Lätti minnes ID-kaart või pass kaasa

Kuna sel teemal on siin juba palju-palju juttu olnud, siis panen veelkord üles suure meeldetuletuse. Läti politsei on viimastel kuudel trahvinud sadakonda dokumentideta eestlast kümnete tuhandete kroonide eest. Läti seadus näeb ette reisidokumenti ja migratsioonipolitsei kontrollib seda.

Karistused on karmid – piiritsoonis kuni kaks kilomeetrit on trahv 100–150 latti (2200–3300 krooni) või 15päevane arest. Kaugemal tuleb isikut tõendava dokumendi puudumisel trahvi maksta kuni 200 latti (4400 krooni).

Täpsemalt: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=327333

1
2

Aga see on õigustatud nõudmine ju. Isegi kui me oleme Schengen, ei tähenda see nüüd seda et võib Valgast Valka jalutada või Lätti sisse sõita ilma dokumentideta. See on turisti või transiitreisija enda huvides ka, probleemide korral saab isikut tuvastada ning vajadusel saab Läti välisministeerium informeerida Eesti välisministeeriumi võimalikust intsidendist.

Küsimus on selles et kui reisid dokumentideta, on alust arvata et oled illegaal või põgenenud kurjategija. Dokumente kontrollitakse.

Schengen näitab tegelikult et hoolimata avatud sisepiiridest on piirivalve rangem kui varem. Nad võivad ettehoiatamata kontrollida igaüht, kes kahtlust äratab. Vahe on selles et varem kontrolliti isikuid passikontrollis, nüüd on reisimine tehtud küll mugavamaks, aga see ei välista et kahtluste korral inimest kinni ei peeta. Passikontrollist vabanemine on eriline pluss ja mugavus neile kes reisivad Schengeni piires lennukiga: säästad vähemalt minuti või kaks kui kõik korras on ja usun,et nii mõnelegi tähendab see ka napilt lennukile pääsu.

0
0

Asi muidugi nii hull ei ole trahvide kohapealt. Ma sain 10-Latti trahvi kuna unustasin passi koju, aga kontroll on jah tihenenud. Kontrollitakse ikka jah mingit 100-200 autot päevas. Muidugi kehva on see, et tegelikult ilma dokumendita inimesed peavad nad tagasi saatma ja see on juba ebameeldivam. Mulle juhtus normaalne kontrollija kes isegi vabandas, et peab mulle trahvi tegema ja lubas ikka Riiga edasi minna kuigi rõhutas, et tegelikult peaks mind Eestisse tagasi saatma...

0
0

Leedust Lätti sõites peatas Leedu piirivalvur. ID oli, aga passi ühel tegelasel kaasas polnud. Sõber oli muidugi korralikult joomane ja lihtsalt viidi putkasse. Maksis nn kaineritasu ja sai veel hea summa trahvi. See oli 2008 sügis. Taskus olnud raha oli ka pihta pandud.

0
0

Sinu sissekandest kahjuks ei selgu, mis lugu sinu sõbraga täpselt oli. Kas oli ID kaasas, aga passi polnud? Või ei olnud mitte midagi kaasas? Või oli Leedu piirivalvur seekord harukordselt loll eksemplar, kes polnud ID-st midagi kuulnud, ja sinu sõber ajas seepeale oksad laiali, nagu joogiste inimestega vahetevahel ikka juhtub?

Olgu, oli mis oli, aga pidage edaspidi ka kõik meeles, et lõpliku otsuse inimese riiki lubamisest või mittelubamisest teeb seesama piirivalvur. Olgu siis dokumendid kaasas või ei.

0
0

Pass oli minul ja ühel veel. Leedu piirivalvud ütles, et teie oma ID-ga võite kodumaal lehvitada, reisidokument on pass ja sellega ka kohapealne jutuajamine lõppes. Oksad olid sõbral ikka jah, väga laiali.

0
0

"Leedu piirivalvud ütles, et teie oma ID-ga võite kodumaal lehvitada"

See on mingi jabur jutt, või sattusite libapiirivalvurite otsa.

Sellise jutu peale oleks pidanud küsima selle Leedu piirivalvuri töötõendit ja nime kirja panema. Koju jõudes oleks teinud kaebuse Eesti piirivalvele, et Leedu Vabariigi piirivalve ei tahtnud aksepteerida Eesti Vabariigi ID-kaarti reisidokumendina. Teine võimalus oleks võinud nõuda nende ülemuse kohaletulekut.

Parimal juhul see Leedu piirivalvur hakkaks uut töökohta otsima, kuna Euroopa Liidu ja Schengeni liikmesriikides vastu võetud seaduse järgi Eesti Vabariigis välja antud ID-kaart ON piiriületuseks kehtiv reisidokument.

Ainuke erand on siis, kui on tegemist Eesti Vabariigis elava mittekodanikuga. Mittekodanikul ID-kaart ei kehti Euroopa Liidus ja Schengeni viisaruumis reisimisel.

http://europa.eu/abc/travel/doc/index_en.htm "When entering or leaving the EU at the external borders you will need a valid passport or an ID card."

Siin on kõik öeldud.

