Läti-Leedu ringreis

Tervist, olen siin veidi ringi sirvinud ja tuvastanud, et rannikul on teha nii mõndagi aga just see idapool on vähem kajastust leidnud. Küsimus, mille õhku viskaks, oleks selline:"Mida teha lõigul Alüksne - Vilnius. Kas Vilnius on üldse vaatamist väärt? Kus teha peatuseid ja kus ööbida (hea meelega telgiks kuskil looduskainites kohtades). Millised on vaatamisväärsused.

Ootan vastuseid just sellele idapoolsele osale. Reis plaanis teha Augusti alguses ja autodega.

1
2

Vilnius on kahtlemata vaatamist väärt, kui Sulle meeldivad barokne vanalinn, kirikud ja muu säärane. Mulle isiklikult meeldis Kaunas küll rohkem. Leedu idapoolses servas võin soovitada Ignalina külje all asuvat Aukštaitijose rahvusparki: palju järvi ja muud loodust + vanad konserveeritud külad. Koduleht http://www.anp.lt/index.php?lang=en. Pisut pilte saab näha siit: http://www.travelpod.com/travel-blog-entries/nipitiri/25/1278020512/tpod.html.

0
0

Kas Ida-Lätis - Leedus (Alüksne-Vilnius) on sarnaseid laagriplatse nagu Eestis RMK omad? Sooviks 2-3 peatust teha vast selles alas, soovitatavalt järvede ääres. On võimalik?

0
0

Carlking - käisin 2 suve tagasi Läti-Leedu tripil. Tegin reisiplaani ka. Kui soovid, anna märku, võin jagada :)

0
0

Jah, võid selle edastada küll

[email protected]

0
0

Sõitsime juuli algul Vilniuse poole, öömaja jäigi saamata. Otsisme telkmispaiku, aga ikka täitsa mõttetu ja tühi koht oli. Lõpuks küsisme Statoili bensukast, kust soovitati minna Trakai lossi poole, kus pidi olema kena telklaager, teeääres silte nägime, sõitsime ka kuskile ja väga koledad künklikku teed aga telklat ei leidnud. Käisime hommikul Vilniuse turul, mis tehti kuuest (?) lahti ja võtsime suuna Kaunase poole. Kahju, kuigi oli plaanitud pikem päev Vilniuses. Aga edaspidi saime bensukatest palju kasulikku inffi:)

0
0

Lähemalt saab uurida www.camptrakai.lt Asub ilusas kohas Galve järve ääres, rannast avaneb vaade Trakai lossile.

0
0

Briksu: Loeks isegi huviga su reisiplaani. [email protected] tänud.

0
0

Ja minagi:) [email protected]

0
0

Aluksne Vilniuse lõigul võiks teha ööbimispeatuse Aglonas. Väga ilus koht - palju järvi ja ainuüksi sealkandis on paarkümmend telkimis-ööbimisvõimalust. Kuigi enam tuntud on Aglona Alpi.Eelmise aasta Jaanipäeva olime seal. http://www.viss.lv/ru/?p=150128 Ööbimiskohtade rohkus on arvatavasti tingitud ka sellest, et Aglonas asub suurim Läti usukeskus ja basiilika, augusti kuus (minu teada 13-15.08. ringis toimub seal suur missa ja palverändurid tulevad üle mitme riigi sinna kokku. Selle lingi paremal pool päris head pildid. http://www.vietas.lv/eng/index.php?p=2&id=5367 Kristus-Kuninga mäel on veel käimata, kuid juuli lõpus plaan sinna minna. http://www.greatbaltic.eu/et/sihtkohad/lati/16 Enne Vilniust endal plaanis veel ööbida sellises kohas nagu Sudeikiai http://www.utenainfo.lt/rusu/kemping.htm

0
0

Briksu, minulgi plaan minna Läti-Leedu ringreisile ning oleksin väga tänulik, kui saadaksid ka mulle oma reisiplaani :)

Anneliis [email protected]

0
0

Panin kõigile teele :)

0
0

Kui juba nii lahkelt jagad, siis oleks ka huvitatud. [email protected] Ette tänades ja kena suve sulle.

0
0

http://www.latvijaskarte.lv/

Siin kõik kämpingud ilusti olemas.

0
0

http://www.lvm.lv/eng/recreation/recreation_in_nature/, lehe alt link "LVM recreational facilities map (PDF file, 2.8 Mb) " , siit leiate telkimispindu Läti pinnal.

Briksu, olen isegi minemas augustis sinna kanti väikesele reisile, palun saada mullegi oma reisiplaan. Aitäh! [email protected]

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased