohti, millele võiks pilgu peale heita.

Peamine probleem on see, et leiaks odava öömaja leedus/lätis. Lätis võime eraldi olla, aga leedus tahaks midagi suurt.

Ristimägi on ca 5 km. Siauliaist kui sõita linnast välja Jelgava (Riia) suunal. Tasub vaatamist.

Kui loomaaed ei tõmba, siis ehk midagi ekstreemsemat? 9-10. august toimub lätis Kegumsis Külgkorvide MM etapp. Samas on ka õhtul elava muusikaga pidu ning keskööl korralik ilutulestik.

Palangas leiad õõmaja lihtsalt-vaata silte majadel ja küsi-linn paksult rahvast täis Mujal mine ka turismi I-punkti,leiad endale öömaja. Riias on kesklinnas palju hosteleid-kuid broneeri enne!

Mõnusaim linn suvel Baltikumis on Ventspils....

Palanga bussijaam kubiseb tädikestest, kes oma elamisi üürivad.

Kui Palangale, siis võib juba ka Nidas ära käia :)

http://www.poilsispalangoje.lt

Ööbimispaik asub Palanga kesklinnas, u kilomeeter jalutustänavast, perenaine räägib väga hästi vene keelt, vaikne hubane eramaja, külalistele eraldi sissepääs, toad maja teisel ja kolmandal korrusel.

kokku on selles majas 5 tuba, (kuni 21 kohta) olime 4 täiskasvanut ühes toas, 2 ööd maksis kokku 320 kohalikku raha (hinnakirja järgi 400, ehk siis 4-ne tuba üks ööpäev 200 litti)

Ilusat puhkust!

Täitsa hullumaja. Olen proovinud siin antud nr. ja ise leitud nr. helistada ja kõik on broneeritud selleks nädalavahetuseks. Ja hinnad on ka ikka tõusuteel. Küsitakse 20 eurot nägu/öö. Kui on veel kontakte siis palun.....Reede varahommiku väljasõit. Päikest kõigile

ära eriti muretse selle ööbimise pärast.

Mine lihtsalt kohale, parkige auto(juhul kui autoga olete) kuhugi kesklinna, promenaadi lähistele ära (parkimine on tasuta)ja minge lihtsalt esimestele rannaäärsetele tänavatele jalutama.

Peagi märkate, et lausa üle ühe maja pakub igaüks kodumajutust. Sildid ka ilusti väljas. Saate ilusti kõiki kohti ise vaadata ja hinda rääkida. Saate palju selgema pildi, mis teile sobib ja mis mitte. Aga kohti on palju ja kui üks ei sobi siis otsige lihtsalt uus.

Edu!

Ööbimise leiab alati tõepoolest,aga kas ka vastavalt soovile.Äsja sealt saabununa soovitan nõudmised madalamale võtta ja mitte olla liiga valiv,võid üldse ilma jääda soodsast pakkumisest.Hooaeg täies hoos ja hinnad laes.Nõudlus suur ja nii pakkujad õhku täis.Otsi mõni tagasihoidlik mammike kaugemalt linnapiirilt ja kauple veidi.Linnake ise ju pisike,pole mõtet trügida päris kesklinna ja maksta pea 3x rohkem.Võrreldes eelmise aastaga pakkumisi poole vähem.Nädalalõpp suht kreisi,siseturism on lokkama löönud täiega. Leedukad vallutanud ka Läti kuumad kohad.

Edu

Ka äsja saabununa kinnitan eelmist kommentaari - linn nii paksult rahvast täis, et lausa uskumatu. Ja ööbimiskohad tõesti enamikus täis ning igal pool maksimaalselt üks vaba tuba vaid saada. Algul tiirutasime ka kesklinnas, seal küsitigi toa eest, kuhu neljakesi oleksime pidanud kõik ära mahtuma, 180 litti öö (45 näo pealt) ja seda tingimusel, et oleme seal 5 ööd. Ja majadel olevatele telefonidele pole ka eriti mõtet helistada, vastu ei võeta:((

Pärast läksime linna piirile, kus tee ääres palju pakkujaid ja saime ühe tädikese käest kolmetoalise korteri, köök, nõud, dush ja kõik värgid olemas, maksma läks see 120 litti öö nelja peale:))) Kusjuures tädi jättis meid üksi ja sõitis ise tütre juurde.

Kuidas on naaberriikides lood vabade internetivõrkudega? Ei viitsiks endale suurt reisikirja ette planeerida:) Vaataks aga netist järgmise koha ja toksiks gps-i:) . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

Palangas ja Klaipedas oli raske leida lahtist Wifi võrku. Kõik olid kinnised või siis tasulised. 2 aastat tagasi oli netti pääsemine tunduvalt lihtsam. Majutus 7.-9.08.2008 Palangas kesklinna purskaevudest ja Maxima kauplusest 50 m kaugusel tuba suure rõduga ja esimest aastat rendis hind 200 LTL öö. Olime perega 2 täiskasvanut + 2 last. Toas oli koralik WC ja dušš. Magamiseks oli küll 2 lahti käivat diivanvoodit. Pakuti ka suurt järelveetavat majakest, mis meilgi sellel aastal Eesti palju müügis n.ö. majaratastel hind sammuti 200 LTL/öö. Lisan juurde ka telefoni 867213411. Meie jäime toaga rahule, puhas ja värske kõik. Tagasitulles tulime läbi Ventspilsi, mis on tõeliselt ilus linn ja tasemel kämpinguga. Kämpingus oli küll ööbimine telgiga meie perele + auto telgiplatsil hinnaks 11 LVL. Sõita tuli küll Palangast 200 km rannikut pidi ülesse aga see tasub ettevõtmist.

200 LTL öö eest on päris palju. Tavaline on tegelikult 20 - 35 litti inimese kohta 1 ööpäev, aga palju on optimistlikke pakkujaid, kes küsivad palju rohkem, ja miks ka mitte, kui maksjaid on. Palanga on tegelikult nii väike, et kui ei saa majutust ka kesklinna, siis pole hullu mitte midagi, jalgsi saab ruttu igale poole kohale. Meie korter asus Info hotelli ja Statoili juures, jalutasime sealt promenaadile mingi 15 minutiga :)

Lisan teistele minejatele ühe kontakti tel. +37061866167. Neljane tuba maksis 115 kohalikku 1 öö, köök, dush, 5 min. jalutada kesklinna.

Ka mina ei mõista neid 200 LTL hindasid. Ise pole üle 80 viimased 3.a. maksnud. Alati korralik tuba, küll eramus eraldi korrusel, kui seekord umbes samas kandis Sasipeaga 70LTL kortermajas. Kasutada alati ka korraliku varustusega köök, vannituba, wc. Küsida võib kõike, kui maksjaid leidub.