0
0

Taoliste probleemide lahendamise stsenaarium peaks olema umbes järgmine. Lähed antud riigi Eesti saatkonda, räägid oma loo ära. Seepeale esitab saatkond noodi vastava maa välisminiteeriumile. Nemad vaatavad ja kaalud ning vajadusel võtavad vastu meetmed taoliste olukordade edaspidisteks vältimisteks. Kodus ei lähe sa mitte vastava saatkonna ega politsejaoskonna taha karjuma ja õigust nõudma, vaid pöördud vastava ametkonna poole. Võib olla on see samuti välisminiteerium. Siis kutsuvad nemad antud riigi esindaja välisminiteeriumi ja esitavad noodi. Minnes piirivalvesse, politseisse, migratsiooni, keskkonnaametisse, päästeameisse jne, võib asi olla järgmine. 1.Kaebus võetakse vastu ja faksitakse, antud riiki juhul kui eksisteerivad valitsuse poolt paika pandud ametkondlikudsidemed taoliste probleemid elahendamiseks. 2.Sulle saadetakse kaebus tagasi märkega, et ei kuulu nende ametkonna pädevusse. 3.Kaebus saadetakse edasi kuhugi ministeeriumi. Kui hästi läheb, on see poole aastaga vajaliku ministeeriumi sekretäritibi laual. Kui ei lähe hästi, kaob paber arhiivi sügavusse või paberihundi kurku. 4. Sind visatakse antud ametkonna uksest välja ja kästakse otsida see õige ametkond.

0
0

Esiteks ID kaart on siseriiklik dokument ja eelkõige isikutunnistus.Pass on reisidokument ja mõeldud eelkõige viisaga reisijatele, mis ei keela seda kasutamast ka EU sisestel reisidel, EU ja SChengeni piires liikumisel ID-d aktsepteeritakse, aga kahjuks valikuliselt, mitte kõik ei taha tunnistada, ilmselt kardetakse et tegemist võltsinguga, Id kaardil pole ju ühtegi turvaelementi mida peale Piirivalve teised ametkonnad ja isikud tunneksid. Tagasisõidul oli kogemus Rooma lennujaamas (2007 detsember) , kui tegin check-in`i. Check-IN töötaja oli mingi partnerlennufirma töötaja ja ja temal vaesekesel polnud ühtegi klienti,kutsus nõudlikult inimesi AirBalticu (Airbalticul oli hiiglama pikk saba) letist enda letti. nõudis ID näitamisel ka PASSI, tegi suured silmad, mis riik see Eesti on? Võtsin passi välja, kuid see check-in töötaja küsis kõrvalletist (AirBalticu lett), sai vist rahuldava vastuse jah Eesti on täitsa olemas,siis polnud passi vaja, trükkis mu pardakaardi välja ja hõikas "Järgmine palun!" Võib-olla oli tal kehva päev, ei tea. Liiati, check-in töötaja ei ole võimeline vahet tegema kas see krediitkaardi suurune plasttükk on võltsing või ehtne, kindluse mõttes küsitakse passi, millel turvaelemente rohkem.Ka Itaalia passikontrollis lahkudes esitasin igaks juhuks passi, kuna kogemus check-iniga õpetas et inimesed on erinevad.
Piirivalve kohta ütlen, et osad ilmselt tahavad võimu näidata, eriti kui oled purjakil või ebaviisakas.

Oma reisi kohta veel niipalju: Eestist ja Lätist ja Itaaliasse sisenemisel sain ID kaardiga ilusti läbi. Läti piirivalvur silmitses mind väga teraselt, ilmselt tekitas võib-olla kahtlust trükitud foto samasus füüsilise isikuga, see on ju teada et ID kaardile trükitud mustvalge foto on natuke "ebaloomulik", nii et selles mõttes on passiga ikka kindla peale väljaminek. Kui just passi aegumistähtaeg on lühem kui 90 päeva maaletulekust , siis võivad kohalikud piirivalveametnikud su maalt välja saata, kuna juhul kui sa jääd kauemaks kui 90 päeva siis sul dokument ei kehti. Siis võidakse paluda tõestada maalviibimise aega või ajutise elamisloa olemasolu.

Pass on eelistatud dokument ka Suurbritanniasse ning Iirimaale reisides, kuna Suurbritannia ei ole Schengeni liige.

0
0

ID- on EU sisene dokment, küll aga võivad seda aktsepteerida ka Shengeni maad. Kolm aastat tagasi töötades autojuhina sobis Eesti ID nii Norra kui Sveitsi tollile ning piirivalvele. Inglismaale minnes küsiti Prantsuse poole peal passi. Inglismaal ulatasin piirivalvele passi, kuid ID oli sinna vahele jäänud. Passile visati põgus pilk ja anti tagasi, isikuandmeid kontrolliti ID-lt. Kui keegi 2008 aastal EU-s eitunnista Eesti ID-kaarti on see pigem ülbus kui võhiklikkus.

0
0

Kui endised sovietiriigid saavutavad samasuguse naiste koleduse, kui seelikus naised saavad ka meil muuseumi eksponaadiks kui vana maailma riikides, siis tunnistatakse ka neis moodsaid dokumente

0
0

Pole dokument nagu osad arvavad. Aga ID-kaardiga pole olnud elusees probleeme. Ei Läti, Leedu, Soome jne. Mine lennukiga või autoga.

0
0

Kas halli passi omanik saab ka ID kaardiga Lätti? Oskab keegi rääkida. Pass küll olemas, kuid natsa kapsas teine. . . . !

0
0

Mul varem vene kodanikust sõber kasutas Lätis alati id kaarti. Nüüd on küll EU-s liikumine vene kodanikele, kes siin püsielanikud probleemideta.

0
0

ehk siis isikutunnistus ei ole välismaalaste jaoks reisidokument.

  1. Eesti Vabariigi poolt välismaalastele antavad reisidokumentideks on:

•välismaalase pass; •ajutine reisidokument; •pagulase reisidokument; •meresõidutunnistus; •Eesti Vabariiki tagasipöördumise luba

http://www.politsei.ee/et/nouanded/piiriuletusinfo/kusimusi-piiriyletusest/

0
0

Kavatsen minna,. aga lastel 6 ja 10 a passid värskelt aegunud. Kas on põhjust muretseda?

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased