Läti-Leedu vaatamisväärsused, muuseumid?

Soovime minna perega suvel Läti-Leedu reisile autoga! Milliseid vaatamisväärsusi võiks külastada ja millistes linnades peale Palanga? Muuseumid ja muud vaatamisväärsused?? Kui keegi hiljuti käinud, siis ehk oskab ka sissepääsu hindasid öelda??

kuidas on piiriületus Läti-Leedu vahel, kas ka seal nüüd piirid vabad? Kuna meil on väike toakoer ka, siis plaanis kaasa võtta ja uuriks et kas peab mingeid pabereid määrima, et koeraga üle saaks või mingeid makse maksma tema eest??

Minge kindlasti Klaipedas ,Palana l'hedal, Delfinariumisse!!

Nüüd on paar suve lätis ringi kolatud. Viimasest (kuramaa)reisist võib ülevaate saada siit: http://trip.ee/node/34031 Selleks suveks valmistan ette pikemat sõitu, mis algaks Ventspilsist ja kulgeks läbi Liepaja Leetu. Lätlastel on väga hea leht vietas.lv. Leedukatel sellist pole. Kuna eelistame nn. metsikut automatka, siis üritan internetist leida ka paiku, mids oleks tuntuimatest (Palanga, Klaipeda, Nida, Ristimägi JNE.) reisisihtidest eemal. Mõned lehed olen ka leidnud. Üks nendest: http://www.pilys.lt. Veel saab infot omavalitsuste kodulehtedelt. Paljud nendest on aga ainult kohalikus keeles. Üks link siiski veel: http://www.telsiaitic.lt/useful_adrresses_and_links,gb,1523.html Seal on kõigi omavalitsuste turismiinfo lingid. Nonii jutt sai segane, aga ehk oli abiks. Rohkem linke ei julge postitusse panna, kuna viimati oli tripiga see jama, et kommi ei tahetud kuidagi läbi lasta- põhjendus- liiga palju linke ja programm loeb seda spämmiks.

Leedust küll värskeid muljeid pole, aga natuke Lätit läinud suvest on kirjas siin: http://apoliitiline.blogspot.com/search/label/L%C3%A4ti%20on%20l%C3%A4hedal (minu täiesti subjektiivne ja ebatäiuslik nägemus)

......www.visitestonia.com/btm ja leiad infot piisavalt.Sõitsime 10 päeva ja vaatasime lõunanaabrite elu.Kokku 3700 kilomeetrit.

Nädal tagasi polnud sõidul Leetu ja tagasi piiril ühtki peatust, kuid loomulikult peab dokument välisriigis kaasas olema. Lemmikloom peab olema märgistatud ja vaktsineeritud, ning kaasas vet.pass, mis seda tõendab. Väga väike on võimalus, et keegi seda küsib, kuid ma ei usu, et tahad koera kuskile määramatuks ajaks karantiini jätta, juhul, kui keegi huvi hakkab tundma. Tripist leiad palju infot, kuhu Lätis-Leedus minna:)

külastage kindlasti Bauska lähedal asuvat Rundale (PilsRundale) lossi. Projekteerinud Rastrelli (Talvepalee). Eestis ei ole midagi ligilähedastki. Lossi prantsuse stiilis park on ka suurejooneline ja järjest paremaks läheb, kuni taimed saavutavad nn. projektijärgsed mõõdud. Kuldiga linna soovitan külastada, ilus vanalinn ja väidetavalt vist Euroopa kõige laiem juga kesklinna lähedal jõel. Ventspils väärib sissesõitmist